Vysoce produktivní hybridní kříženec plemene Avikolor

Hybridní kuřata Avikolor patří mezi plemena drůbežích mas a vajec.Jsou skvělé pro pěstování masa, ale jejich produkce vajec zůstává na poměrně dobré úrovni.

Rovněž se dobře daří ve všech podmínkách zadržování, takže Avikolorov lze často nalézt na soukromých nádvořích.

Tento hybridní kříž chovali ukrajinští odborníci na líhni Pologovskaja.

K získání plemene použili chovatelé vysoce produktivní domácí kuřata a křížení masa a vajec, například Super Harco.

V důsledku toho chovatelé získali plemeno, které by mohlo dobře snášet vejce a získat svalovou hmotu.

Nyní je plemeno na Ukrajině docela populární.Najdete ji na jakýchkoli soukromých nádvořích, protože milovníci drůbeže ocenili vlastnosti plemene.Bohužel v Rusku toto plemeno prakticky nikdo nechová.

Popis plemene Avikolor

Tělo kohoutů Avikolor je velmi silné a masivní, má tvar zploštělého válce.

Na těle roste hojné peří, které ptáka během chladného počasí dobře chrání.Krk je středně dlouhý a na ramena plemene Avikolor spadá bohaté opeření.

Neckplynule přechází do zad, což je v mírném úhlu vzhledem k tělu.Ramena jsou velká a široká, křídla jsou pevně přitlačena k tělu kohoutu.Jejich konce jsou částečně zakryté dlouhým bederním peřím, padající ze zadní části kohoutu dolů.

Ocas je nasazen vysoko, ale jeho velikost není příliš velká.Na něm rostou zaoblené copánky středně dlouhé, malované v tmavých barvách s malými propletenými světlými odstíny.Hrudník je nasazen hluboko a široce, žaludek je velký, ale u Avikolorovových kohoutů vypadá kvůli stáhnutí štíhlý.

Na krku kohouta je vysoko nasazena velká a široká hlava.Peří zcela chybí na červené tváři ptáka.Hřeben je velký, stojí rovně a rovně.

Může mít 5 až 6 zubů s hlubokými řezy.Šarlatové náušnice jsou podlouhlé.Ušní uši světlé barvy.Oči jsou červené nebo oranžové-červené.Zobák je silný, malovaný ve světle nebo jasně žluté barvě.Má mírně ohnutou špičku.

Slepice Shaver Brown může potěšit každého chovatele drůbeže s vysokou mírou snášky vajec.

Krmení kuřat v zimě by se mělo lišit od krmení pro jiná roční období.Přečtěte si o tom více v zde.

Bohaté peří téměř úplně skryje nohy Avikolorova.Masivní, tlusté kosti.Obvykle jsou namalovány ve světle žluté barvě.Prsty jsou rozprostřeny rovnoměrně a široko.

Kuřata tohoto plemene mají vodorovný hřbet s mírným sklonem vůči ocasu.Ocas sám o sobě je malý, podívejte se dolů.Na sníženém hřebenuslepice jsou slabě viditelné zuby a kusy.Kuřecí uši mohou být hnědé.

Vlastnosti

Farmáři jsou okamžitě zasaženi skutečností, že toto plemeno lze pěstovat jak pro maso, tak pro vejce.

Podle hrubých odhadů zkušených chovatelů je produktivita ve směru vajec a masa stejná pro Avikolory.Z tohoto důvodu se snaží chovat nejen velké drůbeží farmy, ale také soukromí chovatelé, kteří vlastní malé nádvoří.

​​

Jatečně upravená těla tohoto plemene produkují vynikající maso , které neztrácí svoji chuť ani po grilování.Pokud jde o produktivitu vajec, nosnice mohou svému majiteli snadno přinést více než 300 vajec ročně.

Avikolor kuřata mohou být chována na velké drůbežárně, jakož i za běžných „venkovských“ podmínek.Skutečnost je taková, že tito ptáci díky své klidné povaze dokonale snášejí obsah v stísněných klecích a klecích a na procházce se cítí ještě lépe.Z tohoto důvodu se Avikolory aktivně pěstuje na území velkých farem a některých soukromých vlastníků.

