Výhody a poškození rostlinných rostlin euforie: jaké je nebezpečí jedovaté květinové šťávy

Euphorbia (Euphorbia) je četný rod rostlin čeledi Euphorbiaceae (Euphorbiaceae).

Ve formě trvalých trav, keřů a dokonce stromůse vyskytuje téměř všude , zejména v tropických oblastech.

Ale i ve středním pruhu jevíce než 160 odrůd .

Když je stonek zlomen, vylučuje se bílá šťáva. Tímto znakem je euforie snadno rozpoznatelná.Rostlina byla člověku známa už od starověku, je to jehošťáva, která se používá pro léčebné účely .

Pro léčivé vlastnosti mléčných řas a atraktivního vzhledu se pěstovalo mnoho ozdobných exemplářů, které se pěstují doma v zahradách, sklenících.

Euphorbia je klasifikována podle místa distribuce a podle vnějších znaků je rozdělenana vnitřní, zahradní a divočinu.

Chemické složení

Chemické složenínebylo dosud plně studováno , je to kvůli jeho rozmanitosti.Hlavní složky: euforie, pryskyřice, alkoloidy, kyselina jablečná.

Terapeutické vlastnosti

Jak je euforie užitečná?Člověk používá rostlinu pro léčebné účely od nepaměti.Co léčí euforii?

V severní Africe byl používán jako diaforézní a diuretický, s pomocízahojených ran , otoků a dokonce ochrnutí, používaných jako regenerační nápoj, vyrobený z mléka bylin jako protijedchřestýš kousne.

Ve starověkém Rusku byly používány jako emetický, diuretický, bradavice , kuří a moly byly odstraněny pomocí jeho pomocia byly ošetřeny rány a abscesy.

Původní obyvatelé Sibiře ji používalik léčbě onemocnění ledvin , použili ji jako činidlo pro určité typy rakoviny,léčili impotencia použili ji jako tonikum.

Používá se v lidovém léčitelství a nyníse kořen řepky olejné rozšířil .Extrakty z kořene se používají při léčbě prostatitidy a adenomu, sarkomu, maligních nádorů a radiační nemoci, střevních poruch, tuberkulózy kostí.

Léčivé vlastnosti trávy a listů mléka ve formě odvarů se používají k léčbě dny, plísňových chorob a maligních nádorů žaludku, jater a dělohy.Obklady se vyrábějí z infuzí kořene a listů.

Moderní medicína.V moderní medicíně se euforie používá ve formě extraktů, k léčbě onemocnění žaludku, ledvin, úplavice, cystitidy, hemoroidů, zvnějšku se používá k odstranění bradavic, pihy, trofických vředů a dlouhých hojivých ran.

Vytvářejíinfuze nízké koncentrace , protože euphorbia je jedovatá rostlina (květina).

Užívejte lékypouze po konzultaci s lékařem .

Odrůdy

Zahrada

Nejběžnější: Cypress, Pikantní, ve tvaru prutu, s očima na slunci.

Cypress

Euphorbia Cypress je trvalka keř.

Roste v naší zemitéměř všude , je vysazen na veřejných místech, v zahradách, slouží jako krásný rám pro květinové záhony a zahradní cesty.

Výška je 30-40 cm,kvete dvakrát ročně,poprvé na začátku léta, druhý v září a začátkem října.

Okvětní lístky jsou zlaté.

Všechny části keře slouží jako suroviny pro výrobu léčiv.Vytvářejí infuze, které se používají jako antibakteriální a antiemetické a tonické.

Akutní

Vytrvalá, distribuovaná v evropské části země, na Sibiři a na Dálném východě.Výška - 20-30 cm,květy v polovině léta , citrónové lístky.Odvar je projímadlo.Pomocí masti se zbaví bradavica vyléčí rány.

Ve tvaru prutu

Jantarové květenství se používá jako tonikum a protizánětlivé činidlo ročně, až do výšky metru, květy od června do září.

Sunseeker

Euphorbia je víceletá tráva, která se nachází všude v naší zemi. Vysazuje se v zahradách a v zahradní zahraděse jako dekorativní ozdoba vyskytuje ve volné přírodě.

Výška je 15–30 cm, květ je zelenožlutý, květy kvetou v červenci až srpnu.Tinkturyse používají jako antipyretika , emetické a diuretické a používají se k hojení ran.

Vnitřní

Vřesoviště bílé

Vnitřní rostlina, mírněpřipomínající palmu , roste na1,5 m vysoký, název je podle typu listů, na viditelném povrchu jsou vidět bílé pruhy.

