Vynikající plemeno - Indian Fighting

Bojová kuřata jsou jedním z nejstarších uměle chovaných plemen, která jsou stále vysoce ceněna.Jasnými představiteli tohoto plemene jsou indické bojové slepice.

Původně toto plemeno chovali chovatelé drůbeže v Anglii v první polovině devatenáctého století křížením kuřat malajského typu dovážených z Indie s anglickými bojovými plemeny.Pak dostala jméno „Ingigames“.Toto plemeno bylo chováno speciálně pro kohoutí zápasy.

Na konci devatenáctého století byl v USA vyšlechtěn kříženec Incigames s plemeny, jako je žlutý Kokhinhin, Shamo a Belaya Malayskaya.Plemeno výsledného hybridu se nazývá Cornish nebo indický boj.

Obecný popis indického bojekuřata

Plemeno indických bojových kuřat je známé svými vynikajícími bojovými vlastnostmi, takže má drzou povahu.

Kuře a kohout jsou velmi podobné a liší se pouze velikostí, pohlavím a šířkou ocasu.Plemeno má své hlavní charakteristické rysy.

 1. Slepice tohoto plemene mají velkou tělesnou velikost.I když jsou kuřata velká a těžká, jsou střední výšky.
 2. Silné nohy se širokým a stabilním postojem.
 3. Hladké, útulné, pevné peří.Obálka peří je řídká.
 4. Rovné, pevné svalnaté tělo s volně označeným spodním hřbetem a širokým hřbetem a hrudníkem, které je po stranách zaoblené.
 5. Toto plemeno vyniká svými vysoko nasazenými zametacími rameny.
 6. V důsledku tvrdosti peří může být hrudník a záda holé a peří peří může být roztřepené.
 7. Slepice mají krátká křídla a objemný krátký ocas, který je umístěn téměř vodorovně.
 8. Malé silné žluté tlapky mají silné silné drápy.
 9. Malá hlava se špatně definovanými náušnicemi a hřebenem, což snižuje její zranitelnost.Široký ohnutý zobák malé délky, ale velmi silný.
 10. Krátký svalnatý krk se vzácným peřím.

Vlastnosti plemene

Jednotlivci tohoto plemene mají většinou bílou nebo žlutou barvu.Pro bílé zbarvení je povolen mírně žlutý povlak.

Nalezeny jsou však i černé, modré a hnědé peří.Mezi výhodyindických bojových kuřat patří:

 • dobře vyvinutá svalová tkáň;
 • velké a silné nohy;
 • jsou ideální pro chov;
 • ​​
 • dobré slepice;
 • dobré bojové vlastnosti;
 • vysoká produktivita masa;
 • chutné maso.

Toto plemeno má také své vlastnínedostatky :

 • neklidný, agresivní charakter;
 • nízká produkce vajec;
 • zvýšené nároky na podmínky zajištění;
 • nízká výdrž;
 • dlouhápříprava na bitvu (asi osm měsíců);
 • vysoká incidence.

Zvláštností tohoto plemene je to, že struktura indických bojových kuřat jim umožňuje bojovat v souboji s jejich tlapkami.

Údržba a pěstování

Klíšťata a jedlíci jsou pro toto plemeno velmi nebezpeční.Je nutné neustále ventilovat a dezinfikovat místnosti, které obsahují kuřata.

Kromě toho by slepice měly být vyšetřeny, aby se zabránilo infekci plodu parazity.Indické bojové plemeno je před nimi bezbranné a může dokonce v důsledku infekce zemřít.

Vzhledem k tomu, že indická stíhací plemena mají vzácné peří peří, je pro ně důležitézajistit teplý prostor pro zimování .Teplé klima poskytne vysoce kvalitní vejce nosnic a chrání je před nemocemi.To je nesmírně důležité, protože toto plemeno často dostává astma.

Vyžaduje se včasná inkubace, protože příprava na bitvu trvá asi osm měsíců.Kmenový základ pro nové mláďata je vybrán v prosinci.

Kohout z posledního plodu je pro inseminaci lepší, protože má nejvyšší kvalitu hnojení.Vrstvy by měly být krmeny potravinami bohatými na proteiny.Slepice by měla začít líhnout vejce před koncem roku.Je důležité vzít v úvahu, že slepice tohoto plemene snášejí 40–50 vajec s krátkými přestávkami.

Bizarní slepice Krevker lze připsat ozdobným plemenům, ale vzhledem k jejich dobrému opotřebení a rychlému nárůstu hmotnosti jsou připisoványplemena masa a vajec.

Chcete-li zjistit, jak správně vytvořit kompostovací jámu, přečtěte si tento článek: https://selo.guru/stroitelstvo/dlya-sada/kak-sdelat-kompostnuyu-yamu.html.

Kuřata se nejlépe udržují v teple a krmí se každý týden zvláštními vitamíny a minerály, které lze přidávat do vody.Jídlo pro ně bude monocorm a rostlinná bílkovina.

Když jsou kuřata již vyzváněna, bude nutné snížit množství bílkovinového krmiva a zvýšit množství obilí ve stravě.To pomáhá zvýšit tuhost krytu peří.

Časté chůze zajišťuje zdraví ptáků a posiluje svalovou tkáň.Potřebují také průběžné školení.

Při chovu indických bojů nesmíme zapomenout, že kvůli své nesmírně nafoukané povaze musí být chováni odděleně od ostatních plemen.Často je třeba izolovat muže od sebe navzájem.

Vlastnosti

Jak bylo uvedeno výše, indické bojové slepice jsou poměrně velké.Maximální hmotnost dospělého kohouta může být 4,5 kilogramu a kuře - 3 kilogramy.Často jsou chováni pro chutné maso.

Produktivita indických bojových kuřat je nízká.V průměru je ročně kladeno 100 vajec.Zároveň, navzdory impozantní velikosti samotného kuře, váží jedno vejce asi 57 gramů, jako u konvenčních nosnic.Barva skořápky je světle hnědá.

Kde koupit v Rusku?

V Ruské federaci chová indická bojová kuřata jen málo podniků, lze rozlišit dva od hlavních.

 • Mateřská školka „ Kurkurovo “ se nachází v obci Kurovo, která se nachází v lukhovitské oblasti moskevského regionu.Kontaktní telefonní číslo je +7 (985) 200-70-00.
 • LLC „ Agrocom-T “, která se nachází v Tambově na Sovetskaya Street, 206. Kontaktní telefonní číslo je +7 (910) 751-66-00.

Analogy

Z hlediska fyzických a jiných vlastností jsou indické bojové slepice nejvíce podobné staroanglické bojové plemeno a Kubalaya .Obě tato plemena jsou lepší než kvalita produkce vajec indických bojových zvířat, ale zrají mnohem déle (období může trvat několik let), a co je důležitější, mají nižší váhu.

Slepice indického bojového plemene - velké jedince svalové postavy mohou být použity jako gladiátoři pro kohoutí zápasy nebo jednoduše pěstovány pro maso.

Jediným problémem při jejich chovu je potřeba komplexní péče.Pokud jste připraveni se o ně pečlivě starat, můžete získat ptačí farmu.