Zahradní balsamin: tajemství výsadby, péče a kultivace s vizuálními fotografiemi

Vlastní balzámem je východní Afrika, konkrétně ostrov Zanzibar.Právě mezi tropickými keři roste tato krásná květina.Můžete to pěstovat v našem klimatu.

Aby však balzám zakořenil v Rusku, musí si vytvořit všechny podmínky, které by se podobaly jeho rodnému klimatu.V tomto článku vám přesně řekneme, jak toho dosáhnout.

Fotografie

Zvláštnosti péče o dotykovou osobu

Balzamin nebyl bezdůvodně označován jako dotykový.Skutečnost je taková, že tato rostlinaje velmi ráda světla a tepla , ale prostě není schopna chlazení a ještě více průvanů.Tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu při odchodu.

Jakou roční dobu mám vysadit?

Není pro nikoho tajemstvím, že řádná výsadba zaručuje rostlinám dlouhou životnost, ale nesprávný přístup k tomuto postupu může květinu zničit i s další náležitou péčí.

Pokud mluvíme o zahradním balzámu, je důležité si pamatovat, jak je tato květina teplomilná.Tato rostlina má masité listy, které z velké části obsahují vlhkost.

Studená začíná procesy mrznoucí vody a rostlina přestává dostávat výživu.V takových podmínkách onzemře.

Proto je na jaře, v polovině nebo na konci května, kdy se již vzduch zahřeje, považován za nejlepší čas na výsadbu, nedochází k dešti ani větru.

Místo přistání (tepelný režim, světelný režim)

Velmi důležitou roli hrajesprávné místo pro přistání .Koneckonců, výsadba balzámu ve stínu nebo v ponoru, riskujete, že si brzy všimnete, jak tato květina umírá.

Balsam netoleruje stín, potřebuje co nejvíce světla a tepla

Pokud chceteobdivovat květcelé léto, odstraňte stinné oblasti.Otevřená oblast však zahrnuje silné poryvy větru, takže na cestě počasí by měly být ploty, které neumožní květu zažít silné poryvy na sobě.

Mnoho pěstitelů květin se domnívá, že výsadba v zemi během deště jepozitivním faktorem. Půda bude mokrá, květina okamžitě přijme potřebnou vlhkost a rychleji se přizpůsobí novým podmínkám.Ve skutečnosti to zdaleka není pravda.

Květina je během transplantace velmi stresovaná, takže je nutné, abybyla půda teplá a předehřátá. V květnu není půda stále ještě dostatečně teplá a mokrý déšť se může ukázat jako chladný pro květ.Rostlina balzámu je velmi něžná, takže jakákoli odchylka od obvyklých podmínek existence může hrát krutý vtip a květ může zemřít.

Půda

Pěstitelé květin při pěstování doporučují zvážit lehké půdy.Je dobré, pokud budou vyčerpány nebo v nejhorším případě jen pečlivězvětralé.

Je nutné pěstovat ji pouze v úrodné půdě obohacené o užitečné látky a mikroelementy pro rostliny.

Pokud si nejste jisti, zda je půda bohatá na základní látky, hnojte ji několik dní před výsadbou.Je vhodné postup opakovat několikrát za měsíc, protože balzámy jsou velmi citlivé na půdu.

Pokud jste analyzovali svou půdu a víte , že je mírně kyselá,můžete si být jisti, že je ideálním prostředím pro růst a vývoj.

Balsam by měl být zasazen do hloubky, do které byl vysazen v květináči.

Zalévání květin

Jak víte, balzám má velmi ráda vlhkost, a proto tato rostlina potřebuje pravidelné zalévání.

Avšakobyčejná vodak tomu není vhodná.Rostlina balzámu je jemná, takže v tomto případě potřebujete stojatou vodu, která se vyznačuje jemností.

Příliš tvrdá vodavede ke skutečnosti, že rostlina může za několik dní zemřít kvůli skutečnosti, že půda je nasycena alkalickými látkami.

