Vyžaduje sílu a vizi z nedostatku vitaminu A u kuřat

Ve veterinární praxi je nedostatkem vitaminu nedostatek určitého vitaminu v těle ptáka.

Každá z těchto prospěšných chemikálií je odpovědná za vývoj určitých fyziologických procesů u kuřat.

Organismus drůbeže je obzvláště negativní, pokud jde o nedostatek vitaminu A.

V tomto článku budeme diskutovat o tomto typu nedostatku vitaminu a pokusíme se zjistit, jak předcházet hrozným následkům.

Co je avitaminóza A u kuřat?

Vitamin A se objevuje, pokud existuje úplná absence nebo zjevný nedostatek ve stravě vitaminu A. Skutečností je, že tento užitečný vitamin hraje v těle drůbeže velmi důležitou roli.Aktivně se účastní prakticky všech metabolických procesů vyskytujících se ve vnitřních orgánech každého jednotlivce.

Kromě toho je vitamín A nebo karoten nezbytný ve všech růstových procesech.Bez něj nemůže žádné kuře vyrůst na velkého a silného dospělého ptáka.Pomáhá kostem stát se silnějšími a delšími a svaly s nimi pomáhají stát se objemnějšími a silnějšími.

Tento vitamin má pozitivní vliv na pubertu u mladých ptáků.Podílí se na tvorbě genitálií kohouta a kuře, k čemuž v budoucnu přispějeřádná reprodukce potomků.Kuřata, která dostávají správné množství vitaminu A, v budoucnu nebudou mít problémy s snáškou vajec.

Karoten rovněž přispívá k normálnímu fungování imunitního systému.Pokud kuře dostane nezbytnou koncentraci této látky, lépe snáší těžká infekční onemocnění a stává se odolnější vůči novým možným patogenům.

Hodnocení závažnosti

Veterináři se nedávno dozvěděli o úloze vitamínů v těle drůbeže, a proto se záznamy o nedostatku vitaminu A objevily relativně nedávno.

Nyní mohou odborníci s jistotou říci, za jaké procesy je karoten zodpovědný.

Nedostatek vitaminu A se, stejně jako jiné nedostatky vitaminu, neobjeví okamžitě, takže ani zkušený zemědělec na první pohled nebude schopen říci, zda jeho hospodářská zvířata trpí nedostatkem vitaminu nebo zda je vše v pořádku.

Veterináři zjistili, ženedostatek vitaminu A není okamžitě patrný, ale po několika měsících nesprávného krmení .

Ptáci by měli dostávat celou dobu vadné jídlo, aby jejich tělo mohlo cítit nedostatek této užitečné chemické sloučeniny.

Skutečnost, že kuřata téměř nikdy nezemře na nedostatek vitaminu A, však může potěšit každého chovatele ptáka. Kuřata častěji umírají na různé nebezpečné infekční choroby.

Vitamin A musí projít ve velmi těžké formě, aby pták zemřel.Proto má farmářschopnost vyléčit všechna hospodářská zvířata dříve, než bude příliš pozdě.To poskytuje více času a snižuje možné poškození.

Příčiny

Avitaminóza A se vyvíjí v kuřecím těle v důsledku nedostatku tohoto vitaminu nebo, jak se nazývá,karotenu .

​​

Obvyklou příčinou metabolické změny, do které je zapojen vitamin A, je špatná výživa ptáků.Zpravidla obsahuje snížené množství této chemikálie.

Kuřata jsou obzvláště akutní, pokud pociťují nedostatek karotenu v zimní sezóně, kdy se čerstvé živiny do krmiva prakticky nepřidávají.V zimě se zemědělci snaží krmit ptáky suchým krmivem, protože zelené krmivo je příliš drahé.

Další závažnou příčinou nedostatku vitaminu A může býtjakékoli závažné infekční onemocnění .Postupně oslabuje celé kuřecí tělo, takže se snaží použít více karotenu.V takových případech nemůže kuře dostat správné množství vitaminu, takže rychle začíná trpět nedostatkem vitamínu.

Méně významným faktorem ovlivňujícím vývoj nedostatku vitaminu je ekologická situace v regionu, ve kterém se nachází hospodářství.V místech s čistším vzduchem a půdou je u takových kuřat méně pravděpodobné.

Průběh a symptomy

Vitamín A se u mladých zvířat vyskytuje téměř vždy.Kuřata začínají trpět touto nemocí po týdnu nebo několika měsících.

Každý jednotlivec na ni reaguje vlastním způsobemnedostatek tohoto vitaminu, takže přesné načasování je obtížné stanovit.

Mladý růst je pozorován v celosvětovém měřítku narušenou koordinaci pohybu .Nemohou stát vzpřímeně a chodit, jejich nohy se při chůzi houpají.Současně se začnou spojivky spojovat, což může v budoucnu vést k oslepnutí ptáka.

Nedostatek vitaminu A také negativně ovlivňuje fungování nervového systému.U malých kuřat se objevují nervové příznaky, jejich pohyby jsou ostřejší, tito ptáci často zavrtí hlavou.

V některých případech začíná z nosu vytékat čirá tekutina, která se ve své konzistenci podobá snotu.

V pokročilejších případech avitaminózy A u ptáků je pozorována úplná ztráta svalové hmoty, zvaná dystrofie.Kuře je slabé, nemůže se normálně pohybovat kolem dvora.Rovněž zažívá problémy s výživou, někdy zcela odmítá jídlo a vodu, což rychle vede k vyčerpání.

Cornish kuřata sněhově bílé barvy se stanou ozdobou jakékoli směsi!

Po přečtení tohoto článku https://selo.guru/ptitsa/kury/bolezni/narushenie-pitaniya/avitaminoz-rr.html zjistíte, jak nebezpečný je pro kuřata Avitaminosis PP.

Chovatelé drůbeže bohužel často nezaznamenávají vyčerpání v raných stádiích, protože kuřata vždy mají poměrně velkolepé peří.Začíná klesat pouze v nejtěžších případech nedostatku vitaminu A.

Diagnóza

Aby byla stanovena přesná diagnóza , veterinární lékaři podrobně zkoumají játra na obsah vitaminu A .V 1 g jaterzdravé dospělé kuře by mělo mít od 300 do 500 mikrogramů vitaminu A, v denních kuřatech - 30 mikrogramů, u mladých zvířat ve věku 10, 30, 60-120 dnů, 40-60 mikrogramů, 100-150 mikrogramů, respektive 200-300 mikrogramů.

Signálem pro zahájení léčby je fixace 5,9 μg karotenu v 1 g jater.U některých jedinců může být také zaznamenána úplná absence vitaminu A, což vyžaduje velmi rychlou a vysoce kvalitní léčbu léky.

Léčba

Léčba jakéhokoli nedostatku vitaminu je poměrně jednoduchá.

Postačuje úplné korigování kuřecí stravy tak, aby dostalo požadované množství chybějícího vitaminu.

Velké množství karotenu, který se v těle ptáka v důsledku chemických reakcí stává vitaminem A, se nachází vmrkvi, mladých zelených rostlinách a travním šrotu .

Všechny uvedené složky lze rozemlet a přidat do krmiva pro kuře.Díky tomu bude kuřecí strava úplnější a rychle se zotaví a zotaví se z nedostatku vitaminu A.

Avšak ve zvláště problematických případech nedostatku vitaminu, kdy kuřata prudce ztrácejí svalovou hmotu, oslabují a projevují zájem o jídlo, léky obsahujícíVitamin A. Pro tyto účely se dobře hodí tekutý rybí olej, jeho kapsle nebo rozdrcené tablety, které se přidávají do krmiva.

Prevence

Za nejúčinnější prevenci nedostatku vitaminu se považujekompletní a vyvážená strava .

Pro krmení ptáků na drůbeží farmě pouze taková krmiva, která obsahují všepotřebný rozsah užitečných prvků.Zároveň musí být všechny prvky v rovnováze, aby nedocházelo k přesycení u drůbeže.

Pro krmení v zimě lze použít speciální obohacená krmiva, která dobře nahrazují nedostatek zeleného krmiva.Místo těchto krmiv lze někdy použít přísady.Jsou pečlivě mleté ​​a přidány do jakéhokoli krmiva pro kuře.

Je-li určitý pták ve oslabeném stavu, může mu být podle jeho stavu podán vitamín A samostatně ve formě rybího oleje, tablet nebo injekcí.

Závěr

Vitamin A není tak neškodné onemocnění, které by se mohlo na první pohled zdát.Skrývá mnoho důsledků, které negativně ovlivňují celkový stav ptáka.

V opomíjeném stavu může tento typ nedostatku vitamínů způsobit smrt kuřecího masa nebo jej oslabit natolik, že se sám zabije, aniž by jedl smíšené krmivo.