Vzácní ptáci s neobvyklou barvou - slepičí slepice

Na světě existuje velké množství různých plemen kuřat.Některé z nich, například Lakenfelders, jsou považovány za velmi vzácné.

Nicméně velké množství sběratelů se stále snaží tohoto ptáka dostat, protože má neobvyklou barvu a vyznačuje se rovněž relativně vysokou produktivitou masa a vajec.

Lakenfelder byl údajně chován u kuřat žijících v nizozemském městě Lakervelt a v belgickém městě Zotterge.

Není jisté, která plemena se na křížení účastnila, protože o tomto tématu neexistují žádné historické informace.

Jedno je však jisté - toto plemeno domácích slepic bylo chováno tak, aby zemědělci mohli používat jatečně upravená těla Lakenfelder i jejich vejce.

Lakenfelder používali po mnoho let belgičtí a nizozemští zemědělci.Brzy se začaly objevovat nová plemena domácích kuřat a tento rok se každým rokem stával stále vzácnějším.Jeho populace začala prudce klesat, proto byly na podporu života přitahovány zvláštní organizace a fondy.

Obecný popis plemene Lakenfelder

Kohout má husté a narovnáné tělo.Krk je středně dlouhý.Na nidlouhé černé peří, které dopadá na Lakenfelderova ramena.

Postupně se pohybuje dozadu, s mírným sklonem dolů.Ramena jsou dostatečně široká, křídla jsou dobře stlačená a jejich konce jsou pokryty černobílým bederním peřím.

Ocas kohouta je držen relativně vysoko.Má velmi dlouhé kulaté copánky, které vizuálně zvyšují ocas a kmen kohouta.Hrudník je hluboký a široký a žaludek kohoutů není příliš plný.

Hlava kohouta je střední, ale široká.Na červené tváři ptáka není žádný kryt peří.Hřeben je velký, vztyčený.Může mít 5 až 6 dobře definovaných zubů.Náušnice jsou střední, zaoblené.

Oválné ušní uši jsou natřeny sněhově bílou barvou.Oči jsou červené nebo oranžové-červené, malé.Zobák je silný, malovaný v šedých odstínech.

Tibie Lakenfelders jsou střední velikosti, metatarsus také není příliš dlouhý.Zpravidla jsou malovány světle šedou barvou.Prsty kohoutů jsou široké.

Produkce vajec Pavlovského slepic samozřejmě nelze srovnávat s plemeny speciálně vyšlechtěnými na vejce, avšak ...

Všechna naše onemocnění dýchacích orgánů kuřat jsou u nás k dispozicisekce na: https://selo.guru/ptitsa/kury/bolezni/k-virusnye/organy-dyhaniya.

U slepic je hřbet vodorovný k zemi.Navíc je jejich žaludek zaoblenější.Hřeben je menší, ale stejně rovný.Ušní uši jsou malé, ale oválné.

Pokud jde o barvu, slepice i kohouti mají zcela černý ocas, černou hlavu a stejný krk.Zbývající části těla ptáka se vyznačují zcela bílou barvou.Na spodní části zad však může být peří tmavší nebo úplně černé.

Vlastnosti

Ihned je třeba poznamenat, že Lakenfelders jsou nejvzácnější plemena kuřat.Jejich hospodářská zvířata potřebují profesionální chov, protože v blízké budoucnosti může toto plemeno přestat existovat.

To je důvod, proč toto plemeno potřebují pouze nejzkušenější chovatelé, kteří mohou každé vejce a každé kuře dobře využívat.

Mezi laiky je pták ceněn pro svůj neobvyklý vzhled.U slepic a kohoutů je peří na krku a ocasu natřeno černě.V tomto případě zůstává zbytek těla bílý.

Bohuželani nejzkušenější odborník nebude schopen určit budoucí barvu kuřat .Faktem je, že Lackenfelders neustále chovají úplně černá nebo úplně bílá kuřata.

Tito jednotlivci jsou zpravidla v rozporu s normami, a proto nemohou vystavovat.Chovatel chce získat skutečný Lakenfelder, musí vychovat mnoho generací takových ptáků.

Kuřata však potěší své majitele nejen neobvyklou barvou.Tito ptáci snášejí chladné zimy kvůli svému hustému peří.Také se snadno vypořádají s vysokou vlhkostí a náhlými změnami teploty.

Lakenfelders jsou klidná kuřata.Na chodícím dvoře nikdy nezpůsobí potíže, takže je lze držet u jiné drůbeže.Také klidná dispozicezpůsobí, že se ptáci připoutají na dvůr, ve kterém žijí.

Chov a chov

Všechna plemena kuřat, která patří do produktivity masa a vajec, potřebují řádné krmení.

Pokud v krmivu chybí všechny potřebné mikroživiny a vitaminy, ptáci přestanou normálně přenášet a začnou také ztrácet svalovou hmotu. Lakenfelders by měl být krmen pouze certifikovanými krmnými směsmi nebo profesionálními mixéry .

Aby se zlepšila snášenlivost nosnic, měla by se do krmiva přidávat nasekaná vařená vejce a skořápky.Tyto přísady umožní kuřatům rychle vyrovnat ztrátu bílkovin a vápníku, které se musí vyskytnout po položení každého vejce.

V zimní sezóně je nutné doplňovat krmení vitamíny, protože Lakenfelders jsou zvyklí jíst zelené a živé jídlo a v zimě zcela chybí.

Pokud jde o údržbu Lakenfelderů, musí býtuchováváni v prostorném domě , v blízkosti kterého je dvorek pro procházky.

Během letních procházek se tito ptáci budou moci vyrovnat s nedostatkem zelených potravin a v zimě mohou dýchat čerstvý vzduch, což příznivě ovlivňuje produktivitu masa a vajec plemene.

Vlastnosti

Celková hmotnost kohoutů se může lišit od 1,7 do 1,2 kg.Nosnice mohou přibírat až 2 kg.Položí v průměru 180 vajec ročně, ale jejich produkce se může lišit v závislosti na podmínkáchchov a krmení.

V průměru může každé vejce s lehkou skořápkou dosáhnout hmotnosti 55 g. Pro inkubaci je lepší zvolit pouze největší vzorky.

Kde si mohu koupit v Rusku?

  • Farma „ Bird Village “ prodává násadová vejce, jednodenní kuřata a dospělé.Drůbežárna se nachází v oblasti Jaroslavl, v čisté oblasti, pouhých 140 km od Moskvy.Chcete-li se dozvědět více o přítomnosti ptáka, můžete objasnit cenu telefonicky +7 (916) 795-66-55.
  • Na drůbežárně můžete koupit vejce a denní kuřata Lakenfelders " Kuřecí nádvoří ".Nachází se ve městě Apsheronsk, území Krasnodar.Skutečné náklady na kuřata a vejce můžete zjistit na tel. Čísle +7 (918) 216-10-90.

Analogy

Namísto vzácných Lakenfeldersů pro maso a vejce můžete chovat Yurlovsky kuřata.

Toto plemeno je rozšířené ve všech regionech Ruska, takže jeho získání nebude nijak zvlášť obtížné.Tito ptáci jsou relativně dobře neseni a také rychle vytvářejí svalovou hmotu, což umožňuje v raném věku vzít ptáka na porážku.

Dalším analogem plemene je ruská černá vousatá kuřata.

Tito ptáci také patří k produktivitě typu masa a vejce.Jsou schopni snášet až 200 vajec ročně a v některých případech dosáhnout hmotnosti 3-4 kg.Toto plemeno se navíc vyznačuje neobvyklým vzhledem díky bujné bradce.

Závěr

Lakenfeldery jsou velmi vzácné slepice.Jsou vysoce ceněny mezi profesionálychovatelé kvůli neobvyklým barvám peří.

Toto kuře bohužel začalo nahrazovat jiná, produktivnější plemena, a proto mu hrozí vyhynutí.Aby tomu předešli, musí odborníci neustále udržovat existenci plemene ve školkách.