Povolenozalévání jednou denněv určitých časech.Nepřeplňujte květinu, půda by měla vždy zůstat v mírně vlhkém stavu.Nadměrná voda může ohrozit hnijící kořeny.

Je také důležité vědět, jak ji řádně zalévat.Musíte provéstzalévání kruhovým pohybem,popisující kruh kolem koruny.Květ tedy nebude mít nadbytek nebo nedostatek vlhkosti.

Péče o ulici

Balsamin také potřebuje vlhký vzduch.Proto by někdy za horkého počasí měla rostlina zajistit postřik vodou.Je také užitečné, aby kořeny také přijímaly kyslík ve správném množství, proto uvolňujte Zemi jednou týdně.

Pokud venkovní teplota stoupnenad 25 stupňů,pokud je to možné, stříkejte balzám několikrát denně.

Musím se oplodnit tím, co, kdy a kolik?


Stejně jako každá jiná rostlina musí být pro lepší růst a správný vývoj rostliny krmena.

Získejtespeciální minerální roztoky,vydané speciálně pro balzám a v jejich nepřítomnosti vrchní obvaz na květiny.

Krmení by se mělo provádět od května do srpna.Pokud však hnojivo obsahuje draslík a fosfor, může pokračovat až do prvního mrazu.

Vědět, že dávat rostlině prospěšné minerály a látky bezprostředně po výsadbě se nedoporučuje.

Zahradníci si jsou jistí, že před tím, než bude rostlina zafixována na novém místě, musí uplynout tři týdny a teprve poté může být do procesu péče zahrnuto přidání minerálů.

Je třeba ořezávat?


Zahradní balzám vyžaduje pečlivou péči.Zaprvé se projevuje nejen zavlažováním, ale také stříháním.Proto se doporučuje zarostlé výhonky snížit na polovinu.

Je-li jeden z výhonků také před růstem a vývojem svých bratří, stojí za to jej také oříznout.

Když jednotlivé letáky nebo jejich nemoc vyschnou, stojí torychle se zbavte, abyste zabránili nemoci nebo hnilobě celé rostliny.

Kdy a jak moc kvetou?

Balsamovy květyv červnu - červencia jejich kvetení trvá několik měsíců.V mnoha ohledech závisí kvetení na řádné péči a transplantaci, a pokud k tomu nedochází nebo není tak intenzivní,přehodnotí vaši péči o rostlinu.

Průměrná délka života

Zahradní balzám může žít dva roky a potěší vásv létě na zahradě a v zimě v květináči. Správná péče, zalévání a povětrnostní podmínky jsou velmi důležité - to jsou hlavní složky, které ovlivňují délku života.Musíte si také uvědomit, že každou sezónu je však třeba balzám obnovit pomocí řízků, čímž se zvýší počet rostlin.

Pokud si chcete udržet balzám ve výborném stavu, můžete jej transplantovat do květináče ještě před začátkem chladného počasí (září - říjen)a pěstovat ho celou zimu při pokojové teplotě.Během mrazů většina rostlin umírá, protože země zamrzne, a tak můžete prodloužit životnost květu.

Naši odborníci pro vás připravili materiály o dalších neméně krásných odrůdách balzámu, mezi nimi Terry, Novogvineysky, Camellia a ) Waller.

Reprodukce

Reprodukce probíhá dvěma způsoby.

Semena

Ze semen lze snadno pěstovat kterýkoli ze typů balzámu.

Jak sbírat semena pro setí

Je známo, že balzám je schopen se samovolným setím aktivně množit.Jeho semeno se otevřelo při nejmenším dotyku.To může komplikovat sběr semen, takže je třeba provést postup v okamžiku, kdy se začínají zběsilé semínka zbarvovat.Ještě lepší je svázat je kousky gázy.

Klíčivost semen balzámu se udržuje po dobu 7-8 let, takže byste se neměli starat o čerstvost semenného materiálu.

Půda a kontejnery

Balsaminy mohou být vysety jak okamžitě do skleníků, tak do jakýchkoli krabic nebo nádob, pokud je zajištěna dobrá drenáž..

