Vzácné plemeno s dobrým výkonem - kuřata Sundheimer

Jedním z nejoblíbenějších plemen kuřat jsou hybridy odrůd masa a vajec.Jejich výběr začal produkovat před více než sto lety.

Vzhledem ke své všestrannosti jsou nejvhodnější pro úklid všech plemen kuřat a poskytují zemědělci chutné maso a vejce.Přes tento rozšířený výskyt je plemeno Sundheimer poměrně vzácné.

Plemeno Sundheimer bylo vyšlechtěno v Německu poblíž města Sundheim poblíž Kel am Rhein na konci devatenáctého století křížením následujících plemen kuřat: Dorking, Brahma, Cochinchin a francouzština Gudan.

Jedním z cílů výběru bylo chovat plemeno, které klade vejce s hnědou skořápkou.

Nové plemeno již v roce 1893 v Lipsku získalo stříbrnou medaili na výstavě zvířat.Konečně existující druh ptáka byl vytvořen v roce 1966.

Popis plemene Sundheimer

Sundheimer patří k plemeni masa a vajec, proto kombinuje vysokou produkci vajec a značné objemy masa.

Sundheimer máhlavní rozlišovací vlastnosti:

 1. Tělo je umístěno téměř vodorovně a má průměrnou délku, spíše hustou a svalnatou, zužující se směrem dolů.Rozšířená pánevní oblast.Proporcetrup označuje produktivní druh kuře.
 2. Krk je široký u základny s mírným peřím.
 3. Plochý hřbet je střední délky.V bederní oblasti, zejména u slepic, je patrný mírný vzestup.
 4. Široká, mírně konvexní hruď.
 5. Zaoblená široká ramena.
 6. Středně dlouhá, silná tibie, široce rozložená metatarz s lehkým krátkým peřím k prstům.Čtyři prsty jsou široce rozloženy a mají průměrnou délku.
 7. Mírně podlouhlá hlava je střední velikosti.Hřeben ve tvaru listu má malou velikost a má 4–6 hřbety u kohoutů i kuřat.Tenké červené ucho a krátké kulaté náušnice.
 8. Barva očí může být oranžová nebo červená.
 9. Zakřivený silný zobák světle žluté barvy.
 10. Hladké, útulné, pevné peří.Obálka peří je řídká.Tělo pevně přiléhá také vysoko nasazená křídla.

Je obtížné rozlišit kohouta a kuře, zejména před dosažením dvanácti týdnů.Zralí kohouti se liší od slepic v mírně namodralém odstínu ocasu a krku, stejně jako v typickém vyšším hlasu.Hřeben kuře je menší a kmen je širší dolů.

Vlastnosti

Sundheimer je vzácné evropské plemeno.Kurei tohoto plemene na světě je řádově tisíců jedinců, kteří se pěstují hlavně s různou mírou úspěchu v Německu a blízkých zemích.47 47 'Kvůlivysoká míra růstu kuřat, nejčastěji pěstovaná ekonomickými farmáři.

Jednotlivci tohoto německého plemenemají výjimečně světle černou a kolumbijskou barvu peří .Na límci a ocasu rostou většinou bílé peří, pouze peří se stříbrnými pruhy.

Křídla mají také černé a bílé laloky, které jsou viditelné pouze v otevřeném stavu.Dolů pod peřím je také stříbro-bílá nebo bílá.Barva kohouta a slepice se prakticky neliší.

Výhody Sundheimera jsou následující:

 • univerzální plemeno kuřat, protože patří do skupiny plemen masa a vajec;
 • výborně chutnající jemně vlákninové dietní maso;
 • vysoká produkce vajec, Sundheimer aktivně nosí vejce i v zimě;
 • vynikající slepice;
 • vysoká míra růstu kuřat;
 • klidný temperament;
 • estetický vzhled.
Nosnice Loman Brown jsou populární v celé Evropě pro své produkční vlastnosti.

Pokud chcete vědět, kolik vařit kukuřici na klasech až do úplného uvaření, pak zde poskytujeme konkrétní rady.

Nevýhodou německých kuřat je:

 • pomalý růst peří, což je obecně docela vzácné;
 • obtížné navázat kontakt s lidmi, nedůvěryhodné a opatrné;
 • nerozeznatelné sexuální vlastnosti;
 • malformace se často vyskytují kvůli neustálému křížení v důsledku malé populaceptáci.

Zvláštností společnosti Sundheimer je, že i přes vysokou produkci vajec se nyní nejčastěji pěstuje jako okrasné plemeno kuřat.

Údržba a pěstování

Slepice plemene Sundheimer jsou čisté.Musí však stanovit minimální podmínky pro násadová vejce.

Zejména v domě vybavit bidla a hnízda.Nedoporučuje se umístit je ve výšce nad půl metru.Pro hnízda je vhodné teplé a špatně osvětlené místo.

Pěstování kuřat Sundheimer je poměrně obtížné , zejména pro začínající zemědělce.Aby nedocházelo ke ztrátám mladých zvířat, odborníci doporučují nákup slepic jen pár týdnů staré.Je třeba je denně krmit vlastníma rukama, aby získali důvěru a urychlili adaptaci.

Prvních pár týdnů po vylíhnutí musí být kuřata udržována v teple a ve stálém světle, protože jsou prakticky bez chmýří.Poté postupně snižte osvětlení na normální úroveň.Mladý růst by měl být krmen objemnými krmivy nasycenými proteiny 4–5krát denně.

Doporučuje se periodicky měnit inseminaci kohouta provádějícího inseminaci, aby se zabránilo výskytu trpaslíků a kuřat s vrozenými vadami.Je také možné křížit se s jinými plemeny kuřat, ale to ovlivní čistotu druhu.

Vzhledem k tomu, že kuřata tohoto plemene nemají dostatečně silnou vrstvu peří, je nutné jim zaručit teplou místnost pro zimování.Splnění tohoto stavu zajistí trvale vysokou produkci vajec slepic achrání je před nemocemi.

Při aranžování kuřecího masa je důležité vzít v úvahu, že kuřata plemene Sundheimer mají poměrně velké rozměry a značnou hmotnost.Aby poskytla vynikající drůbeží maso, potřebuje prostor pro procházky.Chování více než 50 jedinců v kuřecím moku není proto praktické.

Brekel je plemeno kuřat, které je známo v celém Rusku, ale mnoho z nich není jejich majiteli.Brekel je známé, ale vzácné plemeno.

A pokud chcete vidět fotografii sloupcového jabloně, přejděte na následující odkaz: https://selo.guru/sadovodstvo/yabloni/luchshie-sorta-kolonovidnyh-yablon.html.

Obecně platí, že Sundheimerovi jsou nenároční a přizpůsobují se jakýmkoli podmínkám zajištění.Po plné aklimatizaci a zvyknutí na nové podmínky s nimi nejsou žádné problémy.Mohou být drženy jak podle systému chůze, tak i ve stísněném prostoru.Ready-made krmivo je pro ně perfektní jako trvalé krmení, kromě trávy.

Sundheimers jsou díky své univerzálnosti vhodné pro pěstování amatérských chovatelů drůbeže.

Charakteristiky

Velikost jedinců plemene Sundheimer, stejně jako v naprosté většině masa a vaječné drůbeže, je průměrná.Největší hmotnost zralého kohouta dosahuje 3,5 kg, minimum - 3 kg.Hmotnost dospělého kuře se může pohybovat od 2 do 2,5 kg.

Kuřata Sundheimer mají vysokou produktivitu, protože se nejedná o druhy snášející vejce.V průměru nosí ročně až 220 vajec.Hmotnost jednoho vejce je 55 - 60 g a jeho skořápka je od světle po tmavě hnědoubarvy.

Analogy

Podle vnějších údajů a živé váhy jsou kuřata plemene Sundheimer podobná kuřata Adler stříbrná a jednotlivci plemene Sussex se světlou kolumbijskou barvou.

Vyznačují se chutným masem, poněkud odlišným od dietního masa německých kuřat, a také se ideálně hodí jako dekorativní plemena, ale z hlediska produkce vajec jsou výrazně nižší než Sundheimers.Jejich roční produktivita u padesáti vajec je nižší.

Kuřata New Hampshire, která rovněž patří do plemen masa a vajec, se liší svou barvou, ale jsou zcela analogická přistěhovalcům z Německa v takových kvantitativních vlastnostech, jako je hmotnost jatečně upravených těl a roční produktivita.

Německá kuřata Sundheimer jsou střední velikosti, ale vyznačují se vysokou produkcí vajec.Jsou také ceněny pro krásné dekorativní barvy.

Tato kuřata jsou jako univerzální plemeno masa a vajec ideální pro použití v domácnosti.Jediným problémem při chovu Sundheimerů je časté křížení jedinců, které v některých případech může vést k vrozeným vadám.