Vynikající úspěch v drůbeži - Master Grey Chickens

Kuřata Master Gray jsou vynikajícím úspěchem v chovu drůbeže, kuřat typu vaječného masa.Jméno Master Gray jim bylo dáno barvou - elegantní peří šedé barvy s bílými skvrnami.

Má se za to, že toto plemeno kuřat bylo původně chováno Francouzi pro chov ptáků v soukromých venkovských hospodářských usedlostech a malých drůbežářských farmách.Existují však zdroje, které tvrdí, že zemí původu hybridu Master Gray je Maďarsko.Hubbard představuje hybrid (Master Gray M a Master Gray C) v laboratořích a centrech v USA a Francii.

Je obtížné chovat takové plemeno samostatně, ale chovat slepicežádný problém.Pták není jen krásný, ale spíše ho lze nazvat elegantním.

Popis plemene Master Grey

Kuřata Master Grey - dobré nosnice pro maso a vejce.Začnou přinášet vejce, dosahující věku čtyř měsíců, v množství asi 300 kusů ročně.Tělesná hmotnost má dobrý indikátor - slepice tří měsíců staré do 3 kg, kohouti - do 7 kg.Nenápadný a vytrvalý pták, krásný vzhled.Peří je šedobílé.Pro ně je přijatelný obsah podlahy a buněk.

S obsahem buněk je index masa více než dvakrát vyšší než u venkovního , protože činí 1 metr čtvereční.m vejde více kuřatklec než na podlaze.

Toto plemeno má vysokou míru přežití kuřat - až 98%.Soukromá směs plná kuřat Master Green přináší na prodej nebo dušené maso mnoho velkých vajec a masa dalších kohoutů.

Vlastnosti

Výhody:

 • Maso je šťavnaté, chutné,něžný, nemastný, má vysoké stravovací vlastnosti, malé množství tuku, jídlo připravené z kuřat vypadá chutný na talíři;značné množství masa - kohouti dosahují 7 kg, kuřata - 4 kg.Slepice jsou větší než jiná plemena.
 • Pták má klidnou, společenskou, nebojácnou, manuální dispozici, perfektně nahrazuje domácí zvířata.Ve vztahu k sobě však mohou být mladá zvířata velmi agresivní.
 • Kuře pečlivě pečuje o kuřata, slepice pro pacienty.
 • Elegantní vzhled potěší hostitele, povznášející.Pokorná dispozice ji příznivě odlišuje od haldy a slepice.
 • Kromě masa dávají kuřata vejce v poměrně slušném množství - 300 vajec na kuře pro maso a plemeno vajec - velmi dobrý ukazatel produkce vajec.
 • Zvýšená výdrž.

Možnou nevýhodou je skutečnost, že slepice tohoto kříže rostou mnohem pomaleji než brojleři.

Údržba a pěstování

Plemeno je pěstováno za podmínek totožných s chovem běžných domácích plemen, nikoli sbírání za podmínek udržování, teploty, obvykle toleruje obtížné klimatické podmínky. Kuřata nevyžadují dostatečné doplnění stravy různými přísadami bude vyvážená strava.Množství krmiva by mělo být dostatečné.

​​

Foto

Na první fotografii se v celé své kráse objevuje kohout našeho plemene, v klasické póze na plotě:

Na následujících třech fotografiích uvidíte kuřata s načervenalým nádechem.RedBro je také nazývá:

Jaká je situace v praxi?

Recenze kuřat plemene Master Gray jsou vynikající.Majitelé malých farem popisují své vlastní zkušenosti s chovem kuřat.Jeden z nich vyprávěl následující příběh: „Mistr Gray a Red Bro vzali vzorek slepic.Prodejce tvrdil, že za 6 měsíců, kohouti přibývají na váze 7 kg a slepice spěchají od 3,5 měsíce.Toto ujištění mi nevzbudilo důvěru, ale rozhodlo se to vyzkoušet.

Když už mluvíme o krmení, nepoužil jsem tovární krmivo, ale mleté ​​zrno smíchané s vlhkou kaší krůtí a rybí moučky.Předávání jetele, protože noc dala celá zrna.Kuřata začala snášet poměrně velká vejce o hmotnosti 65-90 gramů ve věku čtyř měsíců.Kohouti každý měsíc zvýšili svou váhu asi o kilogram.Můj dojem z plemen - červená Bros vypadá vyšší, Master Gray je čtvercového tvaru těla, těžší, více vodorovný.

