Výsledek práce ruských chovatelů - hrušky Tikhiy Don

Úspěch chovatelů není určován mírou talentu, ale dobou, kterou Bůh vyhradil pro kreativitu.Chovatelská práce je zdlouhavý a pracný proces, k dosažení výsledku někdy trvá více než jeden rok.

I kvůli zrnu zlata to stojí za práci.Chovatelé naší země se proto snaží zajistit, aby se kromě obvyklých jabloní objevily v sadech a zeleninových zahradách i hrušky, které dozrávají v různých klimatických podmínkách.

Výsledkem této práce jehruška Tikhiy Don , popis této odrůdy a fotografie plodů v článku.

Historie selekce a šlechtitelská oblast

Quiet Don se týká odrůd, kterédozrávají na podzim. Odrůda byla vyvinuta chovatelioblasti střední černé země.

Práce byla prováděna na Zonalské experimentální zahrádkářské stanici města Rossosh.

K získání nové odrůdy byly překročeny pozdní letní odrůda Rossoshanskaya krásná a odrůda počátkem podzimu Mramor.

Název dostalna počest Sholokhovova románu „Quiet Don“.

Podzimní odrůdy rovněž zahrnují Karataevskaya, Kupava, Forest Beauty, Thumbelina, Listopad.

Popis odrůdy Tikhiy Don

Zvažte zvlášť vzhled stromu aovoce.

Strom

Růst stromu je relativně malý, ve věku deseti let hruška dosahujevýšky až tří metrů. Koruna této hrušky je kulatá, střední hustoty, poněkud plačící.

Barva hlavního kmene je šedá.Větve mají svislý sklon, barva je šedavě hnědá.Plod typu prsten.Sedavé rukavice jsou vidět na kůře kmene po dobu 2 až 3 let.

Výhonkymají svislou hnědočervenou barvu, mohou být rovné, dlouhé nebo více kulaté, střední a silné, ale jejich počet je velmi malý, neexistuje puberta, střední internody.

Malá čočka střední hustoty.Ledviny vypadají jako vystupující kužely, jejichž barva je hnědá.

ListyPacifiku Don, tmavě zelené, lesklé, středně velké, vejcovité, mají po okrajích zajímavý malý vroubkovaný okraj.

Listový list je mírně zakřivený směrem vzhůru.Dotek je hladký, kožovitý.Listový řapík je poměrně krátký a není hustý.

Květenství jsou velmi krásné- jsou střapce ve tvaru deštníků, s velkým počtem až 8 květů v každém.

Jsou malé velikosti, bílý talířek.Palička v takových květenstvích není pubertální, stigma se nachází na úrovni prašníků.

Ovoce

Ovoce Quiet Donjsou poměrně velké, hmotnost jedné hrušky může dosáhnout 350 g.Tvar připomíná tvar oválného nebo tupého kužele, je rovnostranný.

Hruška hrušky je hustá, barva po úplném zrání je nahoře žluto-zelená;povrch červenavý karmínově červený, lehce rozmazaný, mnoho podkožních bodů.V řezu -šťavnatá dřeň, bílá se smetanovým odstínem .Semena uvnitř podlouhlé hnědé.

Foto






Vlastnosti

Quiet Don je odrůda, která je známá svýmvysokým výnosem. Ve věku deseti let po výsadbě je možné dosáhnoutvelmi velké plodiny o hmotnosti nejméně 70 kga rostliny, které jsou již rouboványv prvních čtyřech letech, mohou produkovat až 19 kg.

Hera, Lada, školka, Dekabrinka a věrná také vykazují vynikající výnosy 91].

K plodům dochází brzy , vyskytuje se pravidelně.K takzvané odnímatelné splatnosti dochází na začátku- uprostřed prvního měsíce podzimu , a spotřebitelské splatnosti o něco později -od konce září do listopadu.

S růstem hrušek ze stromůse nerozpadají a plody se nezvětšují .

