Vynikající odrůda s vynikající chutí - hruška Yakovlevskaya

Odrůda hrušek Yakovlevskayamá nádherné aromatické ovoce.Má dobrou udržovací kvalitu.

V kultivaci nenáročný.Nejsou ovlivněny houbovými chorobami a škůdci.

Má vysokou míru odolnosti proti mrazu.

Vysoce výnosná, nenáročná zimní hruška Yakovlevskaya - dále v článku popis odrůdy, fotografie ovoce a recenze zahradníků.

K jakému druhu hrušek patří?

Hruška Yakovlevskaya patří dozimních odrůdse smíšeným druhem plodů.Máochutnávací skóre 4,5 bodu z 5 možných.

Zimní odrůdy rovněž zahrnují: Nika, Extravaganza, Hera, Elena a Lira.

Hrušky normalizují metabolismus a snižují hladinu cukru v krvi.Podporuje dobré trávení.

Odrůda se používá pro sklizeň doma a v průmyslové produkci.

Chemické složení:

Historie selekce a šlechtitelská oblast

Odrůda hrušek byla získána hybridizací odrůd„Dcera úsvitu“ ] (vysoce výnosná s jemnozrnnými aromatickými plody) a" Talgarová krása "(odrůda odolná proti mrazu s protáhlým jantarovým ovocem).

Původce odrůdy GNU VNIIG a SPR im.Michurina.Autoři:Stanislav Pavlovič Jakovlev, Anatolij Pavlovič Gribanovsky, Nikolai Ivanovič Savelyev, VV Chivilev.Ve státním rejstříku Ruské federace zahrnutém na počátku 2000. let.

Odrůda získala velkou popularituv centrální části země. K prvnímu růstu dochází vpásmu Černé Země Ruské federace.

Odrůda je vhodná pro růstv moskevském regionu, Jaroslavské oblasti a blízkých městech.

Hrušky lze nalézt také v Bělorusku, na Ukrajině, v Moldavsku, v Estonsku.Mírné kontinentální klima s mírnými zimami je pro danou odrůdu vynikající .

V těchto regionech se cítí skvěle, když pěstují hrušky odrůd Katedrála, Krasnobokaya, Vernaya, Lesní krása ] a Muskovite.

Popis odrůdy Yakovlevsky

Uvažujme samostatně vzhled stromu a ovoce.

Strom

Stromystřední výšky dosahují výšky 10 metrů. Roční přibližný růst je asi patnáct centimetrů na šířku a asi dvacet pět centimetrů na výšku.Koruna stromu je středně velká.

širokou klasickou podobu v roce 2006forma pyramidy.Někdy se vyskytuje ve formě kužele .Ovoce je smíšené, hlavně vázané na ovocné formace všeho druhu.Výhonky jsou obyčejné, hladké, vínové.Neexistuje žádná puberta.Čočka bezpočet.

Ledviny jsou malé, husté, ohnuté ke straně.Mají kuželovitý tvar.Listy jsou střední, oválné, smaragdové.Oba konce listu s dlouhými špičatými okraji.Boční okraje listů mají jemně vroubkovanou protáhlou ozubení.Řapíky protáhlé, široké.

Listový list má tupou základnu a zakřivenou horní část.Při pohmatu je povrch listů plochý s mírným leskem.Stipule jsou styloidní.

Důležité! Při silném zahuštění listů se hrušky mohou smrštit.Odrůda vyžaduje systematické prořezávání koruny.

Ovoce

Ovoce je průměrné.Hmotnost dosahuje 115 až 125 gramů.Největší rozmezí od 175 do 215 gramů. Hrušky jsou protáhlé, sudé, pravidelného klasického tvaru.Ve vzácných případech jsou protaženy ve formě kosočtverce.

Kůže není tuhá, při jídle se necítí.Má příjemný hedvábný povrch s malou mastnou vrstvou a nádechem vosku.Během sklizně je hlavní odstín hrušek smaragd.Po úplném zrání získá jantarově smaragdovou barvu.

Celé číslo má slunečno červenavé, je výrazné a nachází se na 1/3 plodu.Stonky hrušek jsou protáhlé, široké, zakřivené.Nálevka je malá, velmi úzká.Půl šálkuuzavřený, neklesající.Talíř je tlustý, malý.

Srdce má tvar žárovky.Sázecí komory uzavřeného typu.Semena jsou obyčejná, podlouhlá, hnědá.Mají tvar kužele.Dužina je béžová, poloolejovitá.Hustota je průměrná.

Je vybaven malou granulací.Podle chutijsou plody sladké s mírnou kyselostí. Majíhruškovitou vůni.

Foto

Vlastnosti

Plodnost je nízká. K plodům dochází5 nebo 6 let po výsadběřízků. Odkazuje na vysoce výnosné odrůdy .Sklizeň nastáváve druhé polovině září.

Následující odrůdy se rovněž mohou pochlubit vysokými výnosy: leden, duches, Russian Bere, Bere Bosk a Lada.

V chladných hruškách lze při teplotě 0 stupňů Celsia skladovat po dostatečně dlouhou dobu -od 4 měsíců do 6 měsíců.

Odolnost proti mrazu je velmi vysoká.

Uprostřed zimního období při teplotě - 38 stupňů Celsia byly při umělém zmrazení stromu xylem, tkáně kůry kambia a stonků poškozeny o 1,1 bodu.

Důležité! Vzhledem k vysoké odolnosti proti mrazu nevyžaduje odrůda zimu.

Odrůdy Yakovlevovy paměti, Karataevskaya, Noyabrskaya, Tonkovetka a Dekabrinka mají také vynikající odolnost proti mrazu.].

Výsadba a péče

Odrůdanenáročné na kultivaci.Může růst na jakékoli půdě.Nevyžaduje další zalévání.Na oblékání dobře reaguje.Při vytváření stromu zůstávají roční přírůstky nezměněny.

Velké stonky jsou zkráceny, takže mezi nimi zůstávávzdálenost 60–80 centimetrů. Při nepravidelném prořezávání koruny mohou být plody velmi malé.

Výška hrušek v osivu je obvykle 5 metrů, šířka je 6 metrů, výška stonku s takovými ukazateli je 70 centimetrů.

Podívejte se na video o tom, jak snížit hrušku.

Nemoci a škůdci

Odrůdaje výborně odolná vůči entomosporióze.Nebyly pozorovány žádné léze strupu .

Hrušky jsou často postiženy těmito chorobami: https://selo.guru/ptitsa/bolezni-p/gribkovye/parsha.html, hrušková rez, bakteriální spálení.

Škůdci hrušněhlízy, hloh, tinnitsa, listové červy tuto odrůdu nekonzumují .

Hruška Jakovlevská nevyžaduje povinné preventivní ošetření.

Odrůda hrušek Yakovlevskaya je nenáročná na pěstování.Má vysokou odolnost proti mrazu.Není ovlivněna škůdci a houbovými chorobami.

Má krásné ovoce s vůní květu hrušky.Odrůda se vyznačuje vysokou udržovací kvalitou.V chladných hruškách při teplotě 0 stupňů Celsia se hrušky skladují od 4 měsíců do 6 měsíců.

Složení Částka
Rozpustné pevné látky 12,5 až 12,8%
Cukr 11,5 až 11,6%
Titrovatelné kyseliny 0,35 až 0,40%
P-aktivní látky 147,0 až 148,0 mg
Kyselina askorbová 10,0 až 10,1mg