Zajímavá zimní odrůda s vysokými kvalitami - „Na památku válečníka“

Odrůdy jabloníNa památku válečníkase získávají chutné plodys vysokou biologickou hodnotou.

Kultura není zcelanáladová v pěstovánía naprosto nenáročná na péči.

Odrůda je skvělá pro sušení a výrobu dušeného ovoce.Jabloňová paměť válečníka je vynikající zimní odrůda, její popis a fotografie si můžete přečíst a vidět článek dále.

Druh

Odrůda ozimých jablek Paměť bojovníka je považována za vysoce výnosnou.Zimní odolnost je průměrná.Skladovatelnost ovoce je také průměrná.

K prodloužení těchto období je však třeba zajistit jejich správné skladování v zimě:

 • je optimální teplota nulová;
 • skladování v dřevěných bednách nebo nádobách;
 • relativní vlhkost 90-95%;
 • třídění ovoce podle velikosti;
 • třídění jablek podle odrůdy.

Zimní odrůdy jabloní rovněž patří Aport, Duben, Mládež, Oryol Polesie a ) Moskva pozdní.

Znečištění

Vzhledem k tomu, že se jedná o samo neplodnou odrůdu, je důležité na zahradě vysadit jinou zahradu jabloní pro opylení.Ideální výsadba dvou odrůdudělat ve vzdálenosti pěti metrů.

Jako opylovači fungují nejlépe následující kultivary: Antonovka, Minskoye, Strefling, Welsey.

Popis odrůdy Na památku válečníka

Vzhled jabloně se vyznačuje střední výškou, tmavě zelenou korunou střední hustoty a zlatavě žlutými plody.

Celkově vysoký růst. Crohna střední hustoty, kulaté, kulové.Kostrové větve rostou v úhlu 50-70 stupňů.

Snímky červeno-hnědé barvy, husté, svislé.Ledviny jsou kuželovitého tvaru.

List je na základně zúžený, mírně protáhlý, tmavě zelené barvy, lesklý se špičatým koncem.

řapík dlouhý a tlustý.Květy jsou světle růžové, velké, zploštělé.

Střední velikost (100 - 120 g), lehká .Tvar jablka je správný, žebra nejsou výrazná.Oloupejte jemným voskovým nátěrem, suchým a dostatečně silným bez rzi.Hlavní barva je zlatožlutá.

Krycí skvrny červené řepy.Na jablku je vidět velké množství téměř neviditelných světle šedých subkutánních teček.Stopka může mít různé délky.Šálek je velký, uzavřený.

Buničina má bílo-zelenou barvu s šarlatovou vrstvou, šťavnatou, zrnitou texturou.Chuť je tradičnísladká a kyselábez dalších odstínů. Průměrné organoleptické hodnocení je 4,5.

Podobné odrůdy mají podobnou chuť: Aromatické, Berkutovsky, třešňové, Zhigulevsky a Imrus.

Chemické složeníjablka Paměť válečníka:

)
Složení Částka
Titrovatelné kyseliny 0,49%
Kyselina askorbová 8,4 mg na 100 g
Maltóza, fruktóza, sacharóza 11%
P-aktivní látky 154 mg na 100 g
Přítomnost pektinových látek až do 10%

Foto

)


Historie výběru

Odrůda jabloně Paměť válečníka byla nalezena vAll-Russian ScientificVýzkumný ústav pro šlechtění ovocných plodin v roce 1959. ChovatelE.N.Sedovzískal tuto odrůdu křížením Antonovka vulgaris s Welsey.

Region růstu

První zkušební výsadba odrůdy Memory of Warrior se uskutečnilav centrálním pásu Ruskav roce 1979.Oblast přirozeného růstu je považovánaza region střední černé země.

Odrůda vykázala nejvyšší produktivitu na územích tří ruských regionů:Moskva, Tula, Orel.

Vzhledem k tomu, že tato odrůda není náročná na kultivaci, koexistuje dobře a nese krásné ovoce v jiných regionech.Důležité je pouze neustálá kontrola jabloní,dezinfekce škůdců a hnojiv.

Následující odrůdy jsou rovněž vhodné pro výsadbu v uvedené oblasti: Anis Alyy, 132) Arkad Letny, Berkutovsky, 134) Borovinka ] a Venyaminovsky.

Výnos

Ovoce za příznivých klimatických podmínekdozrátve dvacátém září .Období spotřeby začínáv říjnu a trvá do února. Produktivitaje vysoká, roční.

Jedinou nevýhodou jabloně je plnohodnotná sklizeň z odrůdy jablek. Paměť válečníka může být odstraněnaaž v sedmém roce po výsadbě.

Odrůdy se také mohou pochlubit vysokou produktivitou: Augusta, Gala, Papyroka, Lyubava a ) Apple Spasitel.

Přistání a odjezd

Paměť válečníka - odrůda, nenáročná na odchod.Při výsadbě stromu se používají klasická hnojiva a opylovače.

Odrůdy jabloní ozimé a pozdní zimy se vysazují ve dvou obdobích:podzim (konec září - začátek října) nebo jaro (konec dubna).

Zkušeným zahrádkářům pro pěstování odrůd Pamyat se však doporučuje, aby si zvolili podzimní sezónu.

Je třeba věnovat náležitou pozornost procesu získávání sazenic.Musíte si vybrat sazenice s vyvinutým kořenovým systémem.

Je vhodné zvolit sazenice co možná nejmladší a poté se rychle přizpůsobit půdě v oblasti, kde se pěstuje.

DŮLEŽITÉ:Při výsadbě se vyhýbejte místům, kde je podzemní voda umístěna v blízkosti povrchu.Jinak bude sazenice ve vodě a strom hnije.

Při výsadbě stromu je třeba dodržovat následující pokyny:

 • by měla být výsadba slunná;
 • místa přistání by měla být dobře odvodněna;
 • vysadit stromy ve vzdálenosti 3 až 3 metry oddalší;
 • pro řádnou přípravu přistávací jámy;

K tomu, aby strom silně rostl a dosáhl maximálního výnosu, doporučuje se používat hlinitou půdu.

TIP:Pokud neexistuje způsob, jak získat takovou půdu, můžete kopat díru hloubkou a průměrem metru, naplnit ji pískem, kompostem a rašelinovou drobenkou.To vytvoří ještě lepší podmínky pro klíčení sazenic.Ihned po výsadbě nezapomeňte hojně zalévat strom.

Ve druhém roce po výsadbě je na jaře důležité provésttvorbu listnaté korunyjabloně.

Musíte zkrátit konce každé větve. A během prvních pěti až šesti let nepodávejte odrůdu jablek Odrůdu ovoce.

Pokud je půda úrodná, kultivary jabloní prakticky nepotřebují další hnojivo.Krmení jednou ročně bude stačit.

K tomuto účelu je lepší použít:

 • humus hnoje;
 • směs stopových prvků (N, Se, B, P);
 • 0,5% močovina;
 • ​​
 • vápenaté soli (chlorid vápenatý).
Každý rok v polovině jara je nezbytné zavlažovat stromy směsí, které chrání před škůdci.

Tento postup by měl být proveden dvakrát:

 • , když pupeny začaly bobtnat na větvích;
 • před začátkem.

Dále, strom již nemusí být během roku oplodněn.Rozmanitost jabloní Paměť bojovníka nepotřebuje vodu.Proto se můžete obejít bez dostatečného zalévání.

Nemoci a škůdci

Jabloňodrůdy Warrior Memory se vyznačujevysokou odolností vůči strupovitosti.

Je však stále náchylné k útokům škůdců a nástupu různých chorob.Neměli bychom opomenout prevenci výskytu jablečných můr, ovocných sapwoodů, bource morušového, hloh a těžebních molů na pozemku molů.

Je důležité, že v důsledku nemocí a škůdců se může celá sklizeň jabloně zhoršit, plody ztratí svou prezentaci a biologickou hodnotu.Zvláštností strupovitosti je například to, že nejprve infikuje listy stromu a poté se dostane k plodům.

Kmen vypadá perfektně zdravě.Prvními známkamistrupovitostijsou výskyt zeleno-hnědých skvrn na listech, také u velkého počtu malých hnědých, škvrnitých skvrn na plodech.

Důvodem výskytu této houby je nejčastějistagnace vzduchu uvnitř korunky stromu nebo zvýšená vlhkost. Aby se zabránilo poškození, je důležité izolovat jabloň od ostatních plodin na zahradě, pečlivě sledovat rostlinu aneustále provádět profylaxi.

Hořká fosilitase nejčastěji vyvíjí v důsledku nedostatečného vápníku v půdě, nadměrných dávek dusíkatých hnojiv, vysoké vlhkosti, pozdního sklizně a nesprávného skladování.

Toto onemocnění se jeví jako tmavě hnědé potopené skvrny a ovlivňuje plod dvěma způsoby - když je plod stále na stromě a během skladování.

Metodyprofylaxe hořkého důlku je docela jednoduchá:

 • stříkáním chloridu vápenatého během vegetačního období;
 • včasná sklizeň;
 • správné skladování jablek.
Také běžnou houbou stromu odrůdy Memory of Warrior se stáváhouba houba .Silně ovlivňuje kmen jabloně, ale prakticky neovlivňuje ovoce.Takovou houbu je nutné okamžitě odstranit.

Pokud se tak nestane, lze proces porážky považovat za neodvolatelný.Každodenní pobyt houby na kůřepřitahuje tunu síly a živin , které jsou nezbytné pro normální život jabloní.

Vyberte nástroj v závislosti na velikosti postižené oblasti.Pokud houba moc nevyrostla, můžete to udělat se zahradním nožem,pečlivě řezat dřevo .Když je zóna příliš velká, musíte se uchýlit k sekerě.

Také bude trpět přirozeně zdravé dřevo. Je nezbytné zničit houbu v jejích samotných kořenech. Pokud se to neudělá po chvíli, houba se znovu vytvoří na stejném místě.

Po odstranění infekce musí být místo, kde rostla , dezinfikováno. Hlavní věc je, že střih je hladký, nejčastěji se děje, aby se o několik více nakrájelo.

Ošetření by mělo být provedenosíranem měďnatým, , po kterém je vhodné natřít ošetřenou oblastolejovou barvou .Pokud se tak nestane, rána se brzy stane hnízdem pro různé druhy škůdců.

Jabloně z odrůdy Memory of Warrior jsou u spotřebitelů oblíbené díky dobrýmodolnost proti strupovitosti, vysoký výnos a kvalita ovoce, dlouhá trvanlivost, jakož i jejich chemická výživa a biologická hodnota.