Vytvoření stromu peněz: od první špetky po bonsaje.

Peníze strom (Crassula, Crassula) mohou být nejenfinančním maskotem Feng Shui , ale také skutečnou ozdobou interiéru -stromem velkolepého tvaruse silnou korunouvelké lesklé listy.

Samotný strom peněz , jako všechno živé a rostoucí , se obrací ke světlu.Snímky jsou natažené (zejména při slabém osvětlení), vyvíjejí se jednostranně a zaostřují na jasnějších místech.
Stonky a listy této rostliny se i přes zjevnou tloušťku neliší v pevnosti a snadno se odlomí pod vlastní hmotností s velkou délkou. Tvorba koruny pomůže rostlinělépe nést svou vlastní váhu a rovnoměrně růst.

Aby se vaše Crassula mohla harmonicky rozvíjet a získat slušný a dobře udržovaný vzhled, musí být správně provedeny dvě jednoduché operace: sevření a prořezávání.

Vytváření koruny sevřením

Tato metoda spočívá ve včasném odstranění růstových pupenů krepyly ve správný čas a na určitém místě.

Nejprve je třeba vzít v úvahu, že všechny operace spojené s tvorbou koruny by měly být prováděnyv období aktivního růstu : na začátku vegetačního období - na jaře nebo na vrcholu - v létě, aby měl strom peněz čas na pěstování listů znové ledviny stimulované sevřením.

Nejlepšíběhem vývoje zakořenených řízkůsevře růžici v počátečních stádiích růstu .

Když na tomto mladém sukulentu rostly čtyři páry listů, které se táhly vzhůru a mezi listovými destičkami čtvrtého páru se objevil nový pupen, měl by být vytržen, dávejte pozor, aby nedošlo k poškození stávajících listů.Toto tvoří první větvení kmene.

Místo odstraněného pupenu vytvoří rostlinadva, někdy tři, nové pupeny , které povedou k vytvoření prvních dvou (tří) větví.

Občas se v místě odebraných objevuje pouze jedna ledvina.V tomto případě se také odstraní, čímž se dosáhne vzhledu přesně dvou klíčků.

V budoucnu s těmito rostoucími výhonky postupují stejným způsobem: sevření růstového pupenu, který se vytváří mezi listy čtvrtého páru na každé větvi

V důsledku takového řízeného větvení výhonky nerostou příliš dlouho.a udržet dostatečnou pevnost.

Tlustá dívka nabírá krásný tvar - stačí zajistit dobré osvětlení, dostatečné, ale ne nadměrné zalévání a nezapomeňte jej občas otočittak, aby růst probíhal rovnoměrně, aniž by došlo k „přebytku“ k více osvětlenému.strana.

V mladých rostlinách na vytvořeném stonku, i když je lignifikováno,mohou listy zůstat .S věkem samy zmizí.

Tvarování plodin

Jak oříznout strom peněz doma?
Tato metoda se používápro dospělé tlusté ženy .

OřezáváníCrassula se provádív aktivní fázi růstu- v období jaro-léto.Je možné oříznout tlustou dívkuv zimě nebo na podzim?- Ne.
Při stříhání bude pečlivě vybráno místo, kde začíná větvení.

Nejlepší je postupovat podle „zlatého pravidla“: spočítatčtyři páry listůa stonek stonku vyříznout přímo nad čtvrtým párem a pokusit se nad ním nezanechat znatelnýpahýl , protožebude uložen v budoucnosti.

Řezaný povrch lze ošetřitdřevěným uhlím nebo mletou skořicía řezané části lze použít jakořízky .

V blízkosti řezu se objeví nové výhonky, z nichž vzniknou mladé větve.Tyto výhonky bude třeba sevřít, dosáhnout rovnoměrného větvení a vytvořit krásnou korunu stromu peněz podle stejného vzoru: sevření po čtvrtém páru listů.

Prořezávání stimuluje růst a aby tlustá žena mohla správně vytvářet nové výhonky a aby se listy dobře vyvíjely, musí být zajištěny vhodné podmínky - jasné světlo, mírné zalévání - a čas od časuobraťte nádobušťavnatě,dosažení jednotného zvýšení zelené hmotnosti.

Bonsai

Vrcholem estetické dokonalosti při pěstování Crassula bude vytvořeníBonsai - trpasličí strom vynikajícího tvaru .

Na jedné straně pozitivní účinek prořezávání pro samotnou rostlinu a snadnost, s jakou se na ní vytvářejí nové růstové ohniska, usnadňují tvorbu bonsai.Na druhé straně křehké, křehké stonky a listy takovéúkol je komplikovaný.

Aby byl bonsai úspěšný, nejprve pečlivě vyberte kontejner pro budoucí strom.

Nádobaby neměla být příliš velká amělká- to je hlavní stav.V závislosti na tvaru bonsaje může být protáhlý nebo zaoblený.Měl by mít drenážní otvory dostatečné velikosti: stagnace vody pro tlustou ženu je škodlivá jako každá sukulentka - původem z vyprahlých oblastí.

Pokud se bonsai pěstuje z kořenových řízků, je vysazena v malém a mělkém hrnci a poté, jak se vyvíjí, je přesazena do větší, ale stále mělké nádoby.
Hlavním úkolem takových malých jídel je pozastavit nadměrně výrazný růst pouze směrem vzhůru, protože čím hlouběji kořen, jádro, kořen proniká, tím aktivněji roste klíček.
Aby se budoucí strom bonsai neroztažil, platí taképrořezávání kořenového systému- to platí zejména pro kořenový kořen.V případě příliš rozvinutých kořenů jsou zkráceny o třetinu.Po oříznutí musí být kořenový systém sušen na vzduchu po dobu jednoho dne a teprve poté umístěn do nádoby a pokrytý půdou.

Koruna bonsai Crassula je tvořenasevřením(při pěstování z řízků) aprořezáváním(v případě dospělé rostliny) podle základního pravidla - sevření nebo prořezávání bezprostředně po čtyřech párechlisty.

Taková rozšířená technika mezi mistry bonsaje, jako je pěstování bizarního kmenejeho upevněním v drátěném rámu ,používá se velmi zřídka pro Crassulu. Je to riskantní podnik, protože kmen kmene Crassula není dostatečně silný.

Někteří amatéři stále pěstují miniaturní peněžní stromy s mírnými ohyby kmene v horizontálním směru, velmi pomalu strom naklánějí a opatrně ho obalí drátem, dokud není kmen stonku lignifikován.

Výhodou při pěstování bonsai tlusté ženyje také jejírychlý růst- výsledek nemusí čekat celá desetiletí, jako při vytváření obyčejných bonsai stromů, asnadnost šíření: v případě selhání můžete vzít v úvahu chyby, zakořenit nový stonek a začít znovu.Při výsadbě několika řízků do mělkého dlouhého kontejneru můžete vytvořit celý háj bonsajů.

Crassula-crassula-money tree reaguje pozitivně na prořezávání a štípání a zde se zájmy rostliny a osoby shodují: správně tvarované sukulenty si zachovávají sílu a husté listy a pěstitelé květin zdobí interiéry nízkými stromy s mnoha lesklými listy, které minceto samé, jak tvrdí starověká čínská tradice, přináší jejich majitelům finanční hojnost.

Fotografie

Dále vidíte fotografii, jak vytvořit korunu a sevřít strom peněz:

Užitečné video

V tomto videu můžeteseznámit se s hlavními body péče o peníze stromů: