Vytrvalí bojovníci se špatnou postavou - kohouti Dakan nebo Kulangi

Kuřata z Kulangy nebo Dakanu jsou vytrvalí bojující ptáci, kteří se příznivě odlišují svou silnou stavbou těla a nenáročností na podmínky zadržení.

Mají velmi „špatný“ charakter, jsou agresivní vůči jiným jednotlivcům.

Taková plemena kuřat byla populárnější v předchozích stoletích, kdy se aktivně konaly výstavy bojových kohoutů a pořádaly se samotné kohoutí zápasy.

V tuto chvíli je pohled na pokraji vyhynutí.

Kura Kulanga (Dakan) je jednou z nejvícestarověká plemena kuřat, známá již ve střední Asii.Zajímavým faktem je, že když se tento druh vylíhl, lidé vybrali nejnáročnější a nejagresivnější jedince, kteří se mohli účastnit bojových soutěží.

Nejsilnějším ptákům, kteří se podrobili selekci, bylo povoleno chovat potomstvo, od kterého dále pokračoval další přirozený výběr.

Nejběžnější slepice Kulanga jsou v regionech Samarkand a Bukhara.Stejný druh ptáka chovaný v Kyrgyzstánu a ve údolí Ferghana se označuje jako „Dakan“.V současné době není plemeno Kulangi chováno pro domácí účely.Oni jsou více zvyklí na potomky milovníků kohout penis bojuje.

Toto plemeno ve střední Asii je zachováno.v kolektorech jako genetická rezerva populace daného druhu.

Popis plemene Dakan (Kulangi)

Dakan jsou významnými představiteli bojového typu slepic .

Jejich chov není dnes populární, ale v zemích střední Asie stále existují chovatelé, kteří na svých farmách chovají a chovají tento neobvyklý druh.

Kuřata Kulanga se vyznačují silnou stavbou těla, velkou masitou dolních končetin a neobvykle vyvinutou a silnou kostrou.

Vzhled naznačuje specifický charakter tohoto plemene kuřat.Je velmi arogantní, velmi nezávislý a divoký, netoleruje sezení na jednom místě.Potřebují pohyb, hledání potravy a možnost vůdcovských schopností pro rozstříknutí geneticky predisponované aktivity

Kulangové se vyznačují specifickým zvýšením těla , které je o něco méně, ale je vidět u zástupců jiných plemen bojových typů.

Svisle vyvýšené tělo, malá hlava se silnou čelní kostí a po stranách mírně zploštělá lebka - tyto vlastnosti vám umožňují odolat silným úderům a při sportu vám neublížit.

Krátký, ale velmi ostrý a mírně ohnutý dovnitř zobák dává tomuto druhu zvláštní agresivitu.

Hamburské plemeno kuřat je také jedním ze sportovních a dekorativních plemen, která se zdaleka nevyrábí na maso a vejce.

Na https://selo.guru/stroitelstvo/uteplenie/potolok-v-derevyannom-dome.htmlExistuje užitečný článek o izolaci stropu minerální vlnou.

Malý vroubkovaný vroubek ořechů ve skořápce Kulangy velmi kontrastuje s poměrně velkým hřebenem kuřat.Nohy ptáka jsou „zdobeny“ velmi silnými a ostrými ostrohy.Tělo stojí pevně na masité, vždy široce rozložené noze ptáka.

Dalším charakteristickým znakem slepic Kulanga je vysoká hustota pláště peří a těsné stisknutí křídel.Pokud jde o barvu peří, existují pouze dvě hlavní barvy: bledý losos a černá.

Charakteristiky

Pták tohoto druhu je přizpůsoben pro výcvik, hodí se k rozvoji nezbytných bojových vlastností.

Toto asijské plemeno se vyznačuje těmito vlastnostmi :

 • Silná postava, dokonce i svislé držení těla;
 • Malá, ale velmi silná lebka, po stranách mírně zploštělá;
 • Malý, dobře naostřený zobák;
 • Malý hřebenatka ve tvaru válečku v kohoutcích a mnohem více u slepic tohoto druhu;
 • Téměř nepostřehnutelné snížené náušnice a ušní lalůčky u slepic, u kohoutů - jejich úplná absence (barva ušního laloku je narůžovělá a bílá);
 • Barva pláště peří se neliší v různých barvách.Jsou to hlavně tóny lososa, světle hnědé a někdy černé;
 • Přední část je ohraničena krátkým peřím, zobákem všech druhů růžových odstínů;
 • Zářivě oranžové, výrazné oči;
 • Dlouhý a šlachovitý krk je mírně klenutý dopředu;
 • Vysoké, silné nohy, které téměř vždyJsou ve velmi rozvedené poloze, orámované ostrými a velmi silnými ostruhami vzadu.Široký metatarz;
 • Barva tlapek se liší od světle žluté až po tmavou kávu, často dochází k malé černé pigmentaci v barvě tlapek;
 • Velmi silné a tvrdé peří;
 • Malá křídla přiléhající k tělu.

