Zahradní lahůdka - odrůda švestky "Bogatyrskaya"

Zeptejte se svých přátel, pokud mají rádi švestky.

Každou sekundu, i když ne každou první, vám odpovím ano.A není divu.Švestky jsou chutné, velké, sladké a šťavnaté ovoce.

Gurmánská léčba, nádherný dezert nebo svačina.
A co je nejdůležitější, rostlina, která produkuje toto nádherné ovoce, může být vysazena v jeho příměstské oblasti.

Další plodina švestky bude velmi pěkným doplňkem stravy. švestky majínejen lákavou chuť, ale také mnohoužitečných vlastností .

Jakou rozmanitost bych si měl vybrat pro výsadbu ve svém venkovském domě?S touto informací o různých stupních švestek pomůže pochopit.Tento článek zdůrazňuje všechny vlastnosti odrůdy švestek Bogatyrskaya.

Popis švestky Bogatyrskaya

Stromy rostou jako vysoké před začátkem plodení.Po začátku plodnice se stromy stávají středně velké.

Crohnova hustota - průměr, konfigurace - šíření.Kolem stonku a středních větví má kůra šedou barvu a zdá se, že šupinatá.Mezi větvemi a kmenem je vytvořen ostrý úhel.

Větve jsou také bledé barvy, zkroucené.Výhonky šedé barvy mají mnoho čoček.Samotné procesy mají střední délku a tloušťku, ale jsou poměrně silné.Hnědé pupenyumístěné na procesech v ostrém úhlu, asi 45 stupňů.Ledviny jsou malé velikosti, mají kónický tvar.

Barva listů nahoře a dole se mírně liší.Nahoře jsou tmavě zelené barvy, pod trochu lehčí.Listy jsou obovate tvaru.Dno listu je ostré.Okraj města.

Plody jsou značné, hmotnost jednoho ovoce dosahuje40 gramů .Švestky mají tmavě fialovou barvu, podlouhlý oválný tvar.Na plodu je voskový povlak.Břišní šev je snadno rozeznatelný.

Ze švestek lze vyrobit různé kompoty, dorty a jiné dezerty.

Buničina má zelenkavou žlutou barvu.Je jemná, šťavnatá, má skvělousladkokyselou chuť .Kost uvnitř má standardní rozměry, oválný tvar.Kostní hmota představuje přibližně 8% celkové hmotnosti ovoce.

Šťáva uvnitř ovoce nemá žádnou barvu.

Foto

Vizuální fotografie odrůdy švestek Bogatyrskaya:

)

Historie selekce

Odrůda švestky Bogatyrskaya byla vyšlechtěna šlechtěním dvou odrůd: Ispolinskaya aMístní maďarština.Její autoři R. V. Korneev a V. A. Korneev jej přivedli do Výzkumného ústavu zemědělského v Dolní Volze.Odrůda vstoupila do státního registru v roce 1987

Charakteristika odrůdy

Plum Bogatyrskaya vyniká svým významným akonstantním výnosem .S věkem stromu roste počet plodin.Pět až šestileté stromy tak budou schopny produkovat 50–70 kg ovoce.

Dospělé stromy produkují60–80 kg švestek .Navíc během plodného obdobíšvestka vstupuje na 4-5 let po výsadbě ve věku jednoho.Formační období je pozdě.Ovoce je plně nalito v druhé polovině srpna.

Odrůda je vynikajícíodolná vůči mrazu .

Seznamte se s odrůdami švestky ozimých v zimě: Kolektivní zemědělská zeleň, Sovětská zeleň, Stanley, Vaječná modř, Studie, Alyonushka, Yellow Hopty, Skoroplodny.

Kosti jsou od těla odpojeny s malým úsilím.Tam je vada: strom může být přetížen plodinami, z nichž se větve odlomí.

Ovoce dobře přežívá přepravu.Odrůda Bogatyrskaya je samooplodná, což je výhodou pro výsadbu v oblastech s nepříznivými klimatickými podmínkami.Plody stromu jsou vhodné k čerstvé spotřebě a ke zpracování.

Výsadba a ošetřování

Odrůda se neliší od ostatních odrůd za zvláštních podmínek výsadby nebo zvláštní péče.Mělo by to být pouze jednou ročně prořezávané větve stromů.

Vzhledem k tomu, že odrůda je samooplodná, není nutné s ní pěstovat jiné opylující odrůdy.Pokud je však zasadíte, můžete zvýšit již tak vysoký výnos švestky Bogatyrskaja.

Podobně lze pomocí zásob zvýšit životnost rostlin.V průměru se to dějeod 15 do 30 let .

Nemoci a škůdci

Odrůda švestek Bogatyrskaya, i kdyžje mírně náchylná k chorobám a škůdcům , má šanci onemocnět.Takže musíte mluvit o každé nemoci a každém škůdci.A popište, s čím můžete strom úplně chránitinfekce jimi.

Skvrnitost děrje plísňové onemocnění, kvůli kterému se na listech nebo plodech objevují díry.Šíření nemoci je podporováno deštěm a mokrým počasím.Aby se předešlo infekci, je třeba sbírat a spálit spadané listí.

Terapie dásní- guma se objevuje na řezech větví a trhlin v kůře.Následně větve uschnou.Jako prevence tohoto onemocnění musíte zabránit mechanickému poškození stromu.

Kokocykóza- postihuje listy a plody.Začínají se špinit.A pak vyschnou.Jako prevence nemoci lze pěstovat odrůdy, které jsou vůči této nemoci vysoce rezistentní.

Ovocná hniloba- objevuje se během zrání ovoce jako šedá skvrna na ovoci.To může být přenášeno větrem na jiné ovoce.Pokud má švestka tuto chorobu, musíte zničit všechny nakažené plody.

Sooty houba- projevuje se jako formace na listech černého plaku.Proti svému vzhledu je nutné půdu mírně navlhčit a korunu včas ztenčit.

Šedá hniloba- při této nemoci listy vypadají, jako by byly spálené.Pokud se švestka nakazila chorobou, postižené větve se vyříznou a spálí.

Marsupial nemoc švestky- švestka roste, ale uvnitř zůstává prázdná.I zde nakrájejte a vypalujte infikované větve.

Rust- na listech se vytvoří plaketa v barvě připomínající rez.Postižené listy jsou odstraněny.

Hawthorn-motýl jíst zelené části stromu.Proti jeho vzhledu pomáhá včasné odstranění a odstranění hnízd housenky.

Zlatá rybka- to samé jako hloh.

Ovocné roztoče- odebírají šťávy z buněk.Zničte zimní larvy kopáním půdy.V extrémním případě postřik drogami.

Žlutá švestka- jedí švestkové plody.Dospělí jsou jednoduše otřeseni na zem.Před květem jsou postříkány léky.

Švestka mšice- způsobuje poškození listů a výhonků a zastavuje jejich růst.Když se objeví, zpracovejte larvy.

Souhrnně.Odrůda švestek Bogatyrskaya je opravdu dobrá pro pěstování v příměstských oblastech.

Jeodolný proti mrazu , proto se oblast jeho distribuce zvětšuje.Plody jsou chutné, velké, šťavnaté.Mohou být dobře přepraveny.

Odrůda je mírně náchylná k chorobám , což vám prakticky zbavuje starostí o její zdraví.

I když na své zahradě vysadíte dva nebo tři stromy, můžete pro celou rodinu získat elegantní úrodu a dokonce ji prodat.

Ovoce je vhodné k čerstvé spotřebě ak vaření dušeného ovoce nebo k výrobě dezertů.

Odrůda Bogatyrskaya je univerzální a snadno se udržuje.