Vzácné italské kuřata plemene Polwerara

Jedním z nejstarších italských plemen slepic je plemeno Polverara.Tito ptáci jsou produktivitou typu maso a vejce.

Přitahovali však zemědělce nejen lahodným masem a množstvím vajec, ale také neobvyklou strukturou hřebenu a malým hřebenem.

První písemná zmínka o plemeni Polverara pochází z roku 1400.Historici té doby naznačovali, že v malém městě Polverara se objevily neobvyklé chocholaté kuřata s vysokou produktivitou masa a vajec.

Bohužel je prakticky nemožné přesně určit, která plemena se během křížení zúčastnila.

Chovatelé naznačují, že k chovu tohoto plemene byli zvyklí italští a francouzští kuřata.

Relativně nedávno našli domácí chovatelé kuřat společné známky v Polveraru a kuřata Padova.Je možné, že pro produkci byli vybráni nejproduktivnější "Paduáni", kteří dokázali dát novému plemeni v té době tak vynikající produktivitu.

Popis plemene Polverara

Polverara má téměř vždy bílé peří.

Sama o sobě je velmi hladká a hustá, což kuřatům umožňuje dobře snášet každé počasí.Kohout tohoto plemenepevně složený trup obdélníkového tvaru.Nicméně, jeho tělo vypadá poněkud zaoblené kvůli přítomnosti hojného peří skrývajícího tvar ptáka.

Krk je poměrně dlouhý, ale na ramena nespadá dlouhé opeření.Krk kohouta postupně přechází do zad, což je sotva znatelný úhel.Ramena jsou úzká, křídla jsou pevně přitlačena k tělu.Na konci křídel padá dlouhé bederní opeření.

Polverarští kohouti mají malý, vysoko nasazený ocas.Na ní rostou malé zaoblené copánky, které jsou také natřeny bíle.Hrudník je posazený hluboko, ale ne dostatečně široký.Současně je břicho plemene velké, ale vtáhnuté kohouti.

Hlava kohouta je malá.Na červené tváři ptáka roste krátká bílá peří.U plemene není žádný hřeben.Místo toho na hlavě kohouta rostou malé a rozvětvené rohy.

Náušnice jsou krátké, téměř nepostřehnutelné, šarlatové.Ušní uši jsou namalovány bíle.Oči jsou červené nebo oranžové-červené.Zobák je silný, jasný.Jeho konec je na konci mírně zaoblený.

Hens Shaver White a Shaver Brown se liší pouze barvou jejich peří.Ve svých výrobních charakteristikách jsou stejné.

Celá jemnost krmení mladých kuřat je uvedena zde: https://selo.guru/ptitsa/kury/kormlenie/molodnyak.html.

Nohy plemene Polverara jsou jasně viditelné, protože nohy tohoto ptáka jsou poměrně dlouhé.Zpravidla jsou malovány světle šedou barvou.Metatarsus dlouhé, podlouhlé prsty rozložené široko od sebe.

Slepice tohotoskály vodorovně zpět.Ve srovnání s kohouti mají masivnější břicho a větší prsa.Malý ocas kuřete je téměř rovný a zadní část kuře tvoří malý úhel.Malý hřeben je červené rozvětvené „rohy“.

Vlastnosti

Polverara patří kuřatům masa a vajec kuřat, a proto jsou stejně dobředobrá v produkci masa a vajec .

Je však třeba vzít v úvahu skutečnost, že produktivita vajec tohoto plemene nemusí uspokojovat moderní potřeby.Toto plemeno bylo chováno před několika stoletími, takže může snášet pouze 150 vajec ročně.

Pokud jde o kvalitu masa, je to opravdu na par.Mnoho italských zemědělců nadále chová, protože existuje poptávka po jatečně upravených tělech těchto slepic.

Polverara jsou ptáci milující svobodu .Dlouho se pěstují na italských usedlostech, takže ptáci netolerují buněčný obsah.Kuřata plemene Polverara potřebují neustálé procházky ve volném výběhu, což přispěje k vytvoření normálního snášky vajec.