Vzácná paleta černých slepic, které jsou chovány v Kyrgyzstánu a v údolí Ferghana, se také nazývá „Dakans“.

Toto konfliktní plemeno není kvůli svým genetickým vlastnostem přizpůsobeno sousedství s ostatními plemeny jiných plemen.

Kuřata z Kulangy jsou nenáročná na životní podmínky, avšakpotřebují teplejší klima než ostatní zástupci ptáků .

Hlavní podmínkou jejich údržby je schopnost poskytnout jim mobilní životní styl a chránit je před kontaktem se zástupci jiných druhů.Kuřata jsou dobře zvládnuta, je zaznamenána také jejich vysoká míra přežití.

Fotografie bojových kohoutů

První fotografie ukazuje velký Dakan natažený v plném růstu:

Běžný muž chodí jakokrál na jeho nádvoří:

Vynikající fotografie pořízená se samcem našeho plemene zapojeným do zpěvu:

Ve výšce bitvy:
)

Charakteristiky

Jsou uvedeny následující kvantitativní ukazatele slepic plemene Kulangi :

 • Dospělé slepiceasi 8-9 týdnů mají tělesnou hmotnost 0,95 kg, muži - asi 1,3 kg;
 • Živá hmotnost dospělých: slepice - 3,2 - 3,8 kg, kohouti: 4,0 až 7,0 kg;
 • K dokončení puberty dochází v den 215;
 • Průměrná produkce vajec: 90 až 110 vajec ročně;
 • Průměrná hmotnost vajec je 55–60 g;
 • Barva skořápky všech je světlá ořechová;
 • Mírné oplodnění vajec 70%;
 • Kuřata se líhnou v 80–85% případů;
 • Velké šance na zachování mladých potomků: mladí ptáci ve věku 9 týdnů - 98%, dospělí - 97%.

Při chovu kuřat tohoto plemene je nezbytné vzít v úvahu všechny faktory a určit možnost zorganizovat nezbytné, zásadní podmínky.Obyvatelé severních oblastí jsou silně odrazováni od zahájení chovu kuřat Kulangi, protože tento druh prostě nebude tolerovat mrazivé zimy.

Nejprve je třebadbát na odlehlost kohoutů , kteří se agresivně chovají vůči ostatním ptákům.

Rovněž je nutné řádně připravit kuřecí kouty, izolovat podlahu rašelinou nebo jinými prvky absorbujícími vlhkost, vybavit „hnízda“ pro vrstvy a zřídit dlouhé (asi 1-1,5 m) hole, na kterých budou sedět kohoutí bojovníci.Poskytněte kuřatům 16-17 hodin osvětlení a volný přístup na čerstvý vzduch.

Kde koupit v Rusku?

Kulangové jsou dnes vzácností.Můžete si je koupit výhradně od tzv. „Soukromých obchodníků“, kteří pěstují ptáky ve svých vlastních domech pro ptáky.Méně obyčejní jsou farmáři chovající tyto terminátorové kohouty.

Mezi aktivními prodejci slepic Kulangi chovajících vynikající bojující jedince a nosnice jsou:přidělit tyto amatéry:

 • G. Cherkessk, nouzový stav Askhat.Telefon: +7 (928) 393-13-35.Můžete kontaktovat pouze otázky týkající se nákupu bojových kohoutů vzhled Kulanga;
 • Lobnya, Moskevská oblast.SvetlanaTelefon: +7 (964) 500-10-11.Prodej slepic starověkého plemene Kulangi;
 • Maksatikha, Tverská oblast.AnastasiaTelefon: +7 (920) 194-97-37.Prodej ptáků Kulanga zejména velkého plemene.

Analogy

Kuřata Kulanga jsou zcela jedinečný druh chovaný na základě lidového výběru.Není prakticky nikdo, kdo by je nahradil, ale pokud to opravdu chcete, můžete se pokusit vyrobit takové ptačí poddruhy doma:

 • Boj proti anglickým slepicím- mají nízkou produktivitu a jejich chov na farmě také není ziskový.Používá se pro dekorativní účely a pro kohoutí zápasy;
 • Chamo kuřata- toto plemeno je velmi vytrvalé a silné.Narodil se v Japonsku a získal popularitu v různých částech světa.Potřebují specializované jídlo, což činí jejich vzhled velmi náročným na podmínky zadržování;
 • Malajské boje - toto plemeno se vyznačuje produkcí vajec.Používá se v moderních farmách poměrně široce.

Souhrnně lze říci, že kuřata Kulanga jsou zvláštní starodávný druh kuřat, který se používá pro dekorativní účely a hazardní hry pro kohouty.Jsou odolné a silné, ale jejich produktivita je velmi nízká.Chov kuřat v moderních farmách je téměř nulový.