Vysoce produktivní plemeno s dobrou tělesnou hmotností - kuřata rudokřídlí

Kuřata na produkci masa a vajec, jako jsou kuřata Red White-tailed, se aktivně pěstují na mnoha farmách.Jejich popularita není překvapující, protože tito ptáci mohou současně produkovat dobré maso a působivé množství vajec, což přináší dobrý příjem.

Tento pták byl poprvé získán anglickými chovateli.Aby dostali kuřata rudého bílého, museli překročit plemeno Plymouth Rock a New Hampshire.Výsledkem je vysoce produktivní plemeno s dobrou tělesnou hmotností.Toto křížení s jinými produkčními kuřaty však pokračuje dodnes.Chovatelé doufají, že získají vylepšené poddruhy kuřat rudých bílých koní, které mohou nést více vajec.

Popis plemene Kuřata červenoocasá

Kuřata červenoocasá se vyznačují širokým, ale krátkým tělem, hřebenem tvaru listů a růžovými jehnědy.Jejich hlava není příliš velká, jejich prsa jsou kulatá a široká.Hladce přechází do velkých a širokých zad, po stranách kterých jsou malá křídla.Přiléhavě přiléhaly k malému tělu kuře.

Vyznačují se oranžovo-červeným peřím.Na těle a ocasu ptáka jsou vidět světlé a bílé peří.ProtoToto plemeno kuřat získalo své jméno.

Červená kuřata bílých ocasu jsou vysoce produktivní plemeno .Navíc kuřata zrají poměrně rychle a dosáhnou puberty ve věku šesti měsíců.Ve stejném věku nosnice začnou snášet první vejce.

Vlastnosti

Z tohoto ptáka můžete získat skvělé maso.Mezi chovateli je vysoce ceněný, takže tito ptáci jsou často chováni ve velkém měřítku.Kromě toho rychle přibírají na váze a stejným způsobem rychle dosáhnou puberty, což umožňuje včasnou aktualizaci hospodářských zvířat na farmě.

Kuřata se liší nejen dobrým masem, ale také uspokojivou produkcí vajec .Jsou schopni produkovat více než 170 vajec ročně.Naneštěstí pro chovatele nosnice ve 4. roce života úplně snášejí vejce, takže tito ptáci jsou okamžitě poraženi.

Další slabinou je špatně vyvinutý mateřský instinkt.Tito ptáci nechtějí inkubovat vejce, takže většina embryí umírá.Aby se farmář mohl správně tvořit a nezemřel v rané fázi vývoje, musí se farmář starat o instalaci inkubátoru.S líhnutím mladých zvířat se vyrovná mnohem lépe než dospělé slepice.

Údržba a chov

Kuřata v každém věku by měla být navíc chráněna před průvanem a vlhkostí.K tomu je třeba vybavit prostorný dům, který se na podzim av zimě dobře zahřeje.Nejlepší je postavit ho ze dřeva,s ohledem na to, že za 1 náměstí.m by mělo žít maximálně 20 hlav kuřat, 5 hlav dospělých.

Nezapomeňte také na výšku podlahy v ptačí budově.Musí být20 cm nad úrovní země .Tím se má zabránit tomu, aby mladí kuřata rudocasá v chladném období zamrzla.

V domě by měla být okna a jejich plocha by neměla být menší než 1 m na 10 m celkové podlahové plochy.Je lepší vybavit bidla poblíž zadní stěny domu, kde se slepice budou cítit skvěle i za chladného počasí.

Akvizice

Rodičovství bylo nejlépe vytvořeno na jaře.Pro tento účel je ideální čtyřměsíční mladík.Za 2 měsíce bude mít čas se usadit na novém území a pak začne snášet vejce.V tomto případě je nutné určit, které vrstvy nesou nejmenší počet vajec.Poté mohou být skóroval na podzim.To se provádí tak, aby v budoucnu byly získány pouze vysoce produktivní jedinci.

Pokud jsou slepičí vejce potřebována pouze jako potrava, nesmí stádo obsahovat kohouta, protože to pro zemědělce přináší určité náklady.Kuřata si mohou snášet svá vejce, avšak bez kohouta bude reprodukce nemožná.

Krmení

Kuřata s produktivitou masa a vajec musí dostávat impozantní množství bílkovinných potravin.Pomáhá rychle získat správnou hmotu a také přispívá k tvorbě vajíček v těle slepice.

Kromě tohov krmných směsích je nutnápřidejte písek, drcené skořápky a malé kameny .Všechny tyto minerální doplňky významně zlepšují trávení slepic a také pomáhají doplňovat náklady na vápník po snášce.

Charakteristika

K sexuální zralosti ptáka dochází ve věku asi 6 měsíců.Poté začnou kuřata aktivně přibírat.V průměru mohou kohouti dosáhnout hmotnosti 3,5 až 4,5 kg a slepice - pouze 3,5 kg.To je však dost, protože plemeno je maso a vejce.

Produktivita vajec není příliš vysoká.Nosnice mohou dát ročně pouze 160 až 170 vajec s hnědými skořápkami.Vajíčka váží v průměru až 60 g.

Kde je mohu získat v Rusku?

Farma „ líhně “ prodává vejce k inkubaci.Nachází se ve městě Chekhov, Moskevská oblast.Zde si můžete koupit nejen vejce, ale také kuřata, dospělé ptáky, stejně jako vybavení pro drůbežárny.Náklady a dostupnost zboží najdete na následujícím telefonním čísle +7 (495) 229-89-35.

Kuřecí dominanta by byla dobrou akvizicí pro každou farmu.

Ale pokud máte zájem bojovat s kuřaty Yamato, máme pro vás toto samostatné hodnocení: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/sportivno-dekorativnye/yamato.html.

Analogy

Analog tohoto plemene lze nazvat kuřata Plymouthrock Tato kuřata se vyznačují lepší produkcí vajec.V prvním roce své produktivity mohou dát až 190 vajec.Zároveň Plymouthrocks rychle rostehmotnost, dosahující hmotnosti 4 kg.Jejich maso je obzvláště něžné, takže se často chovají v průmyslovém měřítku.

Červené slepice běloocasá mohou být rovněž nahrazena plemenem New Gamshire.Vrstvy tohoto plemene jsou schopny snášet více než 200 vajec v prvním roce.Kvalita masa u těchto kuřat je také nejlepší, takže do jejich chovu se nezabývají pouze soukromé farmy, ale i velké drůbeží farmy.

Závěr

Červené slepice běloocasá jsou ideální volbou pro chov drůbeže v malé zahradě.Můžete získat dobré maso a velká vejce od těchto ptáků.Toto plemeno však rychle přestává být přepravováno, proto musí být hlavní hospodářská zvířata neustále doplňována mladšími jedinci, aby se reprodukce stáda nekončila.