Zachraňte orchidej před smrtí.Proč listy hnijí a jak to zastavit?

Orchidej, květ stávkující svou krásou a jedinečným kvetením.Šíření rostliny získává na síle.

Důvodem je skutečnost, že se objevilo mnoho různých článků a fór na téma pěstování a péče o orchideje.

Ale i znalci, kteří pěstují květiny, nemohou přehlédnout mazlíčka, a to je plné výskytu různých problémů, z nichž jedním je hniloba listů.

Životní cyklus rostlin

Orchidej má 3 periody - období klidu a aktivního růstu a dobu květu, která trvá asi 2 měsíce.Až do této chvíle dochází k nárůstu stopek a pupenů.Poté, co poslední květ spadne, rostlina nejde okamžitě k odpočinku, ale po 15-20 dnech.Přirozeným procesem je žloutnutí a pokles spodní řady listů.

Orchideje musí být odstraněny starým listím, pokud roste dostatečné množství nových, protože není schopen „nakrmit“ všechny listy.

Hnijící - co to je a jak to vypadá?

Rot je druh plísňové choroby .Postižené listyjsou odstraněny a místa řezů jsou dezinfikována.Hlavní příčinou rozpadu je nadměrná vlhkost při nízké teplotě.Objevuje se onemocnění, jako tmavé skvrny na listové desce.Postupem času se zvětšují.

Vnější známky závisí na typu orchideje a na příčinách hniloby.Například, pokud se příčinou stala plísňová houba - první věc, kterou se tvoří, je pseudobulb, pak se promění v rostoucí místa.

Proč se to děje?

Existuje mnoho důvodů, proč dochází k rozkladu listů, a všichni leží na povrchu. V téměř 100% případů vede k nemoci nesprávná péče o květ .Pokud nebudete dodržovat základní tipy a doporučení, můžete vystavit orchidej útokům houbových chorob.

Co lze udělat, aby rostlina neochotila a listy nebyly shnilé?Hlavní příčiny vedoucí k úpadku:

 • Nedodržování režimu zavlažování .

  Neprovádějte postup s příliš studenou nebo teplou vodou.Postřik by měl být pravidelný, ale ne nadměrný.Je nutné zalévat vodou, která se usadila, její teplota je pokojová.Rostlina potřebuje nějaký čas na vyschnutí kořenového systému.Se zvýšenou vlhkostí místnosti není nutné stříkat.

 • Nesprávné krmení .

  Hnojiva jsou vybírána pro orchideje.Jiné minerální komplexy nejsou vhodné, protože často obsahují hodně dusíku, což má nepříznivý vliv na orchideje.Hnojiva obsahující draslík a fosfor jsou perfektní.

 • Stagnující vzduch .

  Místnost, ve které je květináč, by měla být neustále větraná.Čerstvý vzduch je skvělý bojovník proti houbovým chorobám.

 • Orchidej není kontrolována .
  Pozor! Klíčem k včasné detekci infekce je pravidelné externí vyšetření.Květinářství, kteří toto pravidlo zanedbávají, pak trpí, protože zanedbané formy nemocí je obtížnější odstranit a vedou k úpadku.

Prostředky, které mohou rostlině zachránit, pokud se listy shnilí

 1. Chemikálie .

  Fitoverm (nebo analoga) - neškodný pro člověka, ale účinný proti škůdcům.Roztok, který zůstane po úpravě, nesmí být v žádném případě nalit do rybníka nebo kanalizace.Kontejner, ve kterém byl Fitoverm chován, je spálen.Dalším silným lékem je Actellic.Používá se v nejtěžších situacích.

 2. Přírodní .

  Jedním z nejčastějších přírodních prostředků je mýdlové řešení.Pomáhá překonávat různé infekce, houby, hmyz.Velmi snadná příprava.Mohou otřít kořeny, listoví, zcela vyplnit půdu.Pro prevenci je následujících 5-6 dní nutné květinu postříkat mýdlovým roztokem.

Co dělat a jak oživit květ je instrukce krok za krokem

 • houba Phytophthora .

  Nejnebezpečnější choroba pro orchidej.Za pár dní to může zničit rostlinu.Po nalezení této houby musíte okamžitě jednat:

  1. Odstraňte ostatní domácí zvířata.
  2. Budete potřebovat naostřený nůž nebo nůžky.Nástroje musí být dezinfikovány.
  3. Zasažené oblasti jsou odstraněny až do zdravé tkáně.
  4. Dotčené oblasti jsou drceny uhlím.
  5. Počkejte, až rány zaschnou.
  6. Změňte zemi.
  7. Zpracovává se také pot a místo, na kterém stál.
 • Houbařská jáma .

  Často se infekce objevuje zpočátku v kořenovém systému a poté se šíří po celé orchideji Proč kořeny hnízdí v orchidejích a jak lze rostlinu znovu oživit?).K boji dochází stejným způsobem jako u pozdních plísní.Jednorázový postup však nebude stačit.Zpracování se opakuje ještě několikrát.Přestávka je alespoň 1 týden.

 • Mokrá bakteriální hniloba .

  Standardní režim ničení nákazy.U bakteriální hniloby by měly být odříznuté oblasti ošetřeny brilantní zelenou jódem, protože uhlí je zde bezmocné.Hlavní věc není přehánět.Fungicid je vybrán na bázi mědi.Je lepší používat tekutinu Bordeaux.Pěstitel by neměl zapomenout, že rostlina potřebuje odpočinek mezi postupy.

 • Fusarium vadnou .

  Druh plísňové infekce charakterizovaný její přežití.Metoda boje a pořadí jsou stejné, ale existuje nuance.Při výběru fungicidů musíte věnovat pozornost skutečnosti, že léčivo bylo určeno speciálně pro tuto nemoc.

 • Hnilobou způsobenou nesprávnou péčí .

  Není třeba izolovat orchideje.Musíte jen odstranitpoškozené listí.V budoucnu je nutné analyzovat a sledovat péči, aby nedošlo k opakování chyb.Každá infekce se šíří poměrně rychle, takže jednejte okamžitě.

Prevence poškození základny, okrajů a horní části listu listu

 1. Při výběru místa pro květináče se věnuje pozornost množství světla.Bude to hodně trvat.Musí být rozptýlen.
 2. Častěji vysílají.
 3. Nezvlhčujte půdu.
 4. Zadržování vody v sinusu je spojeno se špatnými následky.
 5. Ihned po zakoupení orchideje potřebuje karanténu na 1 měsíc.
 6. Během transplantace je půda dekontaminována.
 7. Teplota je udržována na optimální hodnotěChlad přispěje pouze k rozvoji nemoci.Teplotní režim je v rozmezí +18 .. + 24 stupňů.rozdíly ne více než 5 stupňů.
Zkušení zahradníci doporučují pravidelnou kontrolu orchideje.Většinu symptomů onemocnění lze identifikovat vizuálně - jedná se o hnilobu jádra nebo kořenů.

Užitečné video

Následuje užitečné informativní video o hnilobě orchideje ao tom, jak řešit tento problém:

Pro udržení zdravého stavukvět, musíte dodržovat všechna pravidla a doporučení pro péči.Nezapomeňte pravidelně kontrolovat.Pokud jsou infekce detekovány, okamžitě jednejte.