"Vykopejte díru, Pinocchio!" Nebo Jak zasadit strom peněz

Crassula , známá také jakocrassulanebopeníze strom , odkazuje nasukulenty , které rostou v příroděv suchých oblastech Afriky, Madagaskaru a Arábie.

Charakteristické pro tuto rostlinu jsoutlustý kmen a masivní koruna , která se skládá z objemných větví s hustými zelenými lesklými listy.

Požadavky na podmínky výsadby a transplantace jsou stanoveny zvláštnostmi „návyků“ a struktury tlusté ženy.

Pot

Nádoba na výsadbu rosuly by měla:

  • Zajistit dobrýodvodnění : mít na dně jeden nebo více širokých otvorů.
  • Bytostmělká , protože strom peněz nemá výkonný kořenový systém;vyvíjí se převážně horizontálně.
  • V souladu s velikostí rostliny- kořeny Crassulaceae rostou pomalu a nadbytek půdy, která není „vyvinutou“ rostlinou, vytvoří předpoklady pro rozpad jejích kořenů.Pěstované řízky a sazenice se vysazují v květináčích o průměru 7 cm a poté je splněna obecná podmínka: objem květináče nepřesahuje objem korunky.
  • Mají dostatečnoumasivitu , aby rostlina zůstala stabilní, když si vytvoří svěží korunu.
  • Materiál hrnce plast může být, ale výhodnější jeporézní silná keramikabez pevné glazury.

Složení zemské směsi

Půda pro výsadbu peněžního stromu související s sukulenty by měla být volná, lehká, dostatečně výživná a dobře odvodněná.

Tyto parametry odpovídají konečnépůdní směsi pro sukulenty a kaktusy .

​​

Je také možnépřipravit substráts následujícím složením: trávník s pískem, listovou půdou a humusem v poměru 4: 1: 1: 1.

Pokud vezmemeuniverzální půdupro tlustou dívku, je nutné přidat promytýříční písek : jeden díl písku do čtyř částí dokončené půdy.

Přistání

Hlavní úkoly při výsadbě redgrassu: zajistit dobrý odtok vody, nepoškodit zranitelný kořenový systém sukulentů, nepoškodit snadno odlomené stonky a listy.

Nejprve tedy na dně nádoby vrstva o tloušťce jedné pětiny výšky nádoby ,pasujedrenáž- expandovaná hlína nebo malé oblázky.
Oblázkyjsou ještě výhodnější - jsou těžší než expandovaná hlína a dodávají hrnci další stabilitu.

Na drenáž se nalije malá vrstva půdy a na ní se umístí kořenový systém crassula.

Nejlepší možností je zasadit rostlinu, jejíž kořeny jsou jižuvnitř hliněné kómatu .

Rostlina se umístí do středu květináče a půda se postupně posype na úroveň kořenového krku a pečlivě zhutní.bez těžkého nárazu.

Jsou-li kořeny zbaveny půdy, jsou pečlivě prozkoumány.V přítomnosti kořenů se známkami rozpadu musí být kořenovým systémem odstraněny a usušeny na vzduchu, aniž by je během dne zakryly zeminou.

Poté se provede poslední výsadba a rostlina se opatrně zalévá měkkou usazenou nebo dešťovou vodou.

Povrch půdy v květináči by měl být uvolněn, aby se provzdušnily kořeny a zabránilo se zamokření.

Jak správně transplantovat doma

Růst tlusté ženy obvykle není příliš intenzivní a bude potřebovat transplantaci každé 2–3krát, nebo možná 4krátlet.

Nejlepší čas pro přesazení tučné ženy doma jejaro , začátek aktivního růstu aléto- období zvýšené vegetace.

Vytrvalé sukulenty však mohou být v případě potřeby transplantovány praktickykdykoli v roce- včetně podzimu a zimy.

Při přesazování nově získané rostliny byste jí měli dát čas na předběžnou aklimatizaci na podmínky vašeho bytu: umístěním stromu peněz na místo, kde bude neustále růst, počkejte několik týdnů po transplantaci.

Aby nedošlo k poškození citlivých kořenů, je lepší transplantovat rostlinu společně se starou hliněnou hrudkou.

Je-li nutnézlepšit půdní a kořenový systém , měla by se stará půda setřást, shnilé oblasti by se měly odstranit, kořeny by měly být sušeny na vzduchu po dobu 24 hodin a poté vysazeny podle standardního schématu: vrstvadrenáž - malá vrstva půdy - umístění rostliny ve středu květináče, která by měla být o něco větší než ta stará - postupné přidávání nové půdy s pečlivým zhutněním - mírné zalévání (v závislosti na ročním období, kdy došlo k transplantaci).

Po přesazení , zatímco se strom peněz vyvíjí v nové kapacitě, musíte jej chránit před příliš intenzivním přímým slunečním světlem a nadměrným zavlažováním.Povrch půdy je třeba pravidelně uvolňovat - ne příliš hluboko, pamatovat si na kořenový systém krepyly.

Sazba

Tuk, stejně jako téměř všechny sukulenty,se snadno vegetativně rozmnožuje- řízky a dokonce i jednotlivé listy a tyto části rostliny se umísťují okamžitě do země , čímž se obchází předběžné zakořenění vody, protože stimuluje rozklad rostlinného materiálu.Může být výhodné zakořenit řízky ve stejném kontejneru, kde roste strom peněz matky.

Holandské růžice se často prodávají s několika rostlinami na stejném hrnci: mateřské sazenice a vysoké řízky zakořeněné na stejném místě.

Abybylo možné takové „háje“ úspěšně vysadit , je třeba po přípravě příslušných nádob, drenáže a půdy pečlivě oddělit kořenové systémy různých rostlin a pokusit se zachovat, pokud je to možné, vždy hliněné hrudky - hlavníochrana kořenů.

Pokud dojde k poškození, kořeny se vysuší na vzduchu a poté se vysadí do samostatných „bytů“ podle jejich velikosti, mírněnapojena v souladu s obdobím transplantace a mělkým, ale pravidelně uvolňujte povrch půdy.

Tlustá dívka, kterou široce používali mistři Feng Shui k harmonizaci a zvýšení cash flow (zejména na jihovýchodních oknech), si zaslouží popularitu mezi pěstiteli květin.Rostlina je opravdu velmi nenáročná, a pokud je správně a včasně transplantována, roste dobře, tvoří se v nádherné stromy, které někteří šťastní lidé dokonce rozkvete.

Fotografie

Dále vidíte fotografii výsadby stromů:

Užitečné video

Toto video zobrazuje hlavní body péče o penízestrom: