Vzácné plemeno se zvláštními vlastnostmi - Moscow White

Bílá moskevská kuřata jsou v naší době velmi vzácná, i když se zdála před více než půlstoletím.Jedná se o jedno z plemen masa a vajec, dnes jich je asi 200.

Byli vyšlechtěni zdlouhavými experimenty křížení v All-Union Drůbežářském institutu ve městě Zagorsk, Moskevská oblast.Po několik let byl kříženec, počínaje rokem 1947 a končící rokem 1959, podstoupil tak známá plemena kuřat, jako je White Russian, May Day a White Plymouth.

Toto dlouhé trvání experimentu je vysvětleno skutečností, že vědci zabývající se křížením se snažili vytvořit zvláštní plemeno kuřat, které by mohlo kombinovat vlastnosti vlastní kuřatům přísně vajec a přísně masné produkce.Podařilo se jim to.

Poslední verzí dlouhé zkušenosti byly slepice, kterým bylo dáno jméno„Moscow White“, který byl přisuzován směru masa a vajec, protože nové plemeno kuře se vyznačovalo vysokou produktivitou vajec a zároveň si zachovalo svoji váhu.

Popis plemene Moscow White

Kuřata tohoto plemene mají vynikající prsní svaly, hlava je střední, zobák má nažloutlý odstín, hřeben je bledě růžovýformulářlist.Na hlavě vynikají červeno-bílé ušní štíty.Krk je také střední velikosti.

Zadek je rovný, dlouhý, ale zároveň mají tato kuřata široké a hluboké tělo.Peří čistě bílé barvy má hustou strukturu.Nohy jako zobák - žlutý odstín.

Vlastnosti

Vzhledem k hustotě peří, stejně jako mnoho kuřat z masa a vajec,se snadno přizpůsobí jakýmkoli klimatickým podmínkám .Snadno se udržují i ​​v oblastech s chladným počasím.Další výhodou, kterou tato kuřata získala v důsledku selekce, je jejich vysoká schopnost odolávat různým chorobám.

Vývoj svalů měl vynikající vliv na kvalitu masa tohoto plemene kuřat: stejně jako mnoho kuřat ve směru masa a vajec, chuť masa moskevských bílých slepic je téměř nerozeznatelná od masa kuřecího masa ve směru masa, ale je mnohem chutnější než u nosnic.

U těchto slepic je pozorován jev, jako jevejce ve vejci .Někdy se stane, že se vytvořené vejce vrací zpět podél oviduct a srazí se s jiným, ale ne formovaným, bez skořápky.Když se srazí, sloučí se do jednoho - druhý se stane skořápkou prvního a poté se na něm vytvoří skořápka.

Údržba a chov

Bílá moskevská kuřata jsou k ničemu slepicím mláďatům , nemají tendenci chovat a vylíhnout potomky, proto se nejčastěji získávajíumístěním vajec do inkubátorů.Bylo však zaznamenáno, že porodnost je poměrně vysoká - asi 97procent.

Mohou být uchovávány jak v celách, tak pomocí chůzí.A v tom a v jiném případě se budou cítit skvěle, díky flegmatismu zděděnému od svých předků jednosměrné masové orientace.Ze stejného důvodu se za použití systému pro chůzi nestojí za to postavit vysoké ploty.

V kuřecí bedně je nejlepší udržovat teplou atmosféru.Toho lze dosáhnout pískem nalitým na podlahu smíchaným s slupkami slunečnicových semen, nasekanými suchými listy nebo hoblinami kukuřičných stopek.K této směsi se postupně přidá kuřecí hnůj, díky čemuž zůstane teplo v místnosti.V zimě lze na podlahu přidat také slámu.

Kuřata jedí méně než jejich „masoví“ příbuzní, ale stále více než jediná plemena vajec slepic.Současně se však liší v nenáročnosti na jídlo.Množství krmiva můžete ovládat v závislosti na úrovni produkce vajec: pokud jsou kuřata těžší na hovno, pak krmivo nestačí.Přiměřený příjem potravy rychle obnovuje jejich schopnost nést vejce - to je jedna z vlastností moskevského bílého plemene kuřat.

Charakteristiky

Dospělí dosahují hmotnosti přibližně 2,5 - 2,7 kilogramů, muži - o něco více než 3 až 4 kilogramy.Přináší první vejce ve věku šesti měsíců, ročně jedno kuře produkuje asi 180 vajec.Barva skořápky je bílá, hmotnost je 55-62 gramů.

Byly provedeny experimenty na křížích moskevských bílých kohoutů s kuřaty jiných plemen masa a vajec.VVýsledkem byly dobré kuřata brojlerů.Například například křížením moskevských bílých kohoutů a kuřat New Hampshire byly získány kuřata, která ve věku tří měsíců vážila asi jeden a půl kilogramu.

​​

Dobrá hydroizolace suterénu zevnitř pomáhá, i když z nějakého důvodu vůbec neexistuje hydroizolace.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Bohužel v Rusku zbývá jen málo moskevských bílých slepic.Je známo jen několik jedinců, kteří jsou obsaženi ve sbírkách stád jako genetická rezerva.Je také možné, že taková kuřata existují na jednotlivých soukromých pozemcích.

Analogové

Moskevská černá kuřata jsou velmi blízko k moskevským bílým kuřatům podle mnoha kritérií (produkce vajec 200–250 vajec ročně, hmotnost žen 2,5 kg., Kohout- 3,5, hmotnost vejce asi 60 g).

Také mezi kuřaty ve směru na maso a vejce jsou obecně známy:

Ostrov Rhode.Produkce vajec 150–180 vajec po dobu 12 měsíců.(méně často do 250), hmotnost dospělého kuře je 2,8 kg, samec 3,5.Hmotnost vejce - 58-60 g.

Kuřata New Hampshire.Produkce vajec je 180-200 vajec ročně, hmotnost samice je 2,5 kg, kohout je 3,5.Hmotnost vajíčka: 58 - 60 g.

Sussex.Produkce vajec 180-200 vajec.Hmotnost kuře je až 3 kg., Kohout - až 4. Hmotnost vejce: 55 - 60 g.

Australorp .Produkce vajec 180 - 200 vajec ročně.Hmotnost dospělého kuře je 3, kg., Samec je 4. Hmotnost vajec není vyšší než 58 g.

Kuchinsky Jubilee.Produkce vajec maximálně 200 vajec za 12 měsíců.Hmotnost dospělé ženy je 3 kg., Kohout - 3,7.Hmotnost vajíčka do 60 g.

May Day .Produkce vajec 150 - 190 vajec ročně.Hmotnost kuře je 3,5 kg., Pes je 3,7.Hmotnost ovoce: 57–63 g.

Zagorsky .Produkce vajec 180 - 200 vajec.Hmotnost kuře dospělého je 2,7 kg., Samec 3,7.Hmotnost vajíčka: 60 - 62 g.

Yurlovsky kuřata.Produktivita je až 180 vajec.Hmotnost kuře je 4 kg., Samec je do 5,5.Hmotnost vejce: 60 - 75 g.

Všestrannost plemen masa a vajec je zařadila mezi jedny z nejoblíbenějších na malých farmách a domácích pozemcích.