Vybíráme vhodné hnojivo pro kvetoucí orchideje - jak nakrmit rostlinu tak, aby dala dětem?

domovinou orchidejí jsou tropické deštné pralesy.Tyto květiny mohou růst na čemkoli: kmenech stromů, skalách, dlažebních kostkách - prostě potřebují podporu.

Lidé milují tuto květinu pro její krásné kvetení a vždy chtějí dosáhnout maximálních výsledků za určitých podmínek, včetně vrchního obvazu, což je nezbytná podmínka pro svěží kvetení a zdraví květů.

]

Proč rostlina nemá květu?

Tato rostlina se začala objevovat stále častěji na okenních parapetech bytů a domů, ale , bohužel, , orchidej nemůže vždy kvést jako v přírodních podmínkách .Zdroje výživy:

 • Vysoce zvlhčený vzduch.
 • Dřevo, na kterém roste.
 • Půda.

Pokud jde o domácí podmínky, jsou výrazně odlišné od přírodních podmínek, takže orchidej bez krmení nemusí kvetnout.Kromě toho potřebujeme zvláštní harmonogram, který musí být přísně dodržován.

Způsoby řešení problému

Výživa každé rostliny by měla být racionální a vyvážená.Je vhodné koupit hnojivo, které je přizpůsobeno epifytům.Esenciální chemikálie pro květu:

 1. Draslík .Slouží k zajištění normálního metabolismu v rostlině.Kromě toho je odpovědný za imunitu a fotosyntézu.Právě v létě, kdy je květina nejvíce ohrožena škůdci, se taková hnojiva používají.
 2. Fosfor .Povzbuzuje kvetení květin a tvorbu stopek.Rostlina tuto látku potřebuje na podzim, když dojde k tvorbě poupat.
 3. Dusík- je nezbytné, aby rostlina rostla z listů, jakož i jejich správný vývoj.Život květiny závisí na oblasti listoví.Pokud se oblast zmenší, zemře.Tato látka je nezbytná pro orchideje na jaře, kdy je období intenzivního růstu listů.
 4. Mikroelementy- bor, zinek, mangan, kobalt, molybden, křemík a další.

Tyto látky jsou v různých hnojivech, ale celá věc je stáletaké v jejich procentuálním vyjádření.

Jak oplodnit?

​​

Aby orchideje potěšily svého pána s bujným kvetením a stejným listím, je nutné dodržovat, jak již bylo uvedeno, rozvrh krmení.Tyto květiny se zpravidla prodávají v kvetoucím stavu, protože jediný způsob, jak lze kvalitu květu porovnat s deklarovanou odrůdou.Hlavní rozdílkvětů od ostatních je v tom, že rostou pouze na substrátu :

 • .
 • Moss sphagnum.

Pokud jde o samotnou výživu, získává se z vody a vlhkosti vzduchu.Tyto podmínky však nestačí, aby orchidej aktivně rostla a kvetla - potřebujeme také makro a mikroelementy.

Nástroje provrchní obvaz:

 1. Bon Forte .Vyrábí se v Rusku v řadě Zdraví a krása.Doporučuje se střídat je.
 2. Vypracován pro orchidejeje také tuzemským producentem.
 3. Uniflor-pupen .Levné hnojivo vyrobené v Rusku.Pro orchideje zředěné na požadovanou koncentraci.
 4. Schultz Orchid Food .Vyrobeno v Německu.Velmi drahé oblékání.
 5. Pokon .Holland.Soudě podle recenzí není složení, které je nárokováno, nebo mnoho padělků.
 6. Etisso .Koncentrace tohoto hnojiva musí být snížena.
 7. Epin .Sanitka pro orchideje.Stimuluje kořenový systém a je skutečným vitaminovým koktejlem.Během transplantace namočí kořeny a postříká listy.Pět kapek produktu se rozpustí v jedné sklenici postřikové vody.
 8. Zircon .Vynikající nástroj pro tvorbu kořenů, zvyšující imunitu.Je to jak kořenové krmivo, tak prostředek pro namáčení během transplantace rostlin.
Důležité! Hnojiva se nepoužijí na nově zakoupenou květinu v době její nemoci ani na nedávno vysazenou rostlinu.Je třeba si uvědomit, že vrchní obvaz slouží ke stimulaci růstu a je určen výhradně pro zdravé květiny.

Je povoleno krmit květinu jinými hnojivy, která nejsou určena pro pokojové rostliny v kvetoucím stavu - hlavní věcí není překročit požadovanou koncentraci.Neexistuje jednoznačná odpověď, protože některá hnojiva se zředí vodou na polovinu ajiní potřebují mnohem více vody - vše záleží na koncentraci konkrétního typu látky.

Pro hojné kvetení je nezbytné použít složení, ve kterém by měl být dusík nižší než draslík a fosfor.Jinak budou všechny síly rostliny hozeny na růst listů, nikoli květů. Dusík, fosfor, draslík ve složení hnojiv by měl být přibližně: 5 + 6 + 7 .Pokud jsou tato čísla větší, musíte produkt zředit vodou ve větším množství.

