Vzácné plemeno pocházející z Holandska - slepice z Bredy

Vzácná plemena kuřat, jako je Breda, jsou předmětem zvláštního zájmu chovatelů-sběratelů.Dříve byla tato kuřata mezi nizozemskými farmáři velmi oblíbená, protože byla považována za zvláště produktivní.

Chovatelé se však nyní nezajímají o produktivitu kuřat, ale o jejich soubor genů, které se mohou následně podílet na vytvoření nového plemene.

Plemeno Breda bylo jedním z nejpopulárnějších dánsko-nizozemských plemen kuře.Byl poprvé vyšlechtěn v blízkosti města Breda, a proto dostal toto jméno.

Na tvorbě plemene se podíleli chocholaté slepice.Chovatelé od nich chtěli novému plemenu zprostředkovat neobvyklý vzhled.

Ale ke zlepšení produktivity masa získaných hybridů byly kříženy s čínskými Langshany a kukučky Malinsky kukačky.Farmářům se tak podařilo získat neobvyklé plemeno s dobrou produktivitou masa a vajec.

Obecný popis plemene Breda

Kohout tohoto plemene má velmi masivní a velké tělo s hustým a dlouhým peřím.Krk je středně dlouhý.

Tmavé peří na krku je tak dlouhé, že mohou volně ležet na ramenou a zádech.Zád je umístěna v mírném svahu a ramena jsou dostatečně široká.Křídla kohoutů plemene Breda dobřepřiléhající k tělu.Na jejich konci padá dlouhá tmavá bederní opeření.

Ocas je krásně osrstěný.Skládá se z několika podlouhlých zaoblených tmavých pletenin, stejně jako zbytek, z kratšího peří.Hrudník je hluboký a široký.Žaludek kohoutů je široký, ale zasunutý.

Hlava kohoutů je střední velikosti.Peří zcela chybí na červené tváři ptáka.Místo hřebenu roste na hlavě těchto slepic malý hřeben.Z tohoto důvodu se kuřata často nazývají „vránou hlavou“.

Náušnice jsou dlouhé, červené, oválného tvaru.Ušní uši jsou podlouhlé, bílé barvy.Oči jsou malé, tmavé.Zobák je krátký, ale silný.Obvykle je šedá.

Na nohou plemene roste husté peří.Nohy jsou velké a silné, prsty jsou od sebe vzdáleny.U některých jedinců se na metatarzech může objevit peří.

Krásné kuřata Forwork potěší farmáře nejen svým vzhledem, ale také svou produktivitou!

Fotografie dívčích hroznů jsou vždy k dispozici na prohlížení na: https://selo.guru/sadovodstvo/vinograd/devichij-posadka-i-uhod.html.

Kuřata mají široký, ale zcela vodorovný hřbet, velmi plné břicho, zaoblenou hruď a rovný ocas s nádherným peřím.Místo hřebenu roste malý hřeben skládající se z malého peří.Ušní slepice jsou malé, bílé.

Vlastnosti

Breda je velmi klidné plemeno domácího kuře.Z tohoto důvodu dobře vycházejí s ostatními obyvateli nádvoří.

Rychle se připojili ke svému majiteli a stali sedobré domácí mazlíčky.Plně krotké slepice jsou vždy šťastné, že jdou do náručí svého pána.

Ptáci se vyznačují zvýšenou výdrží .Lze je snadno udržovat v poloprostorových podmínkách a dobře tolerovat obsah buněk.Tito ptáci reagují špatně na prudkou změnu počasí.

​​

Na jejich těle roste velmi hustá a dlouhá peří, která jim umožňuje udržovat ptáka v teple i při silném nachlazení.Kromě toho je dobrá odolnost plemene způsobena dobrým zdravím.

Bohužel existují problémy s chovem plemen.Skutečností je, žeslepice jsou špatné nosnice .Normálně nemohou sedět a chovat slepice, takže chovatelé by měli kupovat inkubátory zvlášť, pokud se chystají chovat vážně.

Kromě toho kuřata těchto kuřat rostou pomalu a také se pomalu opírají, proto je žádoucí další péče.

Tito ptáci mohou kromě dobrého snášení vajec potěšit také svého majitele kvalitou masa.Od pradávna oceňovali chovatelé plemeno Breda jedinečnou chuť, kterou je obtížné srovnávat s jinými plemeny domácích kuřat.Kohouti mají velmi šťavnaté maso.Stejně dobře se vaří na grilu i v troubě nebo v polévce.

Chování a chov

Kuřata mohou být chována v téměř jakémkoli prostředí.Snášejí dobře život ve volné přírodě a také dobře zvládají život v těsných klecích.

Avšak největší počet kladených vajec byl zaznamenán pouze u těch jedinců, kteříchodil pravidelně.To naznačuje, že čerstvý vzduch má pozitivní vliv na kuřata.

Krmení tohoto plemene kuřatje možné běžnými domácími míchadly.Měly by obsahovat ječmen, pšenici, kukuřici a některé obiloviny.Nezapomeňte k nosnicím přidat křídové a drcené skořápky, které přispívají k snášení více vajec.

V zimní sezóně se do stravy přidávají vitamíny a v létě se přidávají zelené potraviny sestávající z nasekané trávy a zeleniny.

Pokud jde o rozmnožování plemene, produkuje se pouze pomocí inkubátoru.Kuřata zůstávají velmi zranitelná okamžitě po vylíhnutí, takže vyžadují další péči.Obvykle se mladí zvířata chovají v teplých místnostech s nízkou vlhkostí.

Pro dodatečné vytápění kuřat se používají lampya speciální podestýlka ze slámy.Někteří chovatelé doporučují krmení kuřat vitamíny od útlého věku, aby se zdraví kuřat v raném stadiu jejich vývoje posílilo.

Vlastnosti

Celková hmotnost kohoutů se může pohybovat od 2,5 do 3 kg.Nosnice tohoto plemene mohou přibrat na váze až 2 kg.Položili v průměru 160 vajec ročně.Následně se produktivita vajec sníží na 130 vajec ročně.

V průměru může každé vejce s bílou skořápkou dosáhnout hmotnosti 55–60 g. Je však lepší vybrat největší vzorky pro inkubaci, protože obsahují všechna dostatečně velká množství užitečných látek, které jsou nezbytné k přežití.embryo.

Analogy

Místo vzácného plemene Breda můžete získat vysoce produktivní kuřata Cornish.Tito ptáci jsou schopni získat mnohem větší hmotnost - kohouti často váží až 4,5 kg a kuřata - 3,5.Současně se nosnice tohoto plemene snadno vypořádají s snášením 150 vajec ročně.

Rovněž neexistují žádné problémy s reprodukcí plemene, protože kuřata Cornish jsou známá svým vynikajícím mateřským instinktem.Chovaná mláďata ve věku 8 týdnů mohou dosáhnout hmotnosti 1,5 kg.

Závěr

Kuřata Breda jsou vzácným druhem drůbeže známým v některých kruzích jako „vrána hlava“.Namísto hřebenu mají tyto slepice malý hřeben, díky kterému jejich hlava vypadá jako vrána.Chovatelé však plemeno oceňují nejen svým neobvyklým vzhledem, ale také dobrou kvalitou masa.