Výsadba /přesazení sansevieria: domácí péče

Dlouhý, ostrý listový „jazyk“ Sansevierie dal důvod jej porovnat se švagrovou matkou a pruhovanou zelenou barvou s ocasem štiky.

Sama o sobě , sansevieria , která přirozeně roste na suchých skalnatých půdách v tropech Afriky, Indie a Ameriky, má díky své vytrvalosti a nenáročnostizaslouženou pověst jako „nezničitelná“ rostlina .

Dokonce i zcela bez půdy, jen v nádobě s vodou, přetrvává dlouho a dokonce roste.

Zvýšená trvanlivostsansevierie však není důvodem k tomu, aby byla připravena o vhodnou nádobu a vhodnou půdu.

Přistávací kapacita

Kořenový systém „jazykového jazyka“ se rychle nevyvíjí a je umístěn mělký.

Proto by měl být kontejner pro výsadbu vybrán tak, aby bylširoký, ale nikoli hlubokýa jeho velikost odpovídá velikosti rostliny.

Příliš velká přistávací kapacita může Sansevieria stěží zvládnout.Hrnce pro jazyk tchyně jsou vybírány z výpočtu: výška je polovina průměru - pro nízké známky.U středních a vysokých vzorků může být výška nádoby stejná jako její průměr.

Kromě toho musí mít dno kontejnerudrenážní otvorydostatečné velikosti, aby umožňovaly účinný odtok přebytečné vlhkosti.

Materiáloptimální přistávací kapacita - porézní, zajišťující odpařování přebytečné vlhkosti a dýchání kořenů.Nejlepší je vybratkeramikubez pevné glazury.

Složení půdy

Pro ocas štiky je lepší zvolit půdumírně úrodnou, sypkou, mírně kyselou .

Z připravených půdje vhodná půdní směs vhodná pro kaktusy a sukulentya pro vlastní produkci je to jedna z následujících skladeb:

  • dvě části listové půdy, polovina humusu, na jedné části trávníkové půdy, rašeliny a písku;
  • jedna část trávníku, jedna část listové půdy, dvě části hrubého písku;
  • tři části trávníkové půdy, každá z rašeliny a písku.
  • ​​

Můžete také přidatperlit, vermikulit, cihlové třísky, kousky uhlí a malé množství kostní moučky do hlavních odrůd půdy pro sansevieria.

Někdy je sansevieria zasazena do kompozic z ampélových a zakrytých rostlin.V takovém případě, aby nemohl rostoucí ocas štiky vydržet konkurenci agresivnějším druhům, je pro něj vhodný živný substrát následujícího složení: tři části pustiny a jedna část rašeliny, hrubý písek a kompost.

Přistání


Při výsadbě květu štikového ocasu byste se měli vždy starat o dobrou drenáž:expandovaná hlína, cihla bojujte s kousky dřevauhlí nebo malé oblázky by měly být položeny na dno přistávací nádrže a naplnit až třetinu svého objemu (zvláště potřeba)silná drenážní vrstva pro mladé rostliny).

Sansevieria by měla být vysazena společně s hroudy Země,pletené kořeny tak, aby byl méně poškozen málo mocný kořenový systém sukulentů.

Transplantace

Transplantace mladýchštikovitých ocasůročně na jaře, v březnu až dubnu . Staršíexempláře potřebují vzácnější,dvouletéjarní migrace.

Signálem pro přesazení sansevieria jeúplné opletení Zeměkořenovým systémem.

Navzdory tomu je další kapacita pro výsadbu vybrána pouze o něco více než ta předchozí - kořeny štikovitého ocasu rostou pomalu a patogenní procesy mohou pokračovat v nevyvinuté rostlinné půdě.

Zpravidla v „mateřských jazycích“ za více či méně vhodných podmínek rostou dobře oddenky s novými mladými výhonky.

Takové oddenkyjsou vysazeny , oddělující postranní výhonky.Tento výhonek, na kterém je alespoň jeden růstový pupen, se může stát samostatnou rostlinou v samostatném kontejneru.

Tedy , aby se transplantoval ocas štiky , je odříznutý oddenek oříznut, místa oříznutí jsou ošetřena drceným uhlím nebo fungicidem a vysazena do nádob odpovídající velikosti rozdělených částí.

Kromě toho je každá nádrž opatřena dostatečnou drenážní vrstvou a vhodnou zeminou.

Extrémně otužilý obyvatel našich bytů a kanceláří, sansevieria - „štika ocas“ a „mateřský jazyk“ - má každé právo nepřežít, ale plněžít; pohotově reaguje i na minimální péči .

Správně a včasně transplantovaná sansevieria se rozvíjí dobře, dává hojné výhonky, květy - a podle seznamu NASAaktivně absorbuje takové toxické nečistoty, jako je oxid dusnatý a formaldehyd .

Fotografie sansevierie

Další fotografie jazyka tchyně viz níže:

Užitečné video

Informační video o péči o sansevieriaprezentováno níže: