Vysoký výnos s minimální péčí zajistí minerální hrozny

Mnoho vinařů se již dlouho těší moldavským odrůdám révy, které mají nejen bohatou chuť a vysoký výnos, ale také se cítí dobře ve středním pruhu.

Jednou z těchto odrůd jsou hrozny Shakhtar.

Co je to za druh?

Shakhtarské hrozny (aka Dar Aphrodite, T-6-13) se vztahují na stolní formu černých hroznů se středním pozdním zráním.

Na území Krasnodar se tato odrůda hroznů nazývá darem Afrodity na počest řecké bohyně krásy a plodnosti Afrodity.Svůj název získal díky velkým šťavnatým bobulím a stabilní velké plodině, kterou pěstitelé dostávají i při minimální péči o hrozny.

Mezi černými odrůdami jsou oblíbené Moldavsko, Černý prst a Bullseye.

Shakhtarské hrozny: popis odrůdy

Shakhtarské bobule jsou velké, průměrné hmotnosti 8–9 g, kulatého nebo mírně oválného tvaru.

Velké bobule se také mohou pochlubit Sofií, Ayutem Pavlovským a králem Rubym.

Po úplném zrání získají plody tmavě modrou, téměř černou barvu s tmavě fialovým nádechem.

Chuť je sladká, harmonická, kyselá a trpká s aroma třešně a cítí se zralé bobule.získává výraznou třešňovou chuť.

Buničina je šťavnatá, střední hustota, která se vyznačuje průměrnou akumulací cukru (přibližně 18% při hladině kyseliny 6 až 7 g /dm3).Slupka bobule je hustá.

Shluky kultivaru Shakhtar jsou velké a husté, průměrná hmotnost je 500–800 g,s náležitou péčí a za příznivých podmínek mohou dosáhnout 1200 g nebo více. Mají válcovitý tvar.

Anthony Veliký, Amirkhan a Velika mají také velké shluky.

Keře jsou energičtí a dobře korenují kořeny.Květina je funkčně ženská.

​​
Réva zraje téměř po celé délce výhonků, zatímco procento plodných výhonků je více než 70%.Tloušťka révy může být 3 cm.

Foto

Fotografie horníka Shakhtar:

)

Historie výběru

) Odrůda minerů byla získána od nevládní organizace Vierul v Moldavsku.

Vlastnosti

Úplná zralost bobulí této odrůdy se objevuje za 130–135 dnůod okamžiku otevření pupenu - přibližně v poslední dekádě září.Odrůda se vyznačuje dobrou produktivitou, ovocný koeficient je 1,6 - 1,8.

Vysoké výnosy jsou také prokázány výročí Khersonova letního obyvatele, Rkatsiteli a Darem Magaracha.

Vzhledem ke skutečnosti, že květina rostliny je samičí, je pro získání obchodovatelného výnosu plodin nutné další opylení.Odrůda se přesto dobře vyrovná bez odrůdy opylovače a není náchylná k loupání.

Oříznutí se provádí střední -pro 6-8 očí.Horník není náchylný k přetížení plodiny a je schopen vydržet velkou hmotnost shluků, proto nevyžaduje přidělení, ale periodicky potřebuje ztenčení ze shluků.Odrůda dává maximální výnos, pokud je pěstována na velkých formacích nebo klenutým způsobem.

Odrůda se vyznačuje vysokou odolností proti mrazu - do -26 ° C za předpokladu, že je pokryta zima,za nepříznivých podmínek je zaručeno, že odolává mrazům až do -21 ° C.Zároveň má rostlina vysokou schopnost regenerace a po zamrznutí se velmi rychle zotavuje.

Senátor, Alexa, Svetlana a Charlie mají také dobrou odolnost proti mrazu.

Při pěstování na půdě se střední plodností je odrůda nenáročná a nevyžaduje minerální hnojiva a časté zalévání.Jeho jedinou nevýhodou je krátké skladování plodiny na vinné révě, takže po zrání musí být bobule odstraněny.

Škůdci a nemoci

Odrůda se vyznačuje střední rezistencí na plísňová onemocnění, jako je múčnatka oidium ) a šedá hniloba, na plíseň je stabilní na úrovni 3,5 bodu.

Díky 2-3 preventivním postřikům během celé vegetační sezóny lze všechny choroby hroznů snížit na téměř nulu.To platí také pro anthracnosu, bakteriozu, chlorózu a rubeolu.

Díky husté kůži bobulí této odrůdy nejsou poškozeny osami a během běžných zemědělských činností plodina a samotná rostlina nebudouovlivněny jinými běžnými škůdci, jako jsou červi, klíšťata a mšice.

Z tohoto důvodu je nutné systematicky kontrolovat rostliny na poškození škůdci (včetně v době nákupu sazenic), včas odstranit postižené části a provést 1-2 preventivní ošetření hroznů.

Taková opatření zabrání šíření škůdců, zachovají rostliny a budoucí plodiny.

Při pěstování rostliny na zimu může být réva hlodavci poškozena.

K odhození hlodavců stačí ke krytí použít smrkové větve.

Réva by neměla být v kontaktu se zemí, proto se pod něj ukládají smrkové větve.Takové opatření nejen zabrání vzhledu myší, ale také zabrání tvorbě plísní.

Hrozno Shakhtar je mimořádně nenáročný druh, který je ideální pro začínající vinaře.Tento snadno udržovatelný formulář pro vinařství usedlostí, s minimální pozorností, potěší velkou a stabilní plodinu, a pokud dojde k malým chybám v péči, zotaví se velmi rychle.Bezchybnost se může také pochlubit Giovanni, Aleshenkin Dar a Delight Ideal.