Zdálo se mi, že Master Gray má genetické kořeny od Cornish a Sussex.Pololetní kohouti přibývali na váze od 5 kg 300 g do 6 kg 200 g. Jatečně upravená těla vypadají jako brojlery.Byl jsem velmi potěšen. “

Charakteristiky růstu kuřat během růstového období:

 • 14 dní - 0,305 /0,299 kg při konzumaci krmiva 1,3 kg na kilogramhmotnostní kuře;
 • 35 dní - 1,258 /1,233 kg při spotřebě krmiva 1,7 kg na kilogram přírůstku hmotnosti;
 • 63 dní - 2 585/2 377 kg, příjem krmiva - 2,3 kg na kilogram přírůstku hmotnosti.

Proto lze tempo růstu hmotnosti považovat za poměrně intenzivní a chov kuřat tohoto plemene je ekonomicky odůvodněný, výnosný z hlediska zisku.

Roční produktivita tohoto kříže je podobná kuřat Foxy Chick.Velká vejce - o hmotnosti 65 - 70 g, barva - hnědá, smetana.Kuřata mají vynikající vlastnosti snášky vajec.

Kde koupit kuřata v Rusku?

Zástupci tohoto plemene lze zpravidla získat ve velkém městě.Místní chovatelé nejsou nejlepší volbou dodavatele.Obraťte se na specializované firmy - spolehlivější.V Rusku existuje řada drůbežářských farem, kde se chovají různá plemena kuřat podobná tomuto kříženci:

 • LLC „ Orlovsky Dvorik “, což je 1 km od MKAD podél Yaroslavsky Highway, oficiální webové stránky společnostihttp://www.orlovdvor.ru, kontaktní čísla - +7 (915) 009-20-08, +7 (903) 533-08-22;
 • Farma „ Zlaté peří “ Moskva 20 km od moskevského okruhu podél dálnice Nosovikhinsky.Tel+7 (910) 478-39-85, +7 (916) 651-03-99 od 10-00 do 21,00;
 • Soukromá domácnost ""Ecofarm"Tel.+7 (926) 169-15-96.
 • LLC „ Líhně “ Adresa: 142305, Moskevská oblast, okres Chekhov, město Chekhov-5, vesnice Sergeevo tel: +7 (495) 229-89-35.

Mistra Graye však v Rusku není snadné najít.Z velké části je toto plemeno chováno drůbežářskými podniky na Ukrajině.V Rusku je šlechtění rozšířeno: Orpington, Rhode Island,Moskva, Poltava hlína, Plymouthrock, Sussex.Na Ukrajině se kuřata nacházejí téměř v každé drůbežárně.

Analogy

Za nejbližší plemeno Gray Grey lze považovat křížFoxxy , který se liší od Master Grey pouze barvou.Pták je nenáročný na péči, jeho vzhled na zahradě a jeho obsah přinášejí nejen užitek, ale také potěšení.

Existuje několik dalších křížů:

 • Pharma Color- kříženec s masem a vejci s barevným peřím, který poskytuje krémově zbarvená vejce v množství 250 kusů ročně o hmotnosti60 gramů.
 • Tetra-N- křížení masa a vajec hnědých peřích, malinových vajec o hmotnosti od 2,8 do 4,5 kg, produkce vajec - 250 vajec ročně, hmotnost vajec - 62 g
 • Redbro- kuřata pro maso a vejce pro osobní domácnosti, které nevyžadují kolísání teploty, nejsou náročné, s vysokou produkcí vajec - až 300 kusů ročně.
  Ve třech týdnech mají tyto slepice živou hmotnost 335 gramů, čtyři týdny - 529 g, 6 týdnů - 950 g, 8 týdnů - 1370 g, 2,5 měsíce - 2 kg 200 g, kohouti - až 2kg 500 g.

Kuřecí maran vylíhne čokoládová vejce.Kuřata takových vajec rychle přibývají na váze!

Z generace na generaci se předávaly zvěsti o léčivých vlastnostech aloe vera.Nyní máte příležitost dozvědět se pravdu o této rostlině. Přečtěte si zde!

Plemena kuřat na maso a vejce mají následující vlastnosti, které je odlišují od ostatních plemen:

 • životaschopnost;
 • vynikající schopnost přizpůsobit se místnímfunkce obsahu;
 • nadřazenost, pokud jde o hmotnost vajec a živou váhu před chovem vajec;
 • odolnost vůči chorobám.

To vše odůvodňuje poněkud zvýšenou spotřebu krmiva během jejich údržby.

Master Gray bude vynikající výzdobou každé domácnosti, miláčku a zdravotní sestry.Mezi živočišným průmyslem je chov drůbeže nejvýnosnějším směrem pro zisk a rychlost.