Vysoká produktivita, dobrá zimní vytrvalost, vynikající chuť - hrušková orlovská krása

Nejvíc vitamínového ovoce roku je samozřejmě podzim.Ale mnozí z nás se opravdu chtějí léčit chutným a šťavnatým čerstvým ovocem, které přináší tak skvělou rozmanitost do našeho denního menu co nejdříve.

Zčásti je tato touha uspokojena ovocnými plodinami relativně brzy, v létě, zrání.Jedním z typických (i když ne bez vlastních nuancí) představitelů této „rodiny“ jehruška Orlovská krása , popis této odrůdy je uveden v níže uvedeném článku.Těší se nejen svým pozitivním jménem, ​​ale také řadou vynikajících spotřebitelských kvalit.

K jakému druhu hrušek patří?

Jak již bylo uvedeno, „Oryol Beauty“ jeodrůdou letní skupiny .Připisují ji této kategorii, protože její plodydozrávají v první polovině srpna.

Současně spotřebitelské období, během kterého mohou být hrušky skladovány beze ztráty komerčních vlastností a chuťových podmínek, obvykle trvá 2–3 týdny.

Je třeba poznamenat, že zmíněná norma precocity byla stanovena v souladu s lhůtami, které byly v oblasti Oryol dosaženy - „referenční hodnota“ pro tuto hrušku.

Načasování jeho zráníplody mohou být upraveny jedním nebo druhým směrem v závislosti na pěstitelské oblasti.

Tato odrůda tak přitahuje pozornost především těch zahrádkářů, kteří nechtějí čekat na sklizeň podzimních hrušek.Nicméně, od mnoha letních a počátků léta odrůd "Oryol Beauty" srovnává příznivě s delší trvanlivost.

Dalším rysem popsaného druhu jejeho průměrná časná zralost. Tato kategorie označuje věk začátku normálního rozkvětu stromu a za začátek se považuje rok produkce sionu ve školce, a nikoli doba výsadby sazenic (osázený strom může být 1 rok starý, nebo možná 2-3 roky).„Oryolová krása“začíná přinášet ovoce po 5 až 7 letech svého života.

Letní odrůdy hrušek také zahrnují: Rogneda, Duchesse, Chizhovskaya, Severyanka a ) Lel.

Historie šlechtitelských a rozmnožovacích oblastí

Univerzální odrůda byla vyšlechtěnana základě Výzkumného ústavu pro šlechtění ovocných plodin (Oryolská oblast) .

Tento institut je v Rusku i v zahraničí dobře známý pro vytváření mnoha slibných odrůd ovocných rostlin, které lze efektivně pěstovat pomocí moderních intenzivních technologií.

Rokem narození Oryol Beauty je rok 1977.

Na nové hrušce pracoval tým chovatelských vědců:E. Sedov (vedoucí skupiny, doktor zemědělských věd, akademik Ruské akademie zemědělských věd), N. Krasova, A. Kuznetsova.

V pořádkus cílem získat novou kulturu s atraktivními gastronomickými a obchodovatelnými vlastnostmi zkřížili vědci dvě odrůdy hrušek -„Klappa oblíbené“a„Bergamot Novik“ .

V současné době se Oryol Beauty vyznačuje tím, že ve svém rodokmenu existujígeny pouze evropských odrůd hrušek.

Krátce po skončení výběru byla novinka přidána do Státního odrůdového rejstříku.Popsaná hruška je v současné době rozdělena na zóny především v zahradnických farmáchruského středočeského černošského regionu.

„Oryol Beauty“ lze pěstovat v jiných regionech, ale jeho tvůrci nezaručují parametry, které byly vyvinuty během jeho výběru Oryol.

Uvedená odrůda hrušek byla autory doporučena k pěstování (s výhradou všech nezbytných agrotechnických podmínek) ve velkých průmyslových a malých zahradách.

