Význam hnojiv pro rostliny.Jak krmit anthurium?

Anthurium je velmi krásná, ale rozmarná květina.Pro jeho trvalé kvetení je nutná náležitá péče a včasné hnojení.

Článek podrobně popisuje důležitost hnojení rostlin, jakož i to, v jakou dobu as jakými hnojivy je lepší ji krmit.

Význam obvazu pro květ „Mužské štěstí“

Pěstovaná rostlinadoma v květináči, má omezený přísun živin. V případě nedostatku výživy rostlina zpomaluje její růst,kvetení se přeruší nebo se květy zmenší.Aby mohla květina opět rozkvetnout a potěšit vás zdravým vzhledem, musíte vědět, jak tuto rostlinu nakrmit a pravidelně to dělat.

Kolik času je oplodnění?

Hnojiva se používají od března do října, během období intenzivního růstu a květu, dvakrát měsíčně.V zimě je rostlina krmena jednou měsíčně, aby se udržela úrodnost půdy.

Důležité! Mladé rostliny musí být oplodněny každé dva týdny po dobu šesti měsíců a pouze v poloviční dávce, vrchní obvaz se aplikuje bez ohledu na roční období.

Druhy hnojiv

Ke krmení anthuriem můžete použít organická, minerální a komplexní hnojiva,která zahrnují organická aminerální hnojiva jsou v perfektním poměru.Ale vrchní obvaz lze připravit doma pomocí organických zbytků:

 • Cibulová slupka , která se používá jako odvar 50 gramů slupky a 2 sklenice horké vody.Tento vývar je napojen anthuriem.
 • Banánová kůra. Nalil se vodou, trval několik dní a poté se zaléval rostlinami.
 • Dřevěný popel. Roztok 1 lžíce.popel a jeden litr vody zalévaly rostliny pod kořenem dvakrát měsíčně.

Z organických hnojiv se osvědčily:

 1. Mulčinv poměru 1 polévková lžíce na 1 litr vody se používá k zavlažování.po celý rok.
 2. Humusse používá při přesazování rostlin, které se mísí se substrátem 1: 3.
 3. Ptačí trusse používá v rozpuštěné formě (1 čajová lžička na 1 litr vody), protože je v dostupné formě bohatý na chemické prvky a pomáhá akumulovat dusík.

Pro hojné kvetení

 • Kemira Lux. Minerální komplex pro celoroční použití.Jedna polévková lžíce Kemira se rozpustí v 10 litrech vody a používá se v létě při každém zalévání, v zimě každou třetinu - počtvrté.
 • „FORTE“ pro pokojové rostliny. Pro zalévání se 1/4 uzávěru přípravku zředí v 1,5 litru vody.Pro rozprašování se 1/8 uzávěru roztoku zředí v 1,5 litru vody.Aplikujte od března do října jednou týdně, v zimě - 1krát za měsíc.
 • „Agricola pro kvetoucí rostliny.“ Ve třech litrech vodyrozpustit 1 lžičkaagricoli, napojené kolem kořene nebo posypané zelenou hmotou.
Reference. Během květu potřebuje rostlina fosfor a draslík.

Pro rychlý růst

 1. Regulátor růstu je Yantarin, VRK. Požadované množství léčiva se ředí v 1 litru vody podle přiložených pokynů.Roztok se zalévá nebo stříká rostlinami v intervalech dvaceti dnů.Zvyšuje odolnost rostlin vůči chorobám a škůdcům a také podporuje růst.
 2. Micromix. Přípravek obsahuje všechny mikro a makro prvky nezbytné pro vývoj anthuria.Na základě toho se připraví roztok skládající se z 10 g.příprava, 0,5 litru vody a 10-15 granulí močoviny.Nastříkejte na list, 50 ml.roztok do 0,5 litru vody, 1-2krát týdně.Pro kořenový dresink 100ml.roztok 0,5 litru vody, napojený 1krát za měsíc.

Rostliny jsou transplantovány jednou za 2 roky.

Aby byly listy velké

„FORTE“ svítí pro listy.Chrání desku před škůdci a také poskytuje lesk ploše kvůli přítomnosti silikonu.Lék je ve formě spreje, který se rozprašuje na listy po jejich setření z prachu.

Nemocné rostliny by se neměly krmit, dokud se nezotaví. Pokud existují škůdci, musíte se jich nejprve zbavit a poté aplikovat hnojivo.Přesazené rostliny mohou být oplodněny nejdříve dva týdny po transplantaci.

Nákup drog

Při nákupu musíte věnovat pozornost účelu a v jaké forměhnojivo.V granulích má hnojivo delší dobu působení, v kapalné formě se rychle vstřebává, ale působí krátce.Zde jsou nejoblíbenější drogy:

 • Azalea (cena od 123 rublů v Moskvě), Yantarin (cena 78 rublů);
 • „FORTE“ pro pokojové rostliny (cena 100 rublů);
 • Kemira (79 rublů na 1 kg), Sprej na listy FORTE v Moskvě stojí 260 rublů;
 • „Agricola pro pokojové rostliny“ (20 rublů).
 • Není možné použít vrchní obvaz?

  Rostlina může dobře růst bez hnojiva, pokud je půda bohatá na živiny.Ale postupem času se konzumuje jídlo a rostlina začíná mít nedostatek živin, které ovlivňují vzhled a květ.Proto není možné obejít se vůbec bez hnojiv.

  Na trhu existuje velké množství hnojiv na bázi anthuria.Můžete použít pouze organické látky nebo hotové komplexní přípravky, můžete zastavit v domácím vaření.Pouze vy rozhodnete, které hnojivo použít.Nezapomeňte nakrmit své anthurium a na oplátku získáte nádhernou kvetoucí rostlinu.