Vysoce výnosná a mrazuvzdorná technická třída - Turgenevka cherry

Je obtížné najít člověka, který by nebyl obeznámen s rostlinou zvanou „třešeň“.Podle jeho převahy je třešeň druhá na jabloni.

Každý zahradník pro ni najde místo na svém pozemku a díky neustálé chovatelské práci na chovu nových odrůd si bude moci vybrat typ, který potřebuje.

Mezi všemi těmito odrůdami existují odrůdy, které milovala řada zahradníků a které si zasloužily oblíbenou popularitu.Takové odrůdy zahrnují všechnyznámé třešně Turgenevka (nebo, jak se také nazývá Turgenevskaya).

Popis odrůdy třešní Turgenevskaja, fotografie a mnoho dalších užitečných informací - dále.

Historie výběru a pěstitelská oblast

Cherry Turgenevka byla chována na All-Russian Research Institute for Fruit Crop Breeding.„Rodiče“ jsouA. F. Kolesnikov, T. S. Zvyagin a G. B. Zhdanova bylo získáno výběrem sazenic z odrůdy Zhukovskaya .

V roce 1979 byla třešňová odrůda turgenevka zapsána do státního rejstříku, ale mezi lidmi se někdy nazývá Turgenevskaya.Popis odrůdy a fotografií v další části.

Vzhled třešně turgenevky

Zvažme samostatně vzhled stromu a ovoce.

Strom

Třešně odrůdy Turgenevka -strom až 3 metry vysoký, tvar koruny je inverzní pyramidální, kmen a hlavní větve jsou šedohnědé, výhonky jsou nahnědlé, větve, které tvoří, mají střední hustotu.

Ledviny ve tvaru kužele jsou z natáčení zřetelně odkloněny, velikost ledvin je asi 0,5 cm. List je tmavě zelený, lesklý, na obou stranách špičatý, má tvar lodi.

Třešeň podobná stromu vstupuje do stadia plodení ve čtvrtém nebo pátém roce plodnice a žije až dvacet pět let.

Ovoce

Třešeň máhmotnost přibližně 5 gramů , má tvar srdce a má v rucečtyři plody. Kosti se snadno pohybují pryč od buničiny.Chuť třešní je sladká, s mírnou kyselostí.Třešně z následujících odrůd mají vynikající chuť Maják, Mládež a Robin.

Je zajímavé poznamenat, že odrůda Turgenevka je klasifikována jako typ Moreli nebo Griota, protože plody mají intenzivní tmavočervenou barvu a tmavě červenou šťávu.

​​

Výnosy jsou dobré , ke zrání ovoce docházízačátkem července .Odrůda Turgenevkatoleruje zimu chladnou, odolnou proti houbovým chorobám.

Vysoké výnosy se mohou pochlubit také Podbelskou, Na památku Vavilova, Novella a Černokorky.

Foto


Výsadba a ošetřování

 • Výběr výsadbového materiálu.

  Je velmi důležité zvolit správný výsadbový materiál.Náhodně zakoupený strom může zklamat odrůdovým nesouladem.Buďte opatrní.

  KdyPři nákupu roční sazenice se řiďte přibližně následujícími parametry: kořenový systém 20 - 30 cm, průměr stonku - 10–12 cm., Výška - 100–120 cm.

  Věnujte pozornost integritě kořenového systému, kmene a větví.

  Cherry Turgenevka je samooplodná odrůda, což naznačuje, že ne každý opylovač si dokáže splnit svůj úkol, jaký druh opylovače tedy potřebuje?

  Je lepší pěstovat odrůdyMolodezhnaya a Lyubskaya , tyto odrůdy se během opylení vzájemně doplňují, což výrazně zvýší produktivitu.

  .

 • Přistání

  Slunné místo by mělo být vyhrazeno pro třešně, chráněné před chladným větrem, nížiny se zvýšenou vlhkostí půdy nejsou vhodné.Jaro je lepší pro pěstování třešní.

  Je třeba vzít v úvahu jednu důležitou skutečnost: čím starší rostlina, tím nižší je míra přežití.Pro výsadbu jsou dobré jednoleté nebo dvouleté rostliny.Dobře zavedenýobvod 3 x 3 metry. Přistávací jáma by měla mít velikost85 cm a hloubku 45 cm.

  Do každého přistávacího otvoru jsme vložili vědro s humusem, 200 g.superfosfát, 50 g.potašové hnojivo, 400 g.dřevo popel, a pokud je půda okyselena - 200 g.rozdrtil vápenec, důkladně promíchal a zasadil třešně, aniž by prohloubil kořenový krk.

