Základní pravidla pro pěstování fialové "Bronze Horseman"

Po mnoho let se lidé po celém světě zabývají květinářstvím.Květiny kvetou v místnostech, v zahradách a na ulicích.

Během celé historie tohoto trendu bylo zkoumáno a vyvíjeno velké množství odrůd rostlin.Používají se pro dekorativní účely, jakož i léky a koření.

Existují druhy květin, které je nenáročné na péči, a mezi nimi vynikají fialky.Všechny druhy fialek jsou ve své kráse pozoruhodné, ale dnes mluvíme o úžasné rozmanitosti fialek „Bronzový jezdec“.

odrůdy

Z celé řady odrůd fialek lze rozlišit „bronzového jezdce“ .Má dlouhé, krásné kvetení.Péče je jednoduchá, takže se s ní dokáže vyrovnat i začátečník.Velké a svěží květiny.Okraje okvětních lístků mají vlnitý vzhled.Kvetení trvá 10 měsíců.Pupeny během květu jsou velké.Jejich počet je malý, ale je kompenzován jejich velikostí.Na listech je vidět zelený vlnitý okraj.

Původ

Fialová odrůda bronzového jezdce byla v roce 2011 chována Elenou Lebetskou, chovatelkou z Ukrajiny.

Chovatel stál před úkolem získat neobvyklé květiny, které by to bylyv kombinaci se stínem listů.Domovem všech fialek je východoafrická provincie.Na počest guvernéra této provincie, jiné jméno pro fialky je “Saintpaulia”.

Informace o ostatních fialkách, které vyvozuje E. Lebetskaya, jejich popis a fotografie, lze nalézt v v samostatném článku.

Popis vzhledu

Rostlina, když se vyvíjí, tvoří několik řad listů .Hrany často visí, pouzdro nedrží reprezentativní tvar.

Plechová deska má zaoblený tvar se zvlněnými okraji.Mělká hromada na povrchu.Mladé výhonky světle zelené barvy.Staré listy jsou tmavě zelené.Obarvení listy jednoho tónu.Při vytváření odtoku budou všechny listy stejné barvy.

Na jednom kartáčku je vytvořeno 3-5 pupenů.Všechny kvetou stejně velké.Voskový povrch lístků je růžový nebo bílý.Okraje jsou nerovnoměrné, krajkové, sametové, světle zelené nebo světle zelené.Na hranici růžové a zelené je vidět měděný stín, díky kterému získala tato odrůda své jméno.Uvnitř květu jsou ve vaječníku 2 tyčinky, 2 karpely a 1 pestík.

Stonky jsou pevné a masité, křehké.Ve středu jsou zásuvky směřovány vzhůru, v řadách, které se po stranách odchylují. Při přesazování musíte být opatrní, stonky lze snadno rozbít .

Kořenový systém je slabý a malý.Potřebuje uvolněnou půdu, vlhkost a vzduch.Při přesazování se s kořeny manipuluje velmi opatrně (lze je umístit do sáčku nebo nádoby).

Semena se rodí v malých krabicích.Musí vyhovětzvláštní podmínky pro jejich zrání.To není snadné dosáhnout, dokáže to pouze zkušený květinář.

Vlastnosti péče

Tato rostlinapotřebuje pro dobrý růst teplou a vlhkou místnost .Musí být dodržen teplotní režim 15-22 stupňů tepla.Při teplotách nad nebo pod tímto indikátorem se objevují nemoci.

​​

Při pěstování na okně v létě se květináči přesune na okraj okenního parapetu, aby se zabránilo přímému slunečnímu záření, zatímco v zimě se rostlina pohybuje od zdroje tepla blíže ke slunci.Návrh tohoto typu senpolia netoleruje.

Bronzový jezdec se pěstuje na severních, západních a východních oknech .Na jižní straně ji nenastavili tak, aby rostlina „nespálila“.Je zapotřebí rozptýlené osvětlení.Na zimu by měla být rostlina vybavena umělým světlem z zářivek.V opačném případě budou pupeny tupé a listy budou vybledlé.

Přípustná vlhkost květu je 50%.Vzhledem k vývoji patogenní mikroflóry jej nelze postřikovat.Umístěte nádoby na vodu vedle nich.Zalévání by mělo být pravidelné a hojné.

Hydrataci půdy ve stejný den stejným množstvím vody.V zimě se zalévání provádí jednou týdně, v létě - 2krát.

Nadměrná vlhkost je z pánve usmrcena. U fialek této odrůdy se používá knotové zavlažování .V tomto případě rostlina nezávisle přijímá množství vlhkosti, které potřebuje.

Tento typ senpolia není na vrchní oblékání příliš náročný.Fialovádost toho, co je v univerzální půdě.Při květu vytvořte minerální komplexní sloučeniny.Prodávají se v květinářství.Při přípravě roztoku potřebujete dávku dvakrát nižší, než je uvedeno v návodu.Hnojiva se aplikují každé 2 až 3 týdny.

Pravidla pro pěstování a pěstování

Půda pro tuto květinu by měla být volná as přídavkem perlitu a vermikulitu.

Tento substrát lze zakoupit samostatně nebo připravený.K tomu je třeba list, trávník a rašelina v poměru 3: 2: 1.Drenáž na dně hrnce musí obsahovat štěrk a zlomenou keramiku.

Mělké kontejnery jsou vhodné pro fialovou bronzovou jízdu.Misky ve tvaru misky jsou lepší než pravoúhlé.

Průměr nádoby by měl být 10 - 15 cm a neměl by být delší.To je nezbytné pro správný vývoj kořenového systému, zatímco rostlina bude aktivně vyvíjet pupeny a listy. Nejlepší hrnce pro tuto senpolii jsou z přírodních materiálů(jíl, keramika, lisované dřevo).

Tato fialová nevyžaduje transplantaci kvůli slabému kořenovému systému.Pro ni je vhodnější překládka každých šest měsíců.Během překládky se do kořenové koule posype substrát, jemně se pokropí vodou.

K rozmnožování se používají listové řízky, takže lze dosáhnout vysoké klíčivosti. Metodu rozmnožování osivapoužívají pouze zkušení pěstitelé, protože se jedná o pracný proces.Tímto způsobem se však získají vynikající výsledky, protože tímto způsobem bylo chováno velké množství odrůd fialek.

Možné choroby

Bronzový jezdec je často infikován houbovými chorobami.

Mezi nejčastější plíseň šedá a hnědá, hniloba kořenů.K vývoji nemocí dochází kvůli nedodržování pravidel zemědělské technologie (zamokření, příliš studená voda, nízká teplota a také vysoká vlhkost).

K léčbě se používají následující léky:

  1. Maxi.
  2. Actara.
  3. Provo-do.
  4. Actofit.
  5. Fitoverm.

Škůdci:

  • mšice;
  • klíšťata;
  • třásně;
  • nematody.

Když se objeví, všechny postižené části jsou odstraněny.Lepivé pásky dobře bojují s tímto hmyzem.

Pro pěstování v domácnosti jsou vhodné také takové odrůdy fialek, například elegantní „Cherry“, slavný „macešky“, připomínající lilie údolí „skleníkový efekt“, vynikající „Blue Fog“, jasný „Chanson“, úmyslně kvