Výsadba bílé akácie, nebo jak mít vonné květiny v letní chalupě

Jemná vůně vycházející z kvetoucí akácie přitahuje pozornost nejen návštěvníků městských parků.Mnoho majitelů letních chalup se snaží pěstovat tuto rostlinu na svém soukromém území.

Výsadba mladých sazenic nebo setí akátových semen nepředstavuje pro zkušené zahradníky žádné potíže.Pro ty, kteří právě začali realizovat své nápady na letní chatu, se pokusíme tento proces popsat podrobněji.

Jak pěstovat akácie?

Důležitým faktorem při pěstování akátu je správná volba umístění, světla /tepla a půdy.

Jak si vybrat místo k přistání?


Nejprve byste měli na svém webu zkontrolovat rovnoměrnou mýtinu, dobře otevřenou slunečnímu záření a chráněnou před účinky větru.

Snížený reliéf zvýhodňujestagnaci studených hmot , což může nepříznivě ovlivnit vývoj sazenic kořenů v půdě a přípravu rostliny na zimování.Vysoký stupeň vlhkosti půdyv některých oblastech také nepřispívá k normálnímu vývoji akátu.Pokud zvolíte místo nepřístupné velkým větrům, můžete zajistit integritu korunkových a jarních pupenů.

Kromě klimatických faktorůby měla být zohledněna láska včel kmedovým rostlinám. V tomto ohledu by akácie neměla být vysazena v místě, kde je hřiště rozbité.Neumisťujte jej poblíž ovocných stromů.Kořenový systém agátu je tak silný, že může potlačit nedaleké kořeny sousedních rostlin.

Světelné a tepelné podmínky

Akát je ve svém jádru považován za jižní rostlinu, a protovelké množství světla a slunečního tepla z toho bude mít prospěch pouze. ​​Během sucha by však měly být mladé sazenice napojeny.To je nutné pro lepší zakořenění budoucích stromů.V prvních třech letech musíte rostlině pomoci připravit se na zimování.K tomu je nutné izolovat jeho kořeny rašelinovou vrstvou nebo spadanými listy.Tloušťka krytu by měla být alespoň 10 centimetrů.

Pro vytvoření optimálního tepelného režimu lze také zabalit stonek rostliny pravidelnou pytlovinou.

Půda pro akácie

Lehkost a drobivostjsou hlavními charakteristikami, které by měla mít půdní směs pro výsadbu akácie.Pokud se letní chata nachází na chudé písčité půdě, rostlina ji sama obohatí dusíkem. U husté hliněné půdy , na které se předpokládá výsadba mladých sazenic akátu, by mělo být dobřeuvolněte malou lopatku lopatou.V tomto případě je nutné zajistit odvodnění z 15 centimetrové vrstvy suti.Pro půdní směs se přijímá travní půda a kompost, ve kterém se mísí písek. Tato kompozice v poměru 6: 4: 4je smíchána s předem zvolenou půdou.

Kdy je nejlepší čas zasadit agát?

Zkušení zahradníci doporučují na jaře pěstovat všechny druhy akátu.

Mladé sazenice musí být identifikovány v zemi dříve, než na nich pupeny kvetou.

Výsadba akátu na podzim


Výsadba rostliny na podzim by měla být provedena před začátkem sezónních deště a chladu.Pokud jste trochu pozdě, pak jemné kořeny agátu nebudou mít čas na normální vývoj a mohou snadno hnit.

Jak pěstovat akátová semínka - pokyny krok za krokem

Semena akátu lze zakoupit ve specializovaném obchodě nebo na konci podzimu můžete vyzvednout zralé fazole samostatně.

Před setím , které musí být provedeno ve třetí dekádě března nebo začátkem dubna, by se osivo mělo skladovat v chladničce.Díky husté slupce fazole nebudou semena v takovém obchodě klíčit. Jakmile se jarní teplo dotkne větvídospělých rostlin a z pupenů začnou vycházet klíčky, můžete připravit akáciové fazole k setí.Další akce jsou uvedeny ve fázích:

Semenase na několik sekund ponoří do vroucí vodya poté se přenesou do misek naplněných studenou vodou.Zde zůstanou 12 hodin a poté budou plně připraveni k přistání v zemi.
Bsazenice nebo jednotlivé květináče se naplní volnou živnou půdou smíchanou s popelem.

Semena se vysazují do hloubky 1–2 centimetrů.

Když se o týden a půl později objeví tenké sazenice, měly by být opatřeny náležitým obsahem tepla a světla.V této fázi by teplota vzduchuměla být 20–25 ° C.
S nástupem posledního měsíce jara se semenáčky přenesou do skleníku a po chvíli se vysadí na otevřené půděve vzdálenosti 25 centimetrů od sebe.

Po roce, kdy sazenice akátu dorůstají na půl metru, se přesunou na stálé místo růstu.

Sazenice akátu - kdy a jak správně zasadit

Výsadba mladého rostlinného materiálu je vhodná na jaře,po skončení posledních mrazů. V jakoukoli vhodnou dobu, ať už je jaro nebo podzim, můžete zasadit sazenice, které jsou ve zvláštních nádobách. V tomto případě je kořenový systém mladých akátů uzavřen , a proto je chráněn před nadměrnou vlhkostí půdy.

Doly by měly býtmělké, mělké, , aby kořenový systém nevyčníval.V tomto případě by měl být kořenový krk umístěn mírně nad zemí nebo ve stejné úrovni s ním. Rostlinná směs se připravuje z půdy odebrané v jáměsmíchané s popelem, drceným kamenem nebo dolomitovou moukou.Nitroammofosfát (70 g) lze také použít jako další hnojivo.

Péče po výsadbě

Při výběru správného místa a způsobu výsadbyzvláštní péčenení potřeba mladá rostlina.Jak strom roste, měla by se snížit frekvence zavlažování.Po třech letech může být kořenový systém kvetoucího stromu již krmen minerálními hnojivy. Aby se zastavil růst výhonkůa zrychlil se jejich lignifikace na konci léta, měla by být přidána kompozice draslíku pro akácie.

Dokud roste mladý strom , mohou se kolem něj vysazovat jak jednoleté rostliny, tak i trvalky, ale nikoliv cibulovité květy.Koneckonců, tito potřebují hluboké ošetření půdy, což je pro kořeny akátu nepřijatelné.

Foto

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o rostlině:


Užitečnémateriály
Následuje seznam článků, které by pro vás mohly být užitečné:

  Akácie:
 1. Žluté akácie
 2. Lankaranské akácie
 3. Černá akácie
 4. Akácie stříbra
 5. Akácie písku
 6. Bílá akácie
 7. Růžová akácie
 8. Akácie Catehu
  Péče o akácie:
 1. Akácie vmEdicine
 2. Acacia kvetoucí