Dobré peří na těle ptáka umožňuje snadno snášet jakékoli povětrnostní podmínky.Polveraras se cítí stejně dobře jak za chladu, tak za tepla.Proto se někteří ruští chovatelé nebojí chovat toto plemeno ve svých dvorcích.

Bohužel tato kuřata mají špatně vyvinutý mateřský instinkt.Polverar má přání chovat slepicevýhradně v teplé sezóně, aby chovatel neustále aktualizoval stádo rodičů, bude potřebovat inkubátor.

Mladý růst tohoto plemene je obzvláště citlivý na vnější faktory.Faktem je, že se cítí příliš pomalu.

V tomto bodě bylo kuře schopno nachladnout a zemřít, což by farmě způsobilo další ztráty.Puberta také nenastane okamžitě.V průměru začínají mláďata chovat ve věku 8 měsíců.

Údržba a pěstování

Kuřata plemene Polwerara by měla být chována v prostorných domech se zahradou pro procházky poblíž.

Tato kuřata jsou velmi živá, takže potřebují každodenní procházky.Zemědělci také musí mít na paměti, že tito ptáci létají docela dobře.

Dávají přednost flutteru na stromy , kde mohou sedět po dlouhou dobu, prstokladové peří.Aby ptáci nemohli odletět nebo utéct z dvora, musí být oploceni spolehlivým plotem.Je také vhodné vybavit střechu nebo uspořádat procházku v zahradě, kde rostou husté stromy.

Krmení tohoto plemene kuřat je prakticky nekomplikované.Jsou však náročné na obsah zelené složky v rmutu.

Z tohoto důvodu by se měla nasekaná tráva, zelenina a vitamíny vždy přidávat do krmiva, aby ptáci mohli normálně růst.Při procházce si samozřejmě sami mohou najít pastviny pro sebe, ale to evidentně nestačí pro kvalitní krmení plemene.

Pro nosnicePolverara může navíc koupit potraviny obsahující vysoké množství vápníku.Nejsou-li k dispozici žádné další prostředky na nákup takových potravin, je třeba do běžných míchaček obilí přidat vařená vejce a drcené skořápky.Vejce mohou slepicím pomoci obnovit zásoby bílkovin a rozdrcené skořápky vápníku.

Charakteristiky

Celková hmotnost samců plemene Polverara se může pohybovat od 2,5 do 2,8 kg.Nosnice tohoto plemene mohou přibrat na hmotnosti až 2,1 kg.

Vkládají v průměru 130–150 vajec ročně.V průměru může každé vejce s bílou skořápkou dosáhnout hmotnosti 40 g. Pro inkubaci by měly být vybrány pouze největší vzorky.

Produktivita plemene trvá až 3–4 roky.Poté dojde k prudkému poklesu síly a stárnutí všech jedinců.U některých z nich se může vyvinout mozková kýla, která je prakticky neléčitelná.

Analogy

U plemene se vyskytují stejné neobvyklé „rohy“ místo hřebene La Flèche.

Toto plemeno chovali francouzští zemědělci před několika staletími, takže se považuje za docela staré.Tato kuřata se vyznačují vysokou kvalitou masa a dobrou produkcí vajec.Postupně jsou však nahrazovány produktivnějšími analogy.

Dalším vzácným plemenem s „rohy“ je Appenzeller.Švýcarští zemědělci, kteří žili v odlehlých horských oblastech země, se zabývali chovem, takže o existenci tohoto plemene dlouho nikdo nevěděl.

Nyní tato kuřata zůstávají tak vzácnájak se jejich populace neustále zmenšuje, což vyžaduje okamžitý zásah chovatelů.

Závěr

Italská kuřata Polverara jsou nejlepším zdrojem kvalitního masa a malých vajec.Nejedná se o zcela obyčejná kuřata, protože místo hřebenu rostou krátké červené „rohy“ a malý hřeben.

Chovatelům však přitahuje nejen produktivita kuřat a jejich vzhled, ale také jejich vzácnost.Nyní je na světě asi 2000 kuřat plemene Polverara.