Vytrvalá a nenáročná kuřata plemene Little Galosheika

Malý muška je neobvyklé peří plemene trpaslíka.Tato vytrvalá a nenáročná kuřata snášejí teplo a navzdory částečnému nedostatku peří jsou odolná vůči mrazu.

Svým vzhledem mohou ohromit i vzbudit nepřátelství mezi návštěvníky výstavy.„Nahý“ krk je jejich hlavním rozlišovacím znakem.Malá kuřata Galosheyk jsou ceněna jako dobrá nosnice.

)

Není zcela známo, odkud plemeno slepic galoshih pochází. Jejich domovinou může být Rakousko nebo Německo .V roce 1898 se K. Hoot (Frankfurt) poprvé pokusil vyvést malého galoše.

Teprve v roce 1905 však bylo oficiálně uznáno trpasličí galoši od O. Marholfa (Berlín).

Dnes se kuřata plemene Little Galosheyka nacházejí v Rakousku, Maďarsku, Německu, Rumunsku a v jižních oblastech naší země.Má malou distribuční oblast, ale na výstavách je vysoce ceněna.

Popis plemene Malá Galosheyka

Trpasličí slepice jsou malé plemeno neobvyklého vzhledu, esteticky málo přitažlivé.

Jeho odpudivý vzhledje však vyvážen dobrou produkcí vajeca skutečností, že teplo velmi dobře snáší.Hlavní příznak, tuhost, je patrný okamžitě, když se kuřata líhnou.Malá GaloshkaNachází se v různých barvách a vzorech.

Kuřata se vyznačují velmi podlouhlým tělem s mírně skloněnou zadní linií.Ocas kohouta je bohatý na půlměsíce peří.Mají silné nohy, tenkostěnné metatarsaly.Na mírně zakřiveném (často červeném) krku tvaru S nejsou peří, včetně strumy, zcela nepřítomné.

Vlastnosti

 • Hlasy .Absence peří na krku je geneticky podmíněna.Znak je patrný okamžitě, když se kuřata líhnou.V průběhu času kůže na krku zdrsní, vrásky a zčervená.Zčervenání na neoplastickém krku je zvláště silné v zimě, ale kuřata se sníženým peřím dobře tolerují mrazy.
 • Dobrá produkce vajec , a to i v zimě.Průměrná hmotnost vajec je 30 g, obvykle mají bílou skořápku.Produkce vajec je asi 120 vajec.
 • Dobře snáší teplo .To vám umožní chov v jižních zemích.
 • Lehký .Kuřata obvykle váží 0,7 kg, kohouti 0,8 kg.To vám umožní ponechat je v domě jako dekorativní kuřata.

Údržba a pěstování

Plemeno Malá Galosheyka, plemeno trpaslíků masa a vajec, se ve velkých drůbežárnách chová málo.

Pro malé farmy je to však jedna z velkých možností.Kuřata mohou být pěstována na farmách i v domácnostech jako dekorativní (trpasličí) kuřata.

​​

Pták je otužilý a nenáročný, odolný vůči žáru.

Jejich výhodou je, žepotřebujímenší plocha pro chov a méně krmivave srovnání s konvenčními kuřaty.Je vhodný pro chovatele drůbeže, kteří nemají velké místnosti.Kvalitní pečené procházky však zlepšují kvalitu snášky masa a vajec kuřat.

Stejně jako většina kuřat masných vajec jsou i malé galoše docela klidné a jejich konstrukce nevyžaduje výstavbu vysokých plotů.

Důležitým aspektem jejich pěstování je krmivo.Sytosti, péče a vysoké produktivity ptáka je dosaženo tím, že mu bude dodáno krmivo s potřebnými živinami, vitamíny, biologicky aktivními stopovými prvky.Celkově jsou slepice a kuřata plemene kohoutů nečitelná.

Charakteristiky distribuce peří (v tělních partiích vybraných ektoparazity není chmýří a peří) určují vzácnost jejich vzhledu.

Zrání kuřat je rychlé, snášky vajec začínají 5 až 6 měsíců po líhnutí.Mají velmi rozvinutý instinkt inkubace.

Small Galosheyka je vynikající volbou pro malé farmy, které vyžadují kombinovanou produktivitu, protože přinášejí jak vejce v dostatečném množství, tak maso dobré kvality, a chov ptáků je prospěšný.

Vlastnosti

 • Hmotnost: slepice - 0,7-0,9 kg, kohouti - 0,8-1,0 kg
 • Produktivita - 120 vajec.
 • Hmotnost vajec je 30 gramů.
 • Barva skořápky je bílá.
 • Velikost prstenu: pro kohouta - VII, pro kuře - VIII.

Analogy

Pokud se Little Galosheyka jako zástupce malých plemen líbí mnoha způsoby,kromě například vzhledu je možné získat podobná plemena, ale již blíže klasickému vzhledu.

 • Bentham .I ve starověku slepice tohoto plemene zdobily ptačí loděnice, zahrady a parky.Toto je jedno z nejmenších plemen.Jsou to vynikající slepice, mají dobrou produkci vajec (80 vajec, 25 gramů).Potřebují čisté, suché a dobře upravené prostředí.
 • Shabo .Krásné kuřata se zvláštním tvarem těla, které lze rozeznat podle jejich krátkých nohou a téměř kolmého postavení ocasu.Chraňte krásu v čistém prostředí s travnatou dobře upravenou chůzí.Produkce vajec je 80 vajec, hmotnost 30 gramů.
 • Malý anglický boj.Rozsáhlé plemeno charakterizované silnou postavou a vysokou agresivitou.Vyznačuje se štíhlým tvarem těla, má elegantní "anglickou" chůzi.Výroba vajec - 40 vajec, 25 gramů.
 • Milfler .V čisté a suché místnosti s travnatou chůzí se objevuje vroubkovaný milfler v plné slávě - s ozdobnými „botami“.Produkce vajec je 12 vajec, hmotnost 30 gramů.

V případě, že se chystáte chovat kuřata, potřebujete vědět , jak připojit elektřinu k soukromému domu nebo kuřecímu koňovi.

Myslím si, že každý chápe, že pěstování hroznů na Sibiři se bude velmi lišit od pěstování v jiných částech Ruska.Jak to udělat správně, je napsáno v tomto článku.

 • Trpaslík Kokhinhin .Klidní ptáci se snadno zkroutí.Tyto krásné slepice se často používají k vylíhnutí křepelčích vajec.Ideální pro malou usedlost.Výroba vajec - 80 vajec, 30 gramů.
 • Trpaslík Wyandotte .Směr plemene maso-vejce, charakterizovaný chutným masem.Slepice rychle vykrmují, jsou klidné a nenáročné.Výroba vajec - 120 vajec, 50 gramů.

Malá golosheyka a mnoho podobných malých plemen slepic ve směru masa a vajec jsou velmi užitečné na začátku amatérského chovu drůbeže.

Jejich vytrvalost a produktivita jsou podobné těm, které mají velké odrůdy kuřat, a náklady na krmení se snižují o 30–40%.Při jejich chovu je riziko minimalizováno.A pokud vás nezmýlí jejich neobvyklý vzhled, nebudete muset litovat rozhodnutí chovat slepice plemene Malaya golosheyka.