Výběr správného času, kdy je nejlepší transplantovat orchidej.Měl bych to dělat často?

Použitím jednoduchých pravidel a tipů můžete nejen najít ten pravý čas na zasazení do nové květináče orchidejí, ale také získat skvělé úspěchy, silnou a zdravou rostlinu a krásné květiny.

Ve skutečnosti závisí hodně na procesu transplantace pro další proces vitální činnosti.Je důležité zvážit všechny malé věci, aby rostlina získala všechny podmínky pro vývoj.Náš článek vám podrobně řekne, jak zvolit vhodný čas pro transplantaci orchidejí.

Důležitost výběru správného času

Orchidej je jedním znejkrásnější a nejoblíbenější domácí květiny .V každé místnosti můžete vytvořit pohodlné podmínky pro lokalitu, reprodukci a vývoj orchidejí.Stačí se snažit uspořádat správné režimy osvětlení, zalévání a větrání.

Čas od času je třeba vysadit nejjemnější květinu v nové nádobě a aktualizovanou půdou.

Více informací o výběru půdy a květináče viz zde.

Úspěšné zvolení období pro výsadbu na novém místě - to znamená, že si zaručíte hlavní záruku úspěchu, protože květina bude mít šanci rychleji se fixovat v nové půdě a přizpůsobit se novým podmínkám.

Doba výsadby květu musí být zvolena správně, aby nedošlo k poškození rostliny , jinak může zemřít.

Závisí to?

Od sezóny roku

Nejlepší sezóna pro výsadbu na novém místě je jaro a léto, kdy již kvetla květ.K tomu, aby se květ sám vyvíjel dobře, je velmi důležité, aby byl na dobře osvětleném místě při střední teplotě vzduchu.

V období podzim-zima se nedoporučuje rušit orchidej pro výsadbu.Na podzim vitalita snižuje, v zimě metabolické procesy prakticky mrznou, přesazují se v zimě nebo na podzim, orchidej se zpravidla zakoření na novém místě po dlouhou dobu, je často nemocná a může i přes dobrou péči zastavit kvetení.Další informace o tom, zda je možné na podzim transplantovat orchidej a jak to správně udělat, naleznete zde .

​​

Z lunárního kalendáře

Mnoho zahradníků se uchyluje k lunárnímu kalendáři, aby zasadilo jakékoli rostliny .Proto se při transplantaci kontrolují přímo u něj, protože to může umožnit zvolit vhodnější dny pro transplantaci.

To také umožňuje snížit množství stresu, který rostlina zažívá během substituce.Prvních 3-5 dní potéjak fáze skončila - pozitivnější období pro orchidej doma.

Datum výsadby :

 • 12. – 13. Března - nejvýhodnější období pro výsadbu;
 • 17. a 18. dubna;
 • v polovině května;
 • 6. - 7. září;
 • 3-4.
Určitě zkontrolujte měsíční kalendář, abyste našli nejlepší období pro výsadbu orchidejí.Zima je období klidu a kvetení, takže se květiny nedotýkají.

Z typu květu

Samozřejmě je správnější pěstovat každou rostlinu na novém místě současně po spícím období před intenzivní vegetací.Některé druhy orchidejí však nemají jasně formulované stádium klidu, proto je správnější zaměřit se na přirozené cykly pro absolutně všechny rostliny.

V únoru a březnu by měly být vysazeny druhy jako :

 • Cattleya.
 • Brassia.
 • Stangopei.

V dubnu a květnu se můžete zapojit do přistání :

 • Dendrobium.
 • Coelogin.
 • Cymbidium.

Kdy musí být zařízení přemístěno?

Hlavní důvody pro výsadbu orchideje na novém místě jsou v zastaralé půdě a v nádobě příliš úzké na rostlinu.

Pokud jde o sezónnost, pokud je vhodnější pěstovat orchideje doma, jedná se o jarní sezónu, protože rostlina začíná aktivně růst.

Existuje několik vnějších příznaků, které ukazují na potřebu transplantace orchidejí :

 1. v nádobě se vytvořilo velké množství volného prostoru a půda klesla téměř úplně a změnila se v hrudky.V tomto případě je třeba počkat, až skončí období pučení a rostlina začne vyhazovat nové listy a kořeny.Toto je nejlepší období pro transplantaci orchidejí, ve které je dobře zvládnuto.
 2. Když se začne objevovat štiplavý zápach vlhkosti, plísní nebo hniloby listů.
 3. Když se po dalším zalévání nádoba s květinou stane těžší než obvykle.
 4. Kořeny Kořeny orchidejí ztmavly a staly se šedými nebo hnědými.
  Jsou-li nalezeny shnilé kořeny, musí být orchidej naléhavě transplantována.Zdravé kořeny orchidejí by měly být zelené.
 5. Když má orchidej vadný vzhled.

Doporučujeme sledovat video o správné transplantaci orchideje:

Foto

Dále na fotografii vidíte transplantovanou orchidej.

Kdy je to možné, ale není to nutné?

Po akvizici rostliny v obchodě není nutné transplantaci rostliny .Pokud jsou jeho listy ve výborném stavu, jsou tam pupeny nebo květy, pokud jeho kořeny nejsou suché a nezralé, rostlina nepotřebuje transplantaci.

Kdy je to nemožné?

Není nutné transplantovat rostlinu do intervalu květu, protože existuje nebezpečí, že rostlina vyhodí květiny.Taková transplantace je možná pouze v případě, že je nutná nouzová resuscitace orchideje.Nicméně správnějšítransplantační phalaenopsis po odkvětu.Další informace o tom, zda může být krása transplantována, když uvolnila šipku, najdete zde zde.

Jaký je nejlepší čas k transplantaci?

Jaro je považováno za nejoptimálnější období pro transplantaci .V tomto období dochází k aktivnímu růstu rostliny, jejích listů a kořenového systému.

Kdy to udělat po zakoupení květiny v obchodě?

Pokud je květina zakoupena při prodeji a její zdraví je znepokojující, a zejména pokud je získána od nepoctivých majitelů a je ve špatném stavu, je nezbytné prozkoumat kořenový systém květiny a znovu ji zasadit.

Po zakoupení, když zakoupená květina již vybledla, by měla být vysazena, protože jsou obvykle zasazeny ve velmi malých nádobách a brání rozvoji kořenového systému.A také se přepravuje v nekvalitním levném substrátu (rašelina), protože si dlouho udržuje vlhkost.

Při pěstování orchidejí je důležité vědět, zda je možné při přesazování orchidejí snížit kořeny a jak to udělat správně, jak transplantovat dítě orchideje doma a o vlastnostech péče o květiny.

Důsledky nepříznivé transplantace v jiném květináči

Rostlina není během květu transplantována, protožepo zkušenostech se stresem po transplantaci může orchidej ztratit květiny .

Jak často by se měl postup opakovat?

Doporučuje se transplantaci květiny jednou za každérok, maximálně dva roky, protože substrát ztrácí svou kvalitu.Kořeny v průběhu roku výrazně rostou a zabírají veškerý volný prostor.A pokud je jejich prostředí narušeno, hnijí.

K otázce transplantací je třeba přistupovat opatrně.Jakmile rostlina poprvé zmizí, není nutné ji ihned transplantovat.Pokud má zdravé silné listy nasycené zelené barvy, neměli byste ji rušit další rok nebo půl.