Půda by měla být světlá s rašelinovou bází a vlastnostmi neutrální kyselosti.Nejčastěji berou Saddámovu půdu s rašelinou a hrubým pískem ve stejných částech.Pro sazenice můžete použít hotové směsi přidáním 1/5 písku.

Pozor! Balzamy nemají rádi čerstvé organické látky, mladé sazenice reagují negativně na kompost.Půda by měla být volná, lehká a propustná pro vlhkost.

Před výsevem semen musí být podklad dezinfikován.K tomu můžete použít jak obyčejnou vroucí vodu, tak slabý roztok manganistanu draselného.

Screening je nezbytný postup.

Data

Balsam má zkrácené vegetační období, obvykle zaseté v dubnu až květnu.Chcete-li vysadit radost delšího kvetení, použijte setí od března.

Technologie setí semen

Výsev semen se provádí takto :

 1. Připravenou zeminu nalijte do nádob, vyrovnejte a navlhčete stříkací pistolí, abyste zabránili zhutnění půdy.
 2. Rozložte semena na povrch půdy při dodržení vzdálenosti mezi nimi 2-3 cm.
 3. Semena nezakrývejte půdou, můžete je jen lehce posypat jemným pískem, protože přístup ke světlu je nezbytnou podmínkou.
 4. Semena, která vidíte, navlhčete velmi opatrně.
 5. Zakryjte čirým sklem nebo filmem.

Snímky se objevují nerovnoměrně od 4 do 15 dnů.

Podmínky

Světlo, vlhkost a teplo jsou příznivými podmínkami pro klíčení semen.Teplota vzduchu v rozmezí 23-25 ​​stupňů.Místo by mělo být velmi světlé, ale chráněno před přímým slunečním světlem.

Pokud není dostatečná vlhkost, semena nebudou klíčit.Pokud však „skleník“ nebude větrán, budou rostliny hniet nebo se objeví houba.Vysíláme každý den několik minut.

Pěstování sazenic

Poté, co se objeví klíčky, musí být připraveny na život na čerstvém vzduchu.Toho lze dosáhnout zvýšením doby větrání.Sklenici nebo film otvíráme delší dobu a po několika dnech je zcela odstraníme.Nyní mohou být kontejnery s klíčky umístěny na stejném místě, pokud jde o osvětlení, ale chladnější.Vlhkost se udržuje pomocí rozprašovače.

Dive

Tento postup se provádí, kdyžmladé rostliny dosáhly výšky 1 cm, ale ne dříve, než se objeví první pár úplných (ne falešných) listů.Jsou zasazeny do jednotlivých nádob tak, aby při další transplantaci nezničily hliněnou místnost. Po ponoru není hlavní věcí nadměrně zvlhčit půdu.

Kalení

Mladé balzamy jsou vytvrzeny kolem začátku května.Dělají to následovně - vezmou je na den na ulici a v noci je vrátí do svých obvyklých podmínek.Kalení trvá asi 14 dní.

Balzamy jsou vysazeny na stálém místě po skončení květnových mrazů. Vzdálenost mezi rostlinami je 25 cm.

řízky

Po aktivní doběvývoj(květen - srpen) , rostlina začíná trochu mizet.V tuto chvíli jsou odříznuty zarostlé výhonky.

Jsou umístěny ve vodě nebo na zemi, která musí být určitě při pokojové teplotě. Nenechávejte rostliny venku. Po celou zimu může být balzám uložen v místnosti jeho zasazením do květináče do hloubky pěti centimetrů poté, co se objeví kořeny, a blíže k květnu bude rostlina připravena k výsadbě.

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o závodě:


užitečné materiály

  Následuje seznam článků, které by vás mohly zajímat:
 • Druh:
 1. Balsam Waller ​​
 2. Kamélie ]
 3. Nová Guinejština
 4. Terry
 • Péče o Balsam:
  1. Nemoci aškůdci
  2. Rozmnožování
  3. Kvetoucí
  4. Správná výsadba