Nezapomeňte na oblékání do listů.Chcete-li to provést, je třeba otřít a postříkat listy rostliny se speciálním složením - to se provádí kdykoli, v každém ročním období.Hnojiva se používají stejně, ale jejich koncentrace by měla být o polovinu nižší než ve vztahu k zavlažování.Existují však zvláštní léky:

 • Dr. Folly- orchidej.Navrženo pro týdenní použití.Vhodné jak pro utírání listů, tak pro stříkání.
 • Emerald .Problém žlutých listů je odstraněn postřikem.
 • Bon Forte .Komplexní hnojivo pro stimulaci růstu kořenů, květů a zdravých zelení.
 • Brexil Combi .Vitamínový prostředek pro tyto květiny, které mohou chybět v železe.Prostředky pro postřik.
 • Luk na orchideje .Integrovaná výživa.

Dále se zde můžete seznámit s nejlepšími prostředky pro krmení orchidejí .

Jak oplodnit, aby se dalo dětem doma?

Aby se orchidej nejen rozkvetla, ale také dala „dětem“, úspěšně se používá cytokinia pasta, balení 1,5 ml.Je to vitamin, fytohormonální, schopný probudit „spící“ ledviny a vytvořit nové.Dále rostlina medu a klíček "dětí".K tomu dochází po 7-14 dnech, aniž by byla dotčena hlavní rostlina.

Pozor! Kořenový obvaz by se měl provádět až po zalévání, aby nedošlo ke spálení kořenů.

Květinu byste neměli krmit během období květu - to nejen výrazně zkrátí dobu trvání této fáze, ale v budoucnu také negativně ovlivní její zdraví.

Na ulici

Na ulici rostou také orchideje - to do značné míry závisí na regionu .Mohou být pěstovány například na zahradě.Pokud vám přírodní podmínky nepomohou, pak správným nastavením úrovně vlhkosti a stínu, simulováním přírodního prostředí, můžete dosáhnout působivých výsledků.Když teplota vzduchu klesne pod 15 ° C, je třeba do domu přinést květiny.

Jednou za tři týdny je třeba stříkat směsí zahradního oleje a vody a přidat několik kapek konvenčního mycího prostředku na mytí nádobí - chrání květiny před hmyzem.Zbytek je podobný domácí péči.

Hnojivo pro rostliny kvést

Na jaře a na podzim se hnojiva používají dvakrát měsíčně , v létě a v zimě - jednou.

Pro jednorázové krmení:

 • Rašelina z rašelinového mechuje vynikajícím konstantním hnojivem a zároveň drenáží.
 • Prázdný list v tyčkách .Jedna nebo dvě tyčinky trvají tři měsíce.Vhodné prodobrá výživa.

Pro konstantu:

 • Embiko Orchid .Vyrábí se jednou za 10 dní.
 • Fertica Suite .Pro celoroční použití i před květem.

Jaké řešení zvolit?

Jak zalévat rostlinu pro květ a tak, aby vždy kvetla?Jedním z nejvyspělejších obvazů dneška je Tsitovit.Dokáže dokonce přinést zaschlou šipku.Kromě toho je zabráněno poklesu vaječníků, neexistují „spící“ ledviny a je preventivním opatřením proti mnoha nemocem.Ale ještě většího účinku se dosáhne, když se smíchá se Zirconem.

Krok za krokem:

 1. Před krmením je květina hojně napojena.
 2. Oba produkty se mísí ve stejných poměrech - 4 kapky na každý litr vody.Voda by měla být mírně teplejší než pokojová teplota.
 3. Květináč s květinou se pomalu spouští do nádoby s hnojivem po dobu 15 minut, přičemž kůra musí být držena rukama, aby nedošlo k vytlačení.Kromě toho je nutné přivést roztok přes vrchol nádoby.
 4. Po vyjmutí hrnce je třeba počkat, až přebytečný roztok vytéká zpět do nádoby.
Nápověda! Po zalévání by květina neměla zůstat v chladné místnosti.

Základním pravidlem pro oblékání je míra.Je lepší aplikovat méně hnojiv a ne překrmovat než naopak.Univerzální hnojiva by měla být naředěna třikrát nebo dokonce čtyřikrát.

Aby orchidej rostla zdravě a kvetla, doporučujeme se seznámit s dalšími výživovými doplňky: kyselina jantarová, česneková voda, Agricola, vitamíny.

Užitečné video

Doporučujeme vám sledovat video o krmení orchidejí pro kvetení:

Závěr

Výběr typu hnojiva zůstává vždy na majiteli květiny .Moderní trh nabízí značné množství různých skladeb, ale zkušenosti ukazují, že majitelé orchidejí nejčastěji používají přesně to, co jim přátelé a známí doporučují.To však nevylučuje použití internetu pro tyto účely.Někteří zahradníci raději konzultují ve specializovaných prodejnách.Hodně štěstí při pěstování orchidejí!