V těchto regionech byly odrůdy hrušek úspěšně pěstovány Katedrála, Krasnobokaya, Elena, Vernaya a Victoria.

Popis kultivaru Oryolová krása

Krása hrušky Oryolová má následující specifické vnější a strukturální vlastnosti:

Strom

Tato odrůda je výraznázarostlá ovocná rostlina. Výška dospělého může dosáhnout značky11–13 metrů .Kůra na kmen stromu je poměrně hladká, má šedou barvu.

Crohn, větve. Kultura je jináhustě listová koruna charakteristického pyramidálního tvaru.Často roste natolik, že je velmi obtížné omezit jeho velikost na mírné hranice i při intenzivním prořezávání.

Kostrové větve koruny rostou ze stonku v poměrně ostrém úhlu.Hlavní větve jsou šedé.

Střílí. Charakteristikou slabě zalomených, klenutých výhonů je jejich významné zakřivení.Na vrcholcích výhonků je průměrná puberta pevná.Sekce zvětšená, zaoblená konfigurace.Dominantní barva výhonků je hnědá nebo světle hnědá.

Na těchto útvarech jsou ledviny tvořeny hroty ve tvaru kužele a hladkým povrchem.Čočka je prezentována v skromných množstvích.Hlavní plodina rostliny je zajištěna jednoduchými a složitými rukavicemi.

Listy. Vyznačují se dostatečně velkými rozměry a prodloužením, elipsoidální siluetou.Plechová deska je mírně konkávní.
Spirálová horní část standardního listu je zakončena krátkou špičatou špičkou.Podél okrajů je mírné zvlnění.Hladké, s charakteristickým leskem, jsou listy malovány v tmavých zelených tónech.Každý list je držen na větvi pomocí dlouhého stonku.

Květenství. Květiny vycházejí z poměrně velkých, hladkých kuželových pupenů.Standardní květ je střední nebo velký, bílé barvy, s malým froté na okrouhlých okvětních lístcích.

Ovoce

Jsou charakterizoványprůměrnou hmotností a průměrnou velikostí. Obvykle se vyvíjíovoce se širokými, mírně šikmými bokyváží asi 150 g.

Kůže je hladká, matná a poněkud mastná v okamžiku, kdy je ovoce ze stromu odstraněno, má zelenou barvu, ale získává zralost spotřebiteležluto-zelená barva s červeným nebo hnědým nádechem.

Zároveň je na hrušce jasně vidět řada malých podkožních bodů.Současněje maso zbarveno bíle se světle zelenou.

Olejnatá konzistence této hrušky se vyznačuje jemnou jemnou zrnitostí.

Uvnitř ovoce se v malých komorách na osivo nacházejí semena střední velikosti.Plody jsou drženy na stromě pomocí podlouhlých, zahuštěných, poněkud zakřivených stopek.

Foto


Charakteristiky

Jednou z výhod tohoto druhu je spíševysoká úroveň produktivity. Již v mladém věku poskytují stromy odrůdy Oryol Beauty ročně zahradníkoviv průměru 100 centů na hektar.

Je třeba poznamenat, že mnoho odrůd hrušek dosahuje takové sklizně v době jejich plodné zralosti.Popsaná plodina, která se stala dospělým stromem, vykazujeprůměrný výnos 35–40 kg za sezónu , což je přibližně 160–200 centernů na hektar.

Vysoké výnosy jsou také prokázány: Yakovlevskaya, Svetlyanka, Bere Bosk, Talgarová krása a Russian Bere.

Takové vysoké sazby však nejsou vždy přítomny.V pořádkuPro dosažení maximální sklizně a optimální kvality ovoce je nezbytné nejen dodržovat všechny agrotechnické požadavky a normy.Hodně se musí spoléhat na štěstí, to znamená na příznivé povětrnostní podmínky.

Skutečnost je taková, že tyto hrušky získají nejlepší chuť , pokud během zrání dochází k teplému a vlhkému počasí. Poté jsou plody velmi šťavnaté, voňavé a jemně sladké.