Tato odrůda je bohužel klasifikována jakosamo neplodná , což znamená, že potřebuje opylení jinými odrůdami, které kvetou současně.

Pro Quiet Don jsou vhodné Dezert Rossoshanskaya a Mramor.

Jmenování plodů této odrůdy pro potravinářské účely, zejména dezert.A převahou ovoce je jejich vynikající udržovací kvalita ,ve specializovaných úložištích hrušeklze skladovat až 140 dní.

Tichý Donje vysoce odolný vůči extrémním podmínkám prostředí. Zařízení můžepřežít zimu, když teplota klesne pod -30 stupňů, ale jarní mrazy mohou zničit velké množství květů, pokud je mírné sucho v létě, je to nebojácné rostlině.

Odolnost vůči nepříznivým podmínkám ukazují tyto odrůdy: hruška vévodkyně, Yakovlevskaya, zázračná dívka, extravaganza, , leden.

Výsadba a péče o rostliny

Při nákupu se dobře podívejte na sazenice.Vybertes tříletým rozvětveným kmenem. Je lepší zasadit hrušku této odrůdyna podzim , ale je-li to nutné , je možné na jařezvolit pro výsadbu prostornéslunné místo.

Nezapomeňte provést následující práce:

  • Již na konci srpna musí být půda vykopána a zavedena kompost, draselné soli a superfosfáty;
  • Pit o něco větší než kořenový systém.Pro správné vytvoření stromu položte kolík 30 cm od kmene.Měla by70 cm vyčnívat ze země ;
  • umístili strom do jámy tak, abybyl kořenový krk 6 cm nad zemí.Kořeny rozložte, zakryjte je zakoupenou zeminou, která byla se stromem.Zakryjte půdu půdou, mírně pošlapanou, zlehka nalijte a uvolněte;
  • pokud existuje několik rostlin, pozorujtevzdálenost mezi rostlinami není menší než 7 m;
  • zalévání v prvním roce by mělo být hojné , je lepší použít jej se stříkacími zařízeními nebo s drážkami kolem stromu, aby nedošlo k erodování kořenů;
  • ořezávání rok po výsadbě na jaře odřízněte rostlinu50 cm od země , což přispěje k rozvoji korun a nízko položených větví.Nadměrné svislé výhonky jsou odříznuty na dvouleté sazenice;
  • V zimě musí být hruška posypána sněhem.

Nemoci a škůdci

Klidný Don - odrůda hrušek je zcelarezistentní k chorobám.

Může to být ovlivněnoSeptoria(bílá skvrna) - na listech se rozprostírá ve formě skvrn šedavé barvy s tmavě hnědým okrajem.

Objevuje se obvykle na konci května. V tomto případě se na jaře před otevřením pupenů postříká nitraferonem (na 10 litrů vody 300 g).

Nejběžnějším patogenním onemocněním hrušky ve formě hnědých skvrn na listech je však https://selo.guru/ptitsa/bolezni-p/gribkovye/parsha.html ] , tento hybrid je úplně nebojácný.

Odolnost proti chrastě je také prokázána: Dezert Rossoshanskaya, Autumn Yakovleva, Marble, Larinskaya a Svarog.

Bohužel existuje několik škůdců, kterých se rostlina bojí:

  • hlavními škůdci všech stromů v zahradě jsouhlodavci. Aby neohryzali kmen, jednodušezabalte spodní část několika vrstvami silného papíru;
  • Hrdlo hrušky- blecha listová - malý skákající hmyz s křídly.V tomto případě se doporučuje stříkat biologickýmipesticidy nebo organofosforovými sloučeninami.

Navzdory malémuobtíže, na rozdíl od jabloní, při pěstování, by měla být pěstována hruška odrůda Quiet Don, jablka jsou nižší než hrušky v obsahu vitamínů a minerálů.

Z videa se dozvíte vše o postřiku a směsích: