Z jakých důvodů mohou orchideje u dětí postrádat kořeny a jak je pěstovat?

Orchidej je krásná, exotická květina, která se v poslední době stala běžnou.rostlina je poněkud rozmarná, ale přesto, že jste uspořádali správnou péči, můžete obdivovat nejen podivné květenství, ale také pěstovat orchidej doma.

Jediným snadným způsobem reprodukce je u dětí, které se samy reprodukují.Ale pokud je vše hotovo správně, můžete nechat orchidej dát dětem na žádost pěstitele.K tomu jednoduše vytvářejí zvláštní podmínky.

Někdy nastane situace, kdy se dítě objeví, a kořeny na něm nejsou pozorovány bez ohledu na to, kolik času strávila v mateřské rostlině.A bez toho není možné zasadit malou rostlinu do substrátu.Co dělat, když dítě nemá kořeny?Jak pěstovat a kořenovat mladé výhonky?Odpovědi dále.

Jaké jsou důvody chybějících škrtů?

Dítě se objeví na mateřské rostlině a jak silné a vyvinuté vrstvy budou záviset na péči o dospělou orchidej.

Podrobnosti o tom, které části květudítě se může tvořit a jak porozumět tomu, co se objevilo, přečtěte si zde.

Uvádíme důvody nedostatečného rozvoje malých rostlin:

 1. Nedostatečné osvětlení .Pokud má orchidej dítě, potřebuje hodně světla.

  Je vhodné zajistit, aby denní doba trvala nejméně 12 hodin, přičemž sluneční paprsky by měly být co nejvíce rozptýleny.Pokud se dítě objevilo na podzim po rozkvětu, je třeba zajistit další osvětlení.

 2. Nesprávná hnojiva , která nejsou vhodná pro orchideje.Ale někdy může být příčinou předčasné oblékání.Pokud má rostlina výhonek, potřebuje k výživě hodně živin.
 3. Předčasné a vzácné zalévání .Pokud není dostatek vody pro rostlinu, pak i malé základy kořenů mohou jednoduše vyschnout, protože nezmočí.

Pokud revidujete pravidla péče, možná se brzy objeví kořeny.

Proč je problém s nedostatkem kořenového systému?

Orchidej, květina není jednoduchá, a proto, jakmile se dítě objeví, se kterýkoli pěstitel začne radovat - bude moci získat další nádhernou rostlinu.Nezapomeňte však, žebez silného kořenového systému nemůže dítě kořenzahájit a začít s jeho vývojem v substrátu.Pokud nechcete pěstovat kořeny na vrstvení, můžete jednoduše ztratit mladou rostlinu, ale neměli byste nechat dítě ani na matčině květině, protože časem to budevezměte veškerou moc od matky a rostlina může zemřít.

Měla by být přijata opatření?

Pěstitel květin rozhodne.Sledujte dítě, a pokud 4 měsíce po vzhledu vrstvení se kořeny kořenů na něm neobjevily, je čas přemýšlet o tom, jak pomoci mladé rostlině.

Neměli byste dát dítě do samostatného květináče bez kořenů, protože v 80% nepřežije, takže před oddělením vrstev se pokuste přimět kořeny, aby se na něm objevily.

Pokud se však tato možnost zdá nemožná, můžetezkusit kořeny pěstovat na samostatné rostlině .Navíc, i když je tento proces časově náročný, dává velmi dobré výsledky.Navíc existuje několik způsobů.Proto je třeba zvážit několik možností a vybrat vhodnější variantu.

Je třeba se od matky oddělit?

Odloučení dítěte od rostliny k pěstování kořenů ji nutně neodděluje od její matky.

Stojí za to pokusit se pomoci mladé květině, když je na stopce .Pokud to nebude fungovat, bude nutné použít více kardinálních metod.

Budeme uvažovat o tom, co dělat, pokud se kořeny neobjeví na dítěti.Představujeme vám nejúčinnější způsoby vytváření kořenového systému.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak pěstovat kořeny dítěte bez oddělení od matky:

Jak správně růst různými způsoby?

Pokud kořeny nerostou u dětí,lze použít jako přirozený způsobnahromadění, tak umělé .

Umělé

Tato metoda zahrnuje oddělení dítěte od matky a teprve poté kořeny.Existuje několik možností pro tuto metodu, zvažte ty nejúčinnější, které zkušení pěstitelé květin používají doma.

V polystyrenu

Předpokládá se, že mladá rostlina bude vznášet se na vodě v kousku polystyrenu. Nejprve je dítě odděleno od mateřské orchideje .Je třeba si uvědomit, že je třeba odříznout sterilním nástrojem a částí stopky, přibližně 2 cm.

Vezměte kousek polystyrenu požadované velikosti a vytvořte do něj díru.Poté dejte dítě do výklenku na materiálu, ale musí být dobře upevněno.To lze provést následovně:

 1. Poté, co je mladá orchidej vložena do polystyrenu, neinstalujte okolo několik špejlí, které se používají k výrobě jednohubek.
 2. Potom mezi nimi táhněte silnou nití, aby na ní listy dobře seděly.

Vezměte malou nádobu, do ní nalijte teplou vodu a nechte pěnu kroužit s dítětem.V tomto případěje důležité zajistit, aby se rostlina nedotýkala vody , proto je vhodné vzít pěnu odpovídající tloušťky.Od základny rostliny k vodě by měla být vzdálenost nejméně 3-5 mm.

Pokud tento požadavek není splněn, potom může dětská základna jednoduše hnit.Struktura nemá žádný účinek, rostlinu můžete zasadit blíže k vodě, asi 1 mm.Možná taková blízkost bude stimulovatkořenový systém rast.

Nabízíme ke shlédnutí video o pěstování kořenů ve vodě s polystyrenovou pěnou:

Ve skleníku

Aby dítě rostlo rychleji, musí být umístěno domaximální podmínky pro lokalitu tohoto exotického květu jsou tropy s vysokou vlhkostí.Musíte postavit mini skleník.K tomu připravte:

 • malý plastový kelímek;
 • nějaký drenážní materiál;
 • mech-sphagnum;
 • plastový sáček;
 • plastová láhev.

Jakmile je vše připraveno, můžete pokračovat:

 • vytvoří několik drenážních otvorů v šálku - přes ně bude protékat přebytečná kapalina a vzduch bude procházet;
 • položte odtok na dno hrnku;
 • posypeme mechem;
 • v horní části nádrže vytvořte dva protilehlé otvory pro podporu;
 • postavili rostlinu tak, aby dítě stálo na podložce a listy spočívaly na okrajích skla;
 • Ořízněte spodní část plastové láhve a položte ji na sklenici rostliny.

Skleník je připraven, nyní by měl být umístěn na dobře osvětlené místo.

Denně větrejte dítě a láhev zvedejte několik minut .Rostlinu je nutné stříkat dvakrát týdně, ale tak, aby vůl nespadl na zónu, ze které by se měly kořeny objevit.Zkušeným pěstitelům se doporučuje přidávat do vody komplex hnojiv dvakrát měsíčně.

Mech ve sklenici nelze ucpat - musí být volný a vzdušný.

Doporučujeme sledovat video o tom, jakpěstovat kořeny dětské orchideje ve skleníku:

Přírodní

Způsob, jakým kořeny dítěte rostou, aniž by se oddělily od matky.Algoritmus akcí je následující:

 1. Kupte mech-sphagnum a namočte jej do teplé vody asi půl hodiny.
 2. Jakmile se dobře zvětší, vytvořte z něj malé hnízdo.
 3. Zabalte dětskou základnu mechem, aby nespadla, můžete ji připojit nití.To musí být provedeno velmi pečlivě, protože dítě je velmi něžné a snadno se poškodí.
 4. Vezměte tyč a připevněte stopku tak, aby těžká šipka nespadla a nezlomila se.

Pokud je vzduch v bytě suchý, musíte zabalit mech s dítětem pomocí přilnavé fólienebo vložit plastový sáček na stopku, aby se vytvořil skleníkový efekt.Nezapomeňte vyjmout sáček každý den, aby došlo k větrání.

Moss se stříká každý den s přídavkem přípravku Kornevin, stimulátoru růstu kořenů, do vody.

Jakmile se objeví kořeny dlouhé 5 cm, můžeme začít s pěstováním dítěte.

Kdy čekat na výsledek?

Průměrná doba růstu kořenů pro dětskou orchidej je 3 měsíce , ale někdy to trvá půl roku.Pokud je dítě na stopce, je vhodné se jí nedotýkat rok.

Péče během procesu

Proces zakořenění často nezpůsobuje žádné komplikace.Ale zkušení pěstitelé květin doporučují:

 1. Zaprvé poskytuje dítěti růst kořenů - velké množství světla a použitístimulátor růstu namísto hnojiva.
 2. Dítě by mělo být neustále sledováno a jakmile se stav vrstvení zhorší, okamžitě zkontrolujte podmínky zajištění a péče.
 3. Pokud se prodloužení kořene provádí na pěně, stojí za to periodicky kontrolovat kvalitu vody v nádobě, protože má sklon kyslou a odpařovanou, takže je třeba ji změnit a přidat.
 4. Zajistěte závodu ve skleníku včasné postřikování a větrání.

Co mám dělat, když dojde k problémům?

Když rostou kořeny dítěte, prakticky neexistují žádné problémy, ale pokud začaly listy žloutnout, měli byste si toho dát pozor.

Žloutnutí listů často vede k úplnému vysušení rostliny.

 • V této situaci musíte dítě neustále sledovat, pokud se stav nezlepší, zkuste změnit podmínky zadržení, možná pro vaši rostlinu nejsou obecně přijatelné metody vhodné.
 • Můžete zkusit zvýšit vlhkost a zvýšit teplotu v místnosti - orchidej je velmi termofilní.Také se ujistěte, že denní světlo je 12 hodin.
 • Udržujte svoji místnost bez průvanu a teplotních rozdílů.Nepřestavujte rostlinu z místa na místo - orchidej to netoleruje a začíná bolet.

Jak vidíte,v procesu růstu kořenů v dětské orchideji není nic složitého , stačí si vybrat určitou metodu a dodržovat výše uvedené pokyny.Orchidej je velmi krásná rostlinajedna květina se objeví na okenním parapetu, okamžitě je tu touha získat více a více.Jak však víte, tato rostlina není levná, takže vzhled dítěte je skutečným dárkem pro každého pěstitele, který chce doma pěstovat orchidejovou zahradu.