Mateřský instinkt je u kuřat tohoto plemene velmi dobře vyvinut.Avicolors sami zpravidla sedí na svých vejcích a samostatně chovají slepice.Majitel hospodářských zvířat nemusí ani sledovat stav mláďat, protože slepice vždy vědí, co dělat.Avšak růst v inkubátorech je pro toto plemeno také přijatelný.

Mladý Avikolorov se vyznačuje rychlým růstem a stejnou rychlou flexibilitou.Je to nezbytnésnižuje riziko úmrtí mladých zvířat během chovu za nevhodných podmínek.Peří dospělých ptáků spolehlivě chrání kuřata před chladem, díky čemuž jsou odolnější.Krmení mladých zvířat se vždy provádí pomocí běžných domácích pastevců obilí.

Bohužel, během obvyklého chovu „vesnic“ může toto plemeno kuřatzřídka dosáhnout maximální produktivity .Chovatelé často úplně zapomínají na potřeby kuřat a dávají jim nejlevnější jídlo.Při tomto krmivu samozřejmě budou ptáci schopni získat hmotu, ale zjevně ne tak velká jako u profesionálních krmných směsí.

Údržba a pěstování

Avicolorové nevyžadují podmínky zadržení.Jak je uvedeno výše, cítí se skvěle jak na volném výběhu, tak i ve stísněném domě.

Klidná povaha ptáka umožňuje majitelům statku udržovat jej ve stejném domě jako ostatní domácí zvířata, aniž by se obávali možných konfliktů.

Avikolorov musí být krmen stejným způsobem jako ostatní kuřecí maso a vejce. Jakékoli proteinové krmivo je pro ně ideální.Je to na nich, že slepice rychle přibírají na váze potřebnou váhu a dříve začnou snášet vejce.

Mělo by být zřejmé, že během krmení běžným domácím krmivem ptáci často nezískávají hmotnost deklarovanou chovateli, proto je pro větší účinek nutné zakoupit profesionální míchačky.

Pokud zemědělec nemá dostatek peněz na nákup krmiva, můžete k běžnému domácímu krmivu přidat vařená vejce.Budou perfektnízdroj bílkovin pro celé stádo kuře.

Mnoho chovatelů Avikolorov si všimlo, že jejich produkce vajec se při dodržení správných světelných podmínek výrazně zvyšuje.Proto musí být ptáci pravidelně vypouštěni do dvora, aby mohli dýchat čerstvý vzduch.

V zimním období mohou jako zdroj světla působit zvláštní žárovky.S jejich pomocí můžete snadno upravit délku denního světla, ale v žádném případě nemůžete uměle zvýšit den.V budoucnu to může vést k úplnému vyčerpání nosnic a neschopnosti snášet vejce.

Vlastnosti

Celková hmotnost kohoutů Avikolor se může pohybovat od 2,5 do 3 kg.Nosnice tohoto plemene mohou přibírat na váze až 2,5 kg.Ve věku 28 dnů dosahuje kuřata hmotnost 700 g a již ve věku 42 dnů - 1300 g.

První mláďata tohoto plemene začínají snášet vejce ve věku 3,5 měsíce.V prvním roce produktivity mohou v průměru položit více než 300 vajec.Každé vejce ve spojce Avikolorov váží 50 g, ale pro inkubaci je lepší zvolit největší vzorky.

Analogy

Analog plemene lze nazvat Hark slepice.Patří také k produktivitě masa a vajec.

Dokonale tolerujte údržbu za jakýchkoli podmínek, aniž byste zastavili snášky vajec.Harks jsou zvláště oblíbené na Ukrajině, kde se téměř všechny velké farmy zabývají chovem.

Závěr

Maso a vejce kuřata Avicolor je ideálním řešením pro zemědělce, který chce získat oběvelké množství velkých vajec a kvalitní maso.

Tito ptáci snadno snášejí klece nebo stísněné domy, takže je lze chovat v průmyslovém měřítku.