Pokud se však ukázalo, že léto je chladné, bez dostatečných srážek, mohou plody Oryolové krásy ztratit šťavnatost, stát se suchými, méně sladkými a chutnat dobře.

Složení ovoce zahrnuje tyto chemické látky:

Složení Částka
Cukr 9,3%
Titrovatelné kyseliny 0,21%
P-aktivní látky 24,3 mg /100 g
Kyselina askorbová 3,8 mg /100 g

Další důležitou výhodou této odrůdy je jejídobrá zimní otužilost. Zkoušky ukázaly, že i velmi silné mrazy až do -35 ° C nezpůsobují žádné významné poškození rostliny.

Odolnost proti mrazu se liší také u těchto odrůd: Extravaganza, Uralochka, Tyoma, Larinskaya a Perun ].

Výsadba a péče o rostliny

„Oryol Beauty“ roste nejlépena hlinitých půdách .Pro svůj pohodlný život se doporučuje zajistit, aby půdavždy zůstal plodný.

Dalším důležitým požadavkem na půdu je, že musí být dostatečně navlhčena.

Suchá půda, ve které se systém kořenů hrušek vyvíjí, nepříznivě ovlivňuje chuť jeho plodů.

Zahradník by si proto měl toto uvědomit a zajistit dostatečnou a pravidelnou hydrataci výsadebního místa.

Pokud jde o ostatní požadavky na zahradní pozemek, na kterém se plánuje pěstování sazenic této odrůdy, téměř se neliší od požadavků na výsadbu jiných druhů hrušek.

Toto místoby mělo být dobře osvětleno sluncem a mělo by být v klidné části zahrady s nízkým větrem.

Přistání se obvykle provádí v dubnu.Pod sazenicíje vykopána díra , hluboká asi 1 ma průměr 65-70 cm.Při výsadbě by strom neměl být zakopán - nad úrovní zeměby měl kořenový krk vypadat asi 6-7 cm.

Před výsadbou můžete odříznout větve- to umožní, aby se budoucí koruna správně tvořila.V tomto případě nelze kořeny v žádném případě snížit.Musíte pochopit: čím více kořenů sazenice má, tím rychleji a lépe to zakoření na novém místě.

Před výsadbou rostliny je třeba do výsadbového otvoru vložit humus (humus) nebo dusičnan amonný (80 g) nebo síran draselný (150 g) nebo superfosfát (1 kg) nebo dřevní popel (700-800).d).

Po zasazení stromku do díry a volném rozevření kořenů v ní vyplní kořenový systém směsí půdy extrahované při vykopávání díry společně s pískema hnojiva.

Poté se vytvoří kruh v blízkosti kmene.Hranicí kružnice je vytvořena radiální hliněná šachtavysoká 2–3 cm, nakreslená poloměrem 35–40 cm.​​

Do takto vytvořeného trychtýřese nalije 2-3 kbelíky studené stojaté vody 185].Zavlažovací místo na konci výsadby je svařené suchým humusem a pilinami.

Řádná péče o rostliny vyžaduje pravidelné zalévání stromu (pro tuto odrůdu je tento faktor velmi důležitý), uvolnění půdy, hnojení, včasnou a úplnou ochranu před chorobami a škůdci.

Nemoci a škůdci

Odrůda Oryol Beauty vykazujevysokou odolnost https://selo.guru/ptitsa/bolezni-p/gribkovye/parsha.html zeleň a ovoce.

Podle statistik pozorování byla porážka plodů strupou i v letech hromadného šíření této choroby nižší než 0,2 bodu a listy - ne vyšší než 1,1 bodu.

Úspěšné pěstování této hrušky vyžaduje od zahradníka velkou pozornost „rozmarům“ rostliny a značné práci.

Velkolepá chuť jeho plodů a působivé výnosy však více než kompenzují veškeré lidské úsilí.