  Z půdy vytváříme stranu, která během zavlažování nedovolí, aby voda vytékala.Sazenice hojně zalévejte a půdu mulčujte humusem nebo rašelinou.Musíte nainstalovat kolík a připojit k němu sazenice, ale ne příliš blízko, nemělo by to narušovat růst mladé rostliny.

 • Ošetřovatelství.

  Sazeniceje nutná neustálá pozornost -půda by neměla vyschnout a zalévání by se mělo provádět podle potřeby , ale rostlina by neměla být zaplavena, zamokření je stejně škodlivé jako vysychání.

  Kořenový systém mladého stromu roste mnohem rychleji než větve a kmen kmene by měl být dvakrát tak široký než koruna.

  Půda kmene kmene musí být uvolněna a mulčována, aby nedocházelo k růstu plevelů a tvorbě krust s trhlinami.Na podzim se vykopávají kruhy blízké stonky bez poškození kořenů, velmi blízko k povrchu.

  Mezi sazenice mohou být vysazeny vojtěšky, fazole a hrách, luštěniny obohacují půdu dusíkem.K tomu jsou vhodné i jahody, ale vysoké plodiny nemusí být vysazeny, zakrývají mladé rostliny.

  Kruhy kmene nemusí být zasety.V případě, že v prvním roce po výsadbě je růst větvímenší než 60 cm , na podzim je nutné přidatpůl kbelíku humusu a 100 gramů dvojitého superfosfátu.

  Další hnojení je nutné, jakmile začne plodit.Na jařena metr čtvereční budete potřebovat 20 gramů.dusičnan amonný, 10 g.dvojitý superfosfát, 5 gr.draselné soli. Humus se přidává každé tři roky.

  Když třešně rostou, musí být půda sodnová.

 • Ořezávání.

  Sazenice zakořenily, během léta značně rostly, dobře snášely zimu a s nástupem jara je nutné řešit její první prořezávání.Třešňové ořezávání by mělo být provedenobrzy na jaře rány musí být pokryty zahradní var.

  Před plodením je prořezávánív přírodě tvořeno korunouas plodením jehygienické .Pod třešněmi se pravidelně objevuje růst kořenů, musí být včas očištěn.

 • Kontrola škůdců a chorob

  S příchodem jara útočí na třešňové stromy armáda široké škály škůdců: třešňová můra poškozující ledviny, larvy třešňové sliznice.pila - listy, mšice třešně - mladé listy a výhonky, housenky bource morušového - mladé pupeny a listy, třešně weevil - květiny a ovoce.Pokud jsou nalezeni škůdci, jsou třešně postříkány insekticidy podle pokynů.

  Nejčastěji jsou třešně ovlivněny těmito chorobami: gumování - sušení větví, kokosykóza nebo rez - ovlivňuje mladé výhonky a listy, děravé špinění - umírající květiny a listy, ovocná hniloba a šedá hniloba - napadá bobule.

  Třešňové stromy se každý rok ošetřují kapalinou Bordeaux a každé tři roky 3% roztokem Nitrofenu.

  Dobrá odolnost vůči kokomykóze a jiným hubám prokazuje Minx, Ashinskaya, Fairy, Kharitonovskaya.

  Mezi zahradníky bylo rozšířeno komplexní zpracování třešní od škůdců a chorob.První ošetření se provádí na jaře, kdy pupeny kvetou, jak se říká, na zeleném kuželu.

  Insekticid a fungicid jsou smíchány v jednom pracovním roztoku.Za druhézpracování se provádí po stejném složení po rozkvětu.

  Tento způsob ochrany je terapeutické a profylaktické povahy a je nemožné vynechat nemocnou rostlinu nebo si nevšimnout škůdce - prostě neexistují.

  Nejen vy, ale také ptáci čekají na zrání třešní ve vaší zahradě.Zahradníci vyzkoušeli mnoho různých způsobů, jak chránit zralé třešně, ale síť zůstává nejspolehlivější.

  Když je správně napnutá, bezpečně se schovává před nezvanými hosty.

  Kvůli nádherné chuti ovoce, vysoké produktivitě a mrazuvzdornosti se třešňová odrůda Turgenevka usadila v zahradách jižního Ruska, Černé Země a nečerné půdy naší země.

  Mezi nenáročný a vhodný pro pěstování na soukromých nádvořích odrůd, které stojí za to věnovat pozornost odrůdám Chernokorka, Chernaya Krupnaya, Shokoladnitsa, Shubinka.

  Zde si můžete prohlédnout recenze zkušeného amatérského zahradníka MP Pertseva o višních mnoha odrůd, včetně višní Turgenevka (6 minut).