Všechny vaše oblíbené odrůdy fialek řady Optimara - Moje touha, Moje láska a další: vzhled, popis a fotografie

Fialová „Optara“ si dlouhodobě získala místo mezi kvetoucími rostlinami.Jeho květenství fascinuje krásou a listy přitahují pozornost sametově.

Tato rostlina je náladová.Optara není vytrvalá rostlina, ale svou krátkou životností potěší oko krásnými květinami.

v našem článku budeme hovořit o nejlepších variantách fialek "Optara".o jejich původu a vlastnostech.Na toto téma si také můžete prohlédnout užitečné video.

Obecný popis rostliny

Fialová „Optima“ není zvláštní odrůdou rostlin, ale názvem společnosti, která pěstuje Saintpaulia(druhé jméno).fialky).Odrůdy produkované společností mají obvykle název Optimara.Fialové "Optara" jsou jasnými představiteli tropických rostlin.

Nejmenší chlad jim může ublížit a zastavit květu.Kořeny potřebují teplo, pouze v takovém stavu bude kvetoucí rostlina.

Tip : Mnoho zahrádkářů, kteří se snaží prodloužit život fialové, používá malé triky: do hrnce vkládají pěnové kruhy.To poskytuje potřebné teplo pro senpolii.Stále je možné použít nádobu, do které je nádoba vložena, takže je izolována od chladu.

Tyto odrůdy fialek nejsou životaschopné, což mádopad na jejich distribuci. Africké fialky nejsou vhodné pro pěstování a distribuci .V závislosti na péči však mohou dávat vynikající řízky, čímž prodlužují jejich životnost.Fialky Optima se prodávají v malých květináčích a používají se jako jednorázové kytice, protože pupeny se objevují pouze jednou.

Poté, co rostlina zmizí, je odstraněna.Mezi obrovskou paletou druhů fialek "Optima" najdete podobnost vzhledu.

Všechna senpolie má rychlý růst od řízků po výskyt kvetoucí rozety .Květiny kvetou současně.Počet květů během květu je velmi velký.Samotné zásuvky jsou malé.

Fialky jsou určeny k průmyslovému pěstování, a proto jsou velmi přenosné a nenáročné.Květiny rostliny mohou mít různé odstíny, ale všechny mají bohatou barvu.Květy fialek Optima jsou symetrické.

Senpolias má nedostatečně rozvinutý kořenový systém vláknitého typu .Stopky této fialové jsou masité s bazálními listy.List má různé podoby, v závislosti na odrůdě může být kulatý, vejčitý, podlouhlý a se srdcovitou nebo jednoduchou základnou.

Na konci plachty lze pozorovat ostrou nebo zaoblenou špičku.Po okrajích mohou být malé nebo velké chrupavky, lze také najít okraje s nedostatkem reliéfu, mírně zaoblené.

List fialky Optima může být plochý, lehce zvlněný, silně zvlněný nebo připomínající tvar lžíce, nebo naopak.zakřivená lžíce.Téměř vždy, listy Saintpaulia jsou malovány v různých odstínech zelené, ale existuje výjimka, u některých druhů fialek může mít list malované plochy smetanou, olivami, hlávkovým salátem, žlutou nebo růžovou.

Vícebarevné oblasti mohou být umístěny na základně, podél okrajů listu listu nebo mohou na svém povrchu vytvářet různé mozaikové vzory. Špatná strana fialového listu má obvykle stříbro-zelenou barvu , ačkoli některé odrůdy nebo druhy fialek mají často různé odstíny červené barvy.

Povrch listů může být lesklý nebo matný, který je v různé míře potažen vlasovou linií.Plech může mít bublinu nebo prošívanou texturu.

Kdy a jak se květ objevil?

V roce 1930 byly ve sklenících společnosti pěstovány první fialky.Kromě senpolia se společnost zabývala i pěstováním jiných rostlin.Každý druh zaujal své místo ve sklenících, například africký fialový vynikl například jen 1 metr čtvereční.Ale jakmile se majitel společnosti German Holtkamp rozhodl změnit model společnosti a jednat pouze se senpolisem.Poté začaly aktivní práce na tvorbě nových odrůd a již v polovině dvacátého století došlo ve společnosti k velkému úspěchu.

První komerční odrůdou výběru Holtkamp (1952) byl Sankt Martin .Tak začala velká pěstování fialek, společnost začala produkovat stále více odrůd Saintpaulias a téměř všechny dostupné rostliny byly postupně nahrazovány ze skleníků.

V roce 1961 společnost změnila názevz Dorrenbach-Holtkamp do skleníků Hermann Holtkamp.V roce 1977 byly v Nashvillu v Tennessee otevřeny skleníky pro pěstování Saintpaulias a poté byla patentována značka Optimara.

Přehled jednotlivých odrůd a jejich fotografií

Je známo mnoho průmyslových odrůd fialek Optima .Všechny senpoly od těch, které jsou zastoupeny ve výrobě, se od sebe výrazně liší barvou, tvarem a velikostí.

  • Fialky optimara moje láska.
  • Optimara moje touha.
  • Optimara je vždy vzácná.
  • „Optimara May Dream.“
  • „Optara Michigan“ britského chovu.
Upozornění : Čistá rozeta vytvořená ze středně velkých listů.Plechy leží spolu s dlaždicí, takže zásuvka a je vytvořena velmi kompaktně a nezabírá mnoho místa.

Fialové květy ve velkých květech různých barev.Obvykle jsou zdobeny kontrastní skvrnou.Dodává kouzlu této žluté žluté tyčinky. Stopky jsou velmi silné, z nichž každý tvoří 5–6 pupenů .

Moje láska

Má světle zelené listy.Fialové květy mají bílý odstín.Jsou vyzdobeny kontrastní barvou inkoustově fialové.Zvláštností je, že v teplém období se květy stávají téměř úplně inkoustově fialovými a pouze špičky lístků jsou bílé.

A v chladném čase fialové květy tvoří téměř bílé květy .A uprostřed květu zůstává malé inkoustově fialové oko se žlutými tyčinkami.

Doporučujeme sledovat video o Optimaru violet kultivar „Moje láska“:

Mojetouha

Má dvoubarevné bílé květy s nasyceným růžovým středem.Listí má středně zelenou barvu.Listy jsou mírně vroubkované ve tvaru připomínající srdce.

Někdy drahocenný

obdarený bílými květy s červeno-fialovým okrajem na třech spodních okvětních lístcích a modrým na horních dvou v kombinaci se zeleným vlnitým okrajem. Fialové květy samy o sobě jsou jednoduché polodvojité, mírně zvlněné .Listy jsou zelené, lesklé, nabírané, lehce zvlněné.

May Dream

Odrůda z mé série Violet.Má obrovské jednoduché hrnkové květy podobné hvězdám.A uprostřed je jasná modrofialová kukátka.Květy dorůstají až 7 cm. Pohárovitá forma je udržována po dlouhou dobu, poté se otevírá.

Květy 2-4 se vyskytují na krátkých robustních stopkách.Kvetení je bohaté, trvá dlouho.Jednoduché prošívané listy mají středně zelenou barvu.Špatná strana listu je zbarvena červeně.

Krásné prošívané listy středně zelené barvy vytvářejí dokonalou, rovnou a dokonce rozetou .To umožňuje, aby velké bílé květy na pozadí vypadaly skvěle.

Doporučujeme sledovat video o Optima fialové odrůdy myDream:

Michigan

Je obdarována květinami velmi jemného světla- růžová barva.Jeho květ je bohatý, připomíná klobouk.Listy jsou krásné zelené.Ze špatné strany mají červený odstín.Zásuvka je standardní, kompaktní.

Zveme vás, abyste se seznámili s ostatními, ne méně nežkrásné odrůdy fialek : neobvyklé „víla“ a další odrůdy získané šlechtitelem Dadoyanem, elegantní „třešně“, hojně kvetoucí „Isadora“ a „Bronzový jezdec“, milovaní všemi „macešky“, připomínající konvalinky „skleníkový efekt“, jasný „chanson“" a vynikající " Blue Fog ".

Závěr

Fialová „Optima“ je opravdu velmi krásná rostlina.Nevypadá to jako žádný druh fialky.Charakteristickým rysem je velké množství textur a barev.S výhradou všech pravidel péče bude senpolie stát po velmi dlouhou dobu a potěší celou domácnost svým jemným rozkvětem.