Vysoce výnosná a sladká švestka "Skoroplodnaya"

Odrůda Skoroplodnayaje v Rusku velmi populární a je velmi důležitá v zemědělské produkci.

Předčasně vstupuje do plodného období a přináší dobré sklizně.

Vyznačuje se také hojným kvetením, je však samooplodná a vyžaduje výsadbu vedle opylovacích stromů.

Popis švestky „Skoroplodnaya“

Stromje nízký, ale se sférickou a rozprostřenou korunou střední hustoty, dosahující výšky nejvýše dvou a půl metru.

Výhonkyjsou červenohnědé barvy, kostrové, hladké a lesklé, střední tloušťky. Ledvinyjsou odkloněny od útěku.

Listysvětle zelené malé, jako broskev: protáhlé, zvlněné.Na listech není žádná puberta, na obou stranách jsou hladké.

Květinyjsou bílé, uspořádané na větvích kytic, tři květy z jednoho pupenu, mají mírně uzavřené lístky, 24 tyčinek, pohár ve tvaru kelímku.

Během období květu zatmění všechny stromy v zahradě, s nimiž obvykle vždy kvetou před svými bratry.Začátkem května kvetou stromy, které se během tohoto období liší, nadýchanou korunou, téměř zcela pokrytou barvou.Květy mohou rozkvétat před listy, někdy současně.

Plodyjsou malé, kulaté červenooranžové barvy s voskovým povlakem, bez dospívání.Na jednom stromě se ovocné odstíny pohybují od žluté, jasně oranžové až červené.Na základně ovoce trychtýře je prakticky neviditelné.

Švestkysedí na krátkém stopce, mají slabě vyjádřenou abdominální švu.Když zrají švestky, vypadá to, že sedí poblíž větve, jako by se „drželi“.Jedna švestka váží asi 30 g. Kůže je hustá, hustá.Buničina je žlutá, šťavnatá, středně hustá, s tenkými vlákny.Kost je malá, oválná.

Podle chuti jsou švestky sladké s kyselostí a vůní melounů. Švestka je bohatá na vitamin C .

Obsah vitamínu C v ovocích je 10,3 mg /100 g.

Fotografie

Toto jsou fotografie švestky Skoroplodnaya:
)

Historie chovu a oblast chovu

Čínská švestkabyla poprvé přivezena do Ameriky, kde získala velkou popularitu.Z USA byla do Evropy přivezena čínská švestka, včetně Ruska, kde hybridizací vyšlechtil řadu odrůd.

Odrůda byla vyšlechtěna křížením čínsko-americké hybridní švestky Klaimex s Ussuri červenou, opylováním květů prvního stromu pylem z druhé.Odrůda Enikeev Kh.K.a Satarova S.N.

Tato švestka může růst v severních oblastech Moskevské oblasti.

Charakteristika odrůdy

Švestka začíná přinášet ovoce ve druhém roce.Odrůda je vysoce výnosná.Z jednoho stromu můžete sbírat asi třicet kilogramů švestek.Žítstromy až dvacet let staré.

Odrůdaje neplodná , je nutné křížové opylení.V tomto ohledu je odrůda velmi náladová, domácí odrůdy švestek pro opylení nebudou fungovat.Nejlepšími opylovači budou odrůdy hybridní třešňové švestky a Red Ball.

Pro křížové opylení je nejlepší pěstovat odrůdy, které kvetou současně na zahradě.

Podle splatnosti je odrůda na rozdíl od domácích švestek časná.Ovoce dozrává v polovině července - začátkem srpna.

Maso je špatně oddělené od kosti.

Odrůda Frosts dobře snáší , při nepřítomnosti tání vydrží strom teploty až do 40 stupňů.

Skim švestka- univerzální odrůda dezertů, transport normálně toleruje.Skladovat můžete při nízkých teplotách po dlouhou dobu.Můžete také zmrazit na zimu.Pro potraviny použijte čerstvé ovoce i ve formě kompotů, džusů, džemů, pastilek nebo suflí.

Pro dlouhodobé skladování je švestka mírně vyzrálá a skladována v krabicích pokládaných papírem na tmavém a chladném místě.

Výsadba a péče

Péče očínskou švestkuje stejná jako u domácí.Švestka je zasazena jak na jaře, tak na podzim.Ale ve středním pruhu mohou podzimní sazenice zamrznout.

Švestkase dobře reprodukuje se semeny.

Půda je vybrána jako úrodná, drobivá, plevele jsou likvidovány.Výsadba na slunné straně.

Zalévání mladé rostliny dostatečně často a dospělý je méně obyčejný, ale množství vodyzdvojnásobil.

V suchých časech často voda.

Zalévání by mělo být mírné: pokud strom nemá dostatečnou vlhkost, plody se zmenší a pokud vyplníte rostlinu, listy se změní na žluté.

Potřebyprořezávánípro rovnoměrné plodení větví.Střely rostoucí uvnitř koruny podléhají prořezáváním, zbytek se zkracuje a zbývá ze 70 cm pro lepší růst.

Po 2-3 letech začnou na kmen kmene aplikovat minerální a organická hnojiva.Na jaře, kdy začíná intenzivní růst, se používají dusíkatá hnojiva.Přispívají k intenzivnímu růstu stromu.Na podzim se přidávají organická hnojiva a hnojiva na bázi fosforu a draslíku.

V období velkého zrání jsou plody naředěny, což lze provést před dozráním.Větve, které začínají klesat ze zátěže, vyžadují zálohu.

Nemoci a škůdci

Ve středním Rusku může čínská švestka často trpět zahříváním kořenového krku.Aby se tomu zabránilo, je odrůda pěstována roubováním na vysokém stonku.Naočkujte čínskou švestku do zimou otužilých švestek.

Předmětem typických chorob švestek - monilióza a kleasterosporióza.Pro boj s těmito chorobami jsou postříkány brzy na jaře, než se pupeny otevřou 3% Bordeauxovou tekutinou.

Švestka může být ovlivněna ovocnou hnilobou a škůdci, jako jemůraamšice .Můra je housenka.

Jí pryč průchod od plodu k řízkům, což mu ztěžuje zásobování živinami.

Aby se strom zachránil před štětinatem, na podzim vykopat půdu poblíž stromu a položit ji pytlovinou.A hmyz je sbírán rukama a ničen tak, aby se nemohl přezimovat.

Aby se zabránilo konzumaci mšic, jsou na jaře stříkány chemickými látkami: nitrofen, benzofosfát a karbofos.

Toto je odrůda odolná vůči zimě.Slabá náchylnost k chorobám a napadení škůdci.Na jaře, když se pupeny otevřou, strom zdobí zahradu kvetením.

Ovocejsou světlé, chutné, šťavnaté, voňavé, skladované po dlouhou dobu a dobře přepravované.

Strom potřebujekřížové opylení , protože odrůda je neplodná.Ne všechny odrůdy jsou vhodné pro opylení švestek.Mezi nedostatky, neplodnost odrůdylze zaznamenat špatné oddělení kosti od dužiny .Kvůli časnému období květutrpí rychlou švestkoukůra, která se hýbe v místě kořenového krku, spálení sluncem.

Užitečné video

Vizuálně viz švestku Skoroplodnaya ve videu níže: