Vzácné plemeno s mnoha výhodami - slepice Arshotz

Malá evropská země Belgie je již dlouho známá svými tradicemi chovu zvířat, zejména chovem drůbeže.Jedním z belgických plemen domácích kuřat je Aarschots.Název tohoto plemene pochází od obce Aarschot ve Flandrech v Belgii.

Chov plemene kuřat Arshotz získal slávu v 50. letech 20. století, ale na začátku dvacátého století však skutečně zmizel kvůli rozsáhlému rozdělování nových, specializovanějších plemen drůbeže mezi zemědělce.Krev tohoto plemene proto musela být aktualizována - takže v roce 2003 byla skutečně obnovena.Na tomto podnikání se podílely slepice takových plemen, jako jsou Maran, Mechelhoen a Belgický boj.

Popis plemene Arschotz

Arschotz je plemeno smíšeného směru produktivity -maso a vejce.To znamená, že mají nejen velkou hmotnost, ale také se z hlediska produktivity vajec přibližují kuřatům specializovaných plemen vajec.

Nadšenci drůbeže si dávají pozor na skutečnost, že mnoho vzácných plemen kuřat upomíná.Proto pořádají různé výstavy drůbeže a silně podporují počet vzácných plemen.Ale i přes veškeré úsilí o oživení plemene,Arshotz zůstává jedním z nejvícevzácná plemena kuřat- a to není jen nákup takového ptáka, který způsobuje potíže, ale i banální vyhledávání informací o něm!

To je nesmírně nezasloužené, protože toto plemeno není o nic horší než jiná plemena kuřat na maso a vejce.

Vlastnosti

Kuřata Arshotz jsou vzácná, takže jejich vlastnosti je třeba znovu zkoumat znovu.Ale samozřejmě si zachovali základní vlastnosti svých předků.Výhody a nevýhody plemene:

Výhody :

 • Univerzální plemeno - má vysokou svalovou hmotu a velmi kladení vajec.
 • Jsou velmi krásné - jejich zlatě zbarvená barva připomíná šupiny třpytící se na slunci.
 • Mají vynikající charakter.Velmi poslušní a důvěryhodní, nebudou s nimi problémy.
 • Nerozumný, jako všechna plemena masa a vajec.Nedostatečné krmení.
 • Docela chutné maso.

Nevýhody :

 • Plemeno je mimořádně vzácné.Hledání kuřat pro chov nebude snadné.
 • Nedostatek výrazné specializace může být výhodou pro malé soukromé farmy.Pro průmyslové šlechtění však taková kuřata nebudou fungovat.
 • Násadový líheň vajec není vyvinut.Tím se zvyšuje produktivita vajec, ale při umístění v malé domácnosti to může způsobit další potíže.

Údržba a chov

Vzhledem k tomu, že Arshotz je typické plemeno masa ve směru maso a vejce, je stejně nenáročné jako ostatní podobná plemena.Ale i taková nenáročná kuřata potřebují právopéče.

Krmivo je důležitým aspektem chovu kuřat na maso a vejce.Aby mohli kuřata masných a vaječných plemen dostávat všechny potřebné mikroelementy a vitaminy, budou je muset jejich majitelékrmit různými a vysoce kvalitními krmivy : mokré a sypké směsi (vyrobené z vlastních směsí), různá koncentrovaná a moučná krmiva.

Zcela bez jídla, bez ztráty produktivity, může pták přežít pouze až třicet šest hodin.Pokud je krmivo nekvalitní nebo nedostatečné, kuřata takových plemen jednoduše přestanou snášet vejce.Když je však pták převeden na výživnou stravu, jeho schopnost snášet vejce se rychle obnoví.

Vzhledem k tomu, že kuřata plemen masa a vajec konzumují více jídla než drůbež orientovaná na vejce, stává se otázka rovnováhy potravin zvláště důležitá - v případě nesprávného složení krmiva se u ptáků může rozvinout obezita.

Plemeno kuřat Barneveldder je v Rusku známo hlavně díky své vynikající barvě.

Pokud sledujete odkaz https://selo.guru/rastenievodstvo/orhideya/kak-uhazhivat-za-orhideej-doma.html, dozvíte se vše o odchodu po rozkvětu orchideje.