Trojúhelníkový

Má neobvyklý rozvětvený třístěnný stonek, květy se nacházejí podél celého stonku a jeho větve, fialové barvy.

Rostlina je velmi nenáročná, nevyžaduje zvláštní péči, délka dospělého vzorkumůže dosáhnout 2 metrů .

Obese

Je velmipodobná kaktusu , stonek připomíná obyčejnou kouli, po celém povrchu, zdola nahoru je rozdělena výrůstky, na nichž jsou vidět trny, velminenáročný, zřídka květy, dává jeden jasně červený květ.

„Hlava medúzy“

Hlavní stonek je pod zemí, na povrchu jsou vidět četné větve, které kvetou.„Medúza hlava“ vypadá efektně v zavěšených květináčích na zdi. nenáročné , v zimě se vývoj prakticky zastaví, je nutné pouzeminimální napojení .

Fotografie

Dále můžete na fotografii vidět domácí druhy mléčných řas:


Divoký

Nejslavnější druh: Bažina, lesklý, ohnivý, Pallas.

Druhy bažin

Roste v evropské části země a v regionech Dálného východu. Může růst ve vodě , dosahuje výšky květu v květnu až červnu.Okvětní lístky květů jsou šeřík.

Lesklý

Nalezeny v loukách a polích, na okrajích lesa, květy v květnu a červenci, odvary jsou vyrobeny z listů a kořenů,používají se jako projímadlo, močopudnéa emetický.

Fiery

Vytrvalý keř, výškaaž do 80 cm, květy červené, květy v červnu.

Pallas

Je lépe známo pod jménem:muž je kořen , mužský kořen.Vytrvale na Dálném východě a v Transbaikalii dosahuje trvalka s citronovými květy 40 cm. Infuze této mléčné řasyse používají k léčbě prostatitidy, impotencea používají se k hojení ran a jako tonikum.

Kromě dříve uvedených druhů jsou velmi populární i tyto druhy řas: :: Vícebarevné, Ohraničené, Tirukalli, Žebrované, Míle.

Prospěch a újma

Je možné euforii udržet doma?

Ano, existují různé formy rostlinných rostlin, nejoblíbenější: Belozhilkovy, trojúhelníkový, tuk, hlava medúzy.

Rostliny rodiny se úspěšně používají v lidovém léčitelství, z nich se připravuje mnoho užitečných a potřebných léčivých přípravků.

Ozdobí byt, některé formy zušlechťují zahradu, zahradní pozemek.

Je euforie jedovatá květina nebo ne?Jaké je nebezpečí euforie pěstované uvnitř?

Ohrožení představujejedovatá šťávarostliny.

Pokud se mléko mléka dostane na lidskou kůži, dochází k vážnémupopálení nebo těžké alergii . (Na fotografii lze vidět pálení mléka) Pokud se mléčné mléko dostane do očí, musíte si důkladně omýt obličej, pak použijte kapkys antibakteriálním účinkem.

Požití šťávy povede nejen k problémům se střevy, ale může způsobit kómu a dokoncesmrt .

Hlavními příznaky otravy jsou mléčné řasy a známky poškození kůže:kůže zčervená , odlupuje se a postupně sklouzává, vyskytují se trofické vředy.

Pokud se šťáva dostane dovnitř, nejprvese projeví příznaky otravy , pak existujíznámky poruchy nervového systému , potéje srdeční funkce narušena , pak přichází ) kóma a smrt.

Při péči a pěstováníje třeba dodržovat následující bezpečnostní opatření :

  • , aby se zabránilov pěstování malých dětí;
  • k práci; k oříznutí, nejlépe transplantacirukavicemi ;
  • pokud jsou vystaveny nechráněným částem těla ve styku s jeho šťávou, několikrát je důkladně opláchněte mýdlem a tekoucí vodou, ošetřte kontaktní místa mastí na popáleniny;
  • užívat léky vyrobené ze všech částí mléčných řas,po konzultaci s odborníkem .

Většina mléčných řas je užitečná a hodnotná, rozjasňuje život, pomáhá ve chvílích slabosti, ale musí se s nimi zacházet velmi opatrně.Při nesprávné péči a údržbě existuje vysoké riziko onemocnění mléčných řas.Je třeba si uvědomit, že květina může způsobit nejen užitek, ale také poškození,šťáva většiny druhů je nebezpečným jedem.