Všechny metody reprodukce krotonu (codium) doma

Croton (codium) - květina je nejen krásná, ale také velmirozmarná.

Správná péčeokamžitě ovlivní jeho „chování“, pokud chybí, může exotický zástupce flóry „ztratit srdce“ - snížit listy nebo změnit barvu.

Otázka pozornosti je proto otázkou udržování květinové estetiky v domácnosti.

Obsah
  1. Metody

Metody

Jak se kroton (codium) šíří doma?Existujeněkolik způsobů , jak chovat kroton doma:

  1. Apikální řízky;
  2. 22) vrstvením vzduchem;
  3. Osivo.

Řízky (listy)

Hlavní metodounásobení kodia je množení řízky.

To se provádína jaře.

Řízky by měly být řezány naostřeným nožem z lignifikovaných výhonků.

Řez je rovný, na výhonku jsou ponechány dva listy a jedna ledvina.

Horní část se posype drceným dřevěným uhlím, načež se řízky umístí do teplé vody s přídavkem aktivního uhlí, aby došlo k vymytí mléčné šťávy, která vynikne.(Nesmíme zapomenout na to, že šťáva z kodiaje jedovatá , a buďte při práci opatrní.]

Poté je pláteklehce vysušen .U codia (croton) pokračuje šíření listů zakořenením řízků.

Zakořenění

Jak zakořenit Croton?

Aby se stonek Croton lépe zakořenil, je jeho spodní částošetřena fytohormony .Doporučuje se spojit listys trubicí- vlhkost se tak lépe uchová.

Pro výsadbu vezmětemalé hrncenebo použijtemini štítky , nebo můžete řízky ponořit do nádoby s vodou.V malé desceje teplota vzduchu 25 ° Capůda je 30 ° C , čas od časuprovzdušňování a postřikkrotonu (codium).

Šíření krotonu doma pokračuje tím, že květináče o průměru 12 cm jsou naplněnysvětlým substrátem , který se skládá z mechu sphagnum, písku, listové půdy (1: 0,5: 2).

Na každém místě několik výstřižků, jejich vložení do malých drážek v půdě a zhutnění substrátu na základně.Nádržejsou umístěny na teplém místě , například na okenní parapet zahřívaný topnou baterií. Zamezte , aby je nedostalypřímým paprskům slunce.

Udržujte podklad vlhký, zakryjte přistání polyethylenem nebo plechovkami.Řízky2krát denněse stříkají, větrají a plynule se přizpůsobují teplotě místnosti.

Zakořenění probíhá v1-1,5 měsíce : mladé letáky objevující se na apikálních řízcích to umožňují.

Poté se rostliny vysadí do samostatných květináčů s vhodnou půdou.

Nejlepší je složení listu, drsné půdy, písku, rašeliny a humusu, přičemž se berou stejně.

Je možné zakořenit odřezky z kodia také ve vodě .K tomu použijte nádobus tmavým sklem . 1 tableta aktivního uhlí je naředěna ve vodě .Spodní část řízků je ošetřena heteroauxinem.

Do banky(sklenice, plastová láhev) s držadlem, pravidelně přidávejte vodu a připravte odpařenou.Bílé silné kořeny vyjdouza 2 měsíce , je kroton transplantován.

V létě kořeny rostou i na řezaných listech.K tomu se jednoduše ponoří do vody.Propagace listy (řízky) je nejvhodnější metodou pro pěstování takové květiny, jako je kroton (kodiemu).

Vrstvením vzduchem

Propagaci krotonu doma lze provéstvzduchovým vrstvením .Tato metoda „množení rodu“ se používá, když jsou kmen stromu neborostliny holé .Nejlepší čas na proceduru jeléto.

Pro tuto metodu existují dvě možnosti:

Použití pouzdra:

10–15 cm pod horním okrajem střílet kruhovým způsobemnakrájejte kůru a získejte prsten široký asi 1 cm.

Z tohoto místa vyprodukuje kodium nové kořeny.Místo řezuje ošetřeno kořenovými činidly (heteroauxin) , obalenými vlhkourašelinou nebo sekanou sphagnum .

Na vrchol rašeliny se nanáší tmavý film, jeho spodní okraj je svázán pod řezem a horní okraj je svázán přes, ale ne těsně, takže substrát může být navlhčen do štěrbiny.

Pojednom a půl až dvou měsícíchze substrátu vycházejí kořeny dlouhé 5 a více cm. Řez je rozříznut pod pytel a přesazen do květináče.

Po určitou dobu by sazenice měly být pokryty fólií, která udržuje vzduch vlhký.

Vykopané výhonky:

Lignifikovaná větevse přitlačí k zemiapřipnuté, posypané zemí nahoře.Spodní okraj větve by měl být mírně naříznut, vyčnívající šťáva by měla být setřena, incizeošetřena kořenovým činidlem .Zakořeněné výhonky jsou odříznuty od mateřské větve aje přesazeno do jiného hrnce .

Semena

Jak šířit kroton (codium) doma se semeny?Protože klíčivost semen krotonuse rychle ztratí , používá se k setí pouze čerstvě sklizená.Jsou vysazeny na konci zimy(leden, únor).

Nejprve musí být semena zasazena do roztoku fytohormonypo dobu 2-3 hodin. (Někteří zahrádkáři nahrazují tento postup půlhodinounamočením semen v teplé vodě - 60 ° Ca jejich následným otokem během dne.) Semena se poté vysejí do malých nádob nebo krabic do hloubky 1 cm.

Sledujte teplotní režimpři 22 ° C .Předtím, než se objeví sazenice, by měla být půda vlhká, k čemuž se používá nižší zalévání nebo se plodiny pokryjí fólií (sklem).

Po měsíci se objevívýhonky.Když roste třetí list sazenic, jsou vysazeny v samostatných květináčích o průměru až 7 cm.

Péče o ně je nezbytná, stejně jako u dospělých rostlin. Hlavním pravidlemv tomto případě je:zachování režimu vlhkostivětráním a stříkáním a stabilní teplotou.

Pěstování kodia ze semen je pečlivý, zdlouhavý proces anení příliš racionální .

Croton (codium) je rostlina nejen okouzlená pestrobarevným listím, ale takéužitečná .On schopen zlepšit kvalitu ovzduší v bytěa odstranit z ní toxické látky.

Pamatujte, že v domácí péči o Croton jsou reprodukce nejdůležitějšími složkami v životě rostliny.Pokud projevíte lásku a péči o pohledného muže jako živou bytost, jste připraveni na to strávit čas, pak s jeho obsahem nebudou žádné problémy.