Vysoká kvalita masa a příjemný vzhled jsou kuřata Orpington

V moderních chovech drůbeže se používají drůbež, maso, vejce a maso-vejce.

Mezi všemi plemeny této drůbeže získaly zvláštní popularitu kuřecí maso Orpington.A není divu, protože v krátkodobém horizontu si mohou vybudovat poměrně velké množství hmoty.

Kuřata Orpington byla chována W. Cookem v Anglii poblíž města se stejným názvem.Na jeho tvorbě se podílel černý Langshans s holými nohama, Menorca a tmavý Plymouthrocks.

Mnoho chovatelů drůbeže si výsledné plemeno okamžitě oblíbilo kvůli jejich vzhledu a vysoké produktivitě.

Chovatelé okamžitě zahájili zdokonalování nového plemene.Za nejúspěšnější pokus se považuje dílo Partingtona, který zkřížil výsledný hybrid s černou Kokhinkhiny.

Byli to oni, kdo dali Orpingtonovi nádherný peří, které se stalo typickým pro toto plemeno.Angličtí chovatelé byli postupně schopni získat orpingtonská kuřata v podobě, v jaké jsou nyní chováni na mnoha drůbežářských farmách.

Popis plemene Orpington

Vyznačují se širokým tělem a hrudníkem.Kromě toho mají velmi malou hlavu, hřeben ve tvaru listu a růžovou barvou šarlatové barvy.LobbyUši Orpington jsou zbarveny červeně a náušnice jsou zaoblené.

Tvar těla tohoto plemene kuřat je poněkud podobný kostce , která vytváří pocit masivity.Tvar těla tohoto plemene je tvořen hloubkou a šířkou kmene, která je doplněna širokými rameny, krátkou postavou a krátkým ocasem.Tento dojem je dále umocněn nádherným peřím.

Orpingtonské slepice vypadají více dřepě než kohout.Má malou hlavu, vertikální hřeben ve tvaru listu nebo roh.Kuřecí náušnice jsou střední velikosti.Barva očí u ptáka se může lišit v závislosti na barvě peří.

Nohy tmavých a modrých orpingtonů jsou černé.Ve všech ostatních barevných variantách jsou bílé a růžové.Ocas a křídla jsou malé a peří na těle ptáka je velmi měkké.

Na drůbežárnách se chovají orpingtonové různých barev.Můžete si koupit bílá, strakatá, modrá, žlutá, červená, pruhovaná, jestřáb, černá a bílá a porcelánová kuřata jsou plemena.

Vlastnosti

Slepice tohoto plemene oceňují mnozí chovatelé drůbeže díky lahodnému nízkotučnému masu.

Maso tohoto plemene kuřat vypadá po vaření obzvláště krásně, takže zemědělci často dodávají kuřecí těla do různých restaurací a na oslavy.

Tyto slepice jsou samy o sobě klidné a přátelské.Z tohoto důvodusi rychle zvyknou na majitele, dokonce si je nechají vzít v ruce .Proto se kuřata Orpington mohou na tomto území stát dobrými domácími mazlíčkymalý pozemek.

Nosnice plemene Orpington mají dobře vyvinutý mateřský instinkt.Nejenže dělají dobrou práci s násadovými vejci, ale také se starají o své potomky.Většina mladých zvířat díky těmto pečlivým slepicím zpravidla přežije.

Kohouti a slepice rychle přibývají na hmotnosti potřebné k porážce.Může však snadno dosáhnout 4,5 kg.Kuřata tohoto plemene nemají o nic menší váhu než kohouti, takže chovatel tohoto plemene má velké výhody z prodeje drůbežího masa.

Samozřejmě bychom neměli zapomenout, že Orpingtonové vypadají velmi krásně.Mohou se stát ozdobou pro každou letní chatu, nejen pro farmu.

Jedním z nejplodnějších druhů trpaslíků v Rusku je trpaslík Leghorn.

Bronchopneumonie se často vyskytuje u ptáků naší země.Zde na https://selo.guru/ptitsa/kury/bolezni/k-virusnye/bronhopnevmoniya.html se můžete s touto nemocí seznámit.

Kuřata našeho plemene bohužel mají své nevýhody, které je třeba vzít v úvahu před nákupem mladých zvířat.

Za prvé, tyto slepice vždy hodně jedí.To se nemusí zdát divné, protože mají poměrně velkou tělesnou hmotnost.Ptáci však často jedí tolik potravy, že začínají trpět obezitou.Z tohoto důvodu musí zemědělec pečlivě sledovat jejich výživu, aby se ptáci cítili dobře a nezískali nadváhu.

Za druhékuřata těchto kuřat rostou pomalu .Zdálo by se, že masné plemeno kuřat by se naopak mělo lišit v precocity, ale ne vv tomto případě.Majitel Orpingtonu musí být trpělivý a čekat, až kuřata dorostou do puberty.

Orpingtony mají vzhledem k masové orientaci plemene malé množství vajec.U vrstvy se považuje za záznam, pokud může dát 150 vajec ročně.Kuřata Orpington obvykle mají méně vajec.

Fotografie

Pro přehlednější zobrazení nabízíme fotografie kuřecího plemene Orpington.Na první fotografii vidíte kuře našeho plemene zblízka:

Kuře je úplně stejné jako na první fotografii, jen mírně z jiného úhlu:

Hezký kohout, který získal maximální hmotnost, získal tvar krychle.Dokážete si představit, kolik masa je?

Černá žena chodí na vnějším nádvoří podél zelené trávy.Už byste měli vědět, jak se jim to líbí ...

Poslední dvě fotografie zobrazují žluté ptáky.Na prvním z nich - detailní záběr na kohouta:

A zde je situace v domě:

Údržba a pěstování

]

Nyní se zaměříme na popis správné péče a chovu kuřat Orpington.

Krmení

Před nákupem krmiva pro ptáky musíte nejprve zajistit jeho kvalitu.

Měla by se nakupovat pouze celozrnná krmiva, protože má delší trvanlivost.Kromě toho je zcela bez nečistot.Na farmě je mnohem snazší míchat krmivo pro drůbež, než koupit od neověřených výrobců.

Potraviny musí obsahovat nejméně 6 složek.To přispívá k rychlému nárůstu hmotnosti a také poskytuje hospodářským zvířatům potřebné vitamíny a minerály.

Krmení mateřského stáda se vždy provádí ve dvou fázích.První fáze by měla být vždy prováděna současně - kolem 7 nebo 8 ráno.Druhá fáze krmení je večer.Hodinu před vypnutím světla musíte do krmítka posypat 10% celých zrn.

V žádném případě bychom neměli zapomenout na vodu.V teplé sezóně je třeba ji změnit v miskách na pití 3x denně, jinak se v ní mohou množit patogeny.

Kromě toho by kuřata Orpington měla mít samostatný podavač pro skořápky, vápence a vaječné skořápky.To umožní nosnicím obnovit rovnováhu vápníku, protože za účelem položení jednoho vejce potřebuje ptačí tělo 14krát více tohoto prvku, než se může dostat z krmiva.Co se týče kohoutků, nepotřebují takové krmení.

Krmné žlaby a prostory

Piják je vždy nastaven na úroveň kuřecích prsou.Krmítko by mělo být umístěno 3 cm nad hrudníkem.

Tato opatření jsou nezbytná, aby ptáci kopali méně v krmivu a neposypali je na stelivo.

Na soukromé letní chatě si můžete vytvořit pokoj pro Orpington z tvárnice. Výška stropu v takovém domě by měla být 2 metry .

V tomto případě by podlaha měla být zcela zabetonována a pokryta podestýlkou ​​s výškou až 6 cm v létě a až 8 cm v zimě.Mělo by být vždy udržováno v suchu, aby z nich žádná kuřata a zejména mladá zvířata netrpělavysoká vlhkost.

Vlastnosti

Kuřata z Orpingtonského masa jsou vždy dobře krmena.To umožňuje kohoutům přibrat na váze až 4,5 kg a kuřata - až 3,5.Kromě toho mohou nosnice snášet až 150 vajec v prvním roce snášky a 130 vajec v příštím roce.Orpingtonská vejce mají žlutou skořápku a váží 53 g.

Kde si mohu koupit v Rusku?

 • Orpingtonská kuřata se pěstují na území mnoha farem.Můžete si koupit dospělého ptáka, mladý růst nebo inkubační vejce za „ kuřata Gukovsky “.

  Farma se nachází v obci Gukovo, Rostovském kraji.Náklady na ptáka můžete zjistit telefonicky na tel. +7 (908) 180-30-14 nebo +7 (863) 613-51-99.Informace o slepicích této farmy lze nalézt na webové stránce http://www.gukkur.ru/

 • Mladá zvířata tohoto plemene a násadová vejce si můžete koupit na webové stránce http://www.cipacipa.ru/.

  Zde je velký výběr barev Orpington.Samotná drůbežárna se nachází 20 km od moskevského okruhu podél dálnice Nosovikhinsky.Objednávku můžete provést na tel. Čísle +7 (910) 478-39-85.

 • Analogy

  Analogem Orpingtonů je Kokhinkhinov.Jedná se o masivní ptáky rychle přibývající na váze.Jsou vhodné pro chov masa a díky nádhernému světlému peří může být pro chalupu dobrou ozdobou.

  Kokhinkinové se navíc dobře hodí pro začínajícího zemědělce nebo jen pro milovníka drůbeže, protože jsou nenároční a mohou přežít za všech podmínek.Chovatel však musí sledovat stravu kuřat, jinak mohou velmi ztuhnout.

  Dalšíanalogy jsou Brahmovy slepice.Za všech podmínek zadržování dobře zakořenují, mají dobrý mateřský instinkt a vyznačují se také příjemným vzhledem.

  Toto plemeno slepic bohužel nese malé množství vajec, takže v amatérských podmínkách je obtížné se množit.Obvykle jsou vejce držena v inkubátorech.

  Video

  V dalším videu se můžete ještě lépe seznámit s kuřaty plemene Orpington.Video bylo natočeno programem Obývací dům:

  Závěr

  Kuřata Orpington je maso drůbeže, které může oživit život v letní chatě.Tato kuřata mají pěkný vzhled, maso, které chutná dobře, a také se rychle připojí ke svému majiteli, což z nich činí ideálního ptáka pro malý venkovský dům.