Vůně medu, krása ovoce a šťavnatá chuť jsou všechny jabloně Fuji

Dnes již existuje spousta odrůd jablek a jeden z nejslavnějších a nejchutnějších je uznáván Fuji - v Rusku a po celém světě.

Medové aroma, svěží bílé maso, čistá pokožka, středně velké jádro - to vše si zaslouží lásku zahradníků.Odrůda je distribuována hlavně v Číně, USA a Rakousku, i když byla chována ve vzdáleném Japonsku.V posledních desetiletích však Fuji neustále dobyl trh Ruska a Ukrajiny.

Jaký typvztahují se?

Fuji -Zimní odrůda jablekbyla vytvořena speciálně pro sklizeň později v roce a pro její uchování v chladu.

Plody odrůdy lze skladovat alespoň do konce jara, nebo dokonce do příští sklizně.Aby se zachoval vzhled a chuť jablek, měly by být umístěny v lednici nebo chladném sklepě.

Jablka se snadno skladují, jsou vhodná pro přepravu na velké vzdálenosti i v zimním období.Ale abyste získali dobrou úrodu, musíte vědět, které odrůdy jsou vhodné k opylování Fuji.

Znečištění jabloně

Strom není samoopylený, potřebuje jiné odrůdy. Jako Gala, Grani Smith, Ligol, Golden, Everest, Red Deliches jsou perfektní .

Ale samotný Fuji je diploidní, což znamená, že může opylovat jiné jabloně.

Popularita odrůdy nebyla vytvořena od nuly.A proč od nás, stvořený v zemi zcela vzdálené od Ruska, dostal uznání?A nejen uznání, ale také takové epithety jako „neobvyklé“ a „vynikající“.

Popis odrůdy Fuji

Fotografie ukazuje jabloň Fuji a úplný popis stromu je uveden níže.

Odrůda Fuji vypadá jako vysoký, silný strom s dobrou korunou se silnými větvemi.

Do konce podzimu jsou posypané tupými, velkými jablky bez tmavých teček nebo nerovnoměrnou barvou.

 1. Stromek se stává silným, vysokým stromem s hojným množením plodů v periodickém rytmu .Chcete-li tomu zabránit, můžete část vaječníku oříznout.
 2. Jabloň má velmi silnou schopnost růst. za dobrých podmínek snadno dosahuje 4 až 6 metrů .
 3. Koruna se tvoří rychle, snadno, poměrně velkými, ale poněkud náhodně, protože větve rostou různými směry.To lze napravit vytvořením kostry koruny - pak se ukáže sférický nebo kulatý ovál, celkem čistý.Do konce podzimu je Fuji holá větev s jasně velkými plody.
 4. Kůra je světle hnědá , s lehkým šedým nádechem, není příliš pomačkaná.Mladé výhonky jsou jasnější, hladší, mají malé množství čočky.
 5. Listy jsou kopinaté oválné nebo jednoduše oválné, se špičatým koncem .Puberta může být viděna jen když talíř roste.Kvetoucí ve střednědobém horizontu, řapíky jsou v ostrém úhlu střílet.

Ovocepovažována za velmi atraktivní pro trh .Pojďme na to proč.

 1. Pravidelný tvar, hladký matný povrch.
 2. Zářivě růžová nebo červená barva, která přitahuje pozornost.
 3. Dužina je bílá, krémově zbarvená.Šťavnaté, sladké nebo sladkokyselé, křupavé, s výraznou vůní.
 4. Střední jádro, komory semen, jsou tenké, lehké.
 5. Velká hmotnost (200 - 250 g).

Takovou jasnou odrůdu, která se příznivě odlišuje svým vzhledem a chutí, nebylo snadné vyrobit.Ale až dosud jsou chovatelé založeni na jiných, již budoucích, nových jabloních.

Fotky

Historie výběru

(73 Odrůda byla získána v Japonsku v roce 1920 .Zahradníci přešli odrůd Red Delicious a Rolls Janet.Bylo pro ně důležité vytvořit takový jabloň, aby snadno přežil mrazivé zimy a suché letní měsíce.

Výsledkem byl sladký, čerstvý produkt, který stále přitahuje nové fanoušky od profesionálů a kupujících. V USA byl přinesen až v 80. letech , kde získal popularitu.Začal uvažovat o exotickém, neobvyklém vkusu.

Chovatelé chovali jiné odrůdy podobné sobě navzájem.Současně se zahradníci snaží zachovat vlastnosti stromu a sladkost ovoce.

Odrůda z Japonska začala růst ve všech zemích a měla své vlastní charakteristiky v různých regionech.Chovatelé také vytvořili klony, které jsou populární jak v Rusku, tak v jiných zemích.

Region přirozeného růstu

Zpočátku odrůdaPěstuje se v Japonsku, ale nyní se pěstuje po celém světě, dokonce i v poměrně chladných oblastech.

Odrůda je odolná vůči zimním podmínkám, vhodná pro střední Rusko, dokáže uchovávat plody na větvích až do chladného počasí.

I když na stromě nezůstávají žádné listy,je plodina v tomto období zcela vhodná pro sklizeň .Je důležité vybrat ten správný klon pro pěstování - bude záležet na zralosti, odolnosti dřeva, ovoce vůči vnějším faktorům prostředí.

Nyní existuje několik klonů jabloně .My (v Krasnodarském území) pěstujeme červenou odrůdu Fujik, v Itálii - Kiku.

Ačkoli je každá rostlina ovlivněna oblastí, kde roste, lze celkový výnos odvodit.Chovatelé Fuji se navíc snažili být co nejplodnější.

Výnos

Kultivátoři Fuji ocení vysoký výnos.Sbírka může obvykle začít koncem října - začátkem listopadu, kdy je již znatelně chladnější.Strom nese ovoce každý druhý rok v lehké formě, takže se sklízí prakticky každý pozdní podzim.

Při první sklizni může Fuji dokonce zklamat: středně velké ovoce, průměrná, matná chuť.Ale měli byste počkat další rok a jablka se stanou velkými, nasycenými, sladkými a zářivou barvou.

Aby byla plodina velká, s vlastnostmi původně vysazenými v odrůdě, je třeba pamatovat na péči o strom.

Výsadba a péče

Péče se příliš neliší od péče o jiné odrůdy jabloní, existuje pouze několik funkcí,spojené se specifickým chovem.

 1. Je lepší zasadit Fuji na jižní stranu, kde slunce neustále uchopí strom.Současně je vyžadován volný přístup k vzduchu.
 2. Půda by měla být obohacena o živiny a hnojení, čímž by se vytvořilo mírně vlhké prostředí.
 3. Pro získání dobré sklizně se doporučuje odříznout část vaječníků, které od jabloně odebírají příliš velkou sílu.Potom strom nebude přetížen ovocem, zvýší se kvalita plodiny, což znamená jak chuť, tak velikost.
 4. Ale odchod není jen o krmení a prořezávání vaječníků.Fuji, ačkoli přetrvávající rozmanitost, je náchylná ke svým chorobám.

Nemoci a škůdci

Fuji, i když je odolná vůči chladu, může být zničena bakteriemi a mšicemi.První je nebezpečný, protože strom lze jen zřídka zachránit, pouze prevence pomáhá.

 1. Plísní a bakteriální infekce mohou tuto odrůdu poškodit, takže ochrana před takovými škůdci je zvláště důležitá.Sluneční paprsky, které strom velmi miluje, budou chráněny před bakteriálním popálením.Z přípravků jsou vhodné ty, které obsahují měď.
 2. Pokud je strom již infikován bakteriemi, bude bezpečnější ho vykořenit, protože se infekce rozšíří na další jabloně.
 3. Strupovitost způsobí menší poškození jabloně, pokud se choroba nespustí.Obzvláště náchylné k tomu jsou mladé stromy.Prevence - postřik pomocí 1% Bordeauxovy tekutiny.Pokud je již Fuji infikován, použijte fungicidy.
 4. Během horkých let může Fuji kolonizovat mšice a způsobit vážné poškození.Bojujte s nimizačít na jaře pomocí peritroidů, v létě - organofosforové přípravky.
 5. Aby byla rostlina chráněna před výsadbou, zakořeněte kořenový systém v 1% roztoku síranu měďnatého po dobu 3-4 minut a poté opláchněte vodou.

Stromy vyžadují pravidelné prořezávání, zalévání a vrchní obvaz.

Obecněochrana a postřik zachrání Fuji před ztrátou ovoce, pokud se provádí předem pomocí zvláštních prostředků .Můžete si je koupit v jakýchkoli zahradních obchodech.

Fuji je odrůda, která je vynikající pro podnebí, kde nemusí být vždy horké letní dny.Jablka se osvědčila v různých zemích díky bohaté chuti a vůni.

Sbírejte je již koncem podzimu a můžete je chladit téměř až do příští sklizně .Odolnost plodů usnadňuje transport, takže znalci jablek z různých zemí již potkali Fuji.