Tato kuřata by měla být krmena čtyřikrát denně: mokré míchačky jsou ideální pro snídani a oběd, suché krmivo nebo směsi zrn jsou vhodné pro jiná krmení.Při přípravě míchadla je třeba správně vypočítat jeho množství.Nejvhodnějším řešením by bylo připravit míchadlo v množství, které kuřata vydrží čtyřicetminut.

Neměli byste ji vařit ve velkém množství nebo ji udržovat v rezervě - taková krmiva rychle zajíkotají, což nemusí mít nejlepší účinek na zdraví ptáka.

Přibližná denní dávka nosnic:

 • 50 gramů celozrnné směsi.
 • 50 gramů směsi obilí a mouky.
 • 10 gramů pšeničných otrub.
 • 12 gramů olejového koláče.
 • 5 gramů rybí moučky vyrobené z masa a kostí.
 • 5 gramů travní mouky.Může být vyrobena ze sena a jehel.
 • 40 gramů zeleninové směsi: vhodná je zelenina jako mrkev, zelí a dýně.
 • 5 gramů zdroje vápníku - křída nebo skořápková mouka.
 • 0,7 g roztoku běžné stolní soli.

Krmení kuřat Arshotz se neliší od péče o kuřata jiných populárnějších plemen.Ihned po vypuštění do klece by měla být krmena a během prvního dne by měla mít stálý přístup k jídlu a pití.Ale pak byste měli přejít na naplánované krmení.

Do dvou měsíců věku vykazují kuřata mimořádně vysokou míru růstu, takže krmení během tohoto období by mělo být obzvláště hojné.Kuřecí strava se obvykle skládá z:

Zrna

 • Tvrdě vařená vejce s nastrouhanou cereálií a mrkvovou šťávou
 • Čerstvý jogurt v kaši (volitelné).
 • Kopřiva, jetel, nasekaná mrkev a dýně.

Kuřata budou bojovat o jídlo a největší z nich nemusí normálním způsobem jíst menší bratry.Aby všechna kuřata měla správnou výživu, potřebujetepravidelně testují své návštěvníky, aby zjistili jejich sytost.Kuřata, jejichž goiters jsou špatně naplněná nebo prázdná, by měla být vysazena samostatně a měla by se zvýšit sazba tvarohu, mrkve a dalších výživných složek.

Přerušení jsou při zavlažování kuřat nepřijatelná: vždy by měl existovat přístup k pití a voda v něm by měla být pravidelně aktualizována.Od týdne do měsíce a půl věku bude užitečné dát kuřat 0,1% světle růžový roztok manganistanu draselného.Měla by být nalita půl hodiny ráno a pak nahrazena běžnou čistou vodou.

Jakmile jsou kuřata stará 10–15 dní, měla by jim být podávána samostatná krmítka s hrubým pískem.

Charakteristika

Arshotz - zástupci skupiny kuřat z masa a vajec.To se odráží v jejich vzhledu a kvantitativních ukazatelích.

Peří kuřat Arshotz je husté a hladké, s holými nohami a hřebenem ve tvaru listu.Výška kohoutů i slepic je průměrná, velikost prstenu je 22 milimetrů pro kohouta, 20 milimetrů pro kuře.Barva vajec je hnědá, tečkovaná.Cítím se trochu pomalu.Živá hmotnost dospělého ptáka: 3–4 kg u kohoutů a 2,5–3,5 kg u kuřat.Míra produkce tohoto plemene je 140 - 160 vajec ročně.

Bress Galsky plemeno kuřat - obrovští ptáci z Francie se stali náhradou za obvyklé brojlery.

Víte, jak si udělat záhonu vlastními rukama?A pokud si tento článek přečtete, určitě to víte!

Analogy

Arshotz je typické plemeno kuřat pro maso a vejce, takže existuje spousta analogů.PokudZajímá vás výběr drůbeže pro domácí chov, podívejte se na taková plemena jako Australorp Black, Amrox, New Hampshire kuře, Sussex a Rhode Island.A pokud jste vlastenecké, měli byste věnovat pozornost takovým plemenům, jako je Moskovskaya a Yurlovskaya.

Závěr

Vzhledem k tomu, že toto plemeno je velmi vzácné, ale kvalitativně téměř stejné jako jeho analogy, můžeme jej bezpečně doporučit sběratelům vzácných plemen.Možná se z vaší farmy stane jedno z prvních chovných center pro tyto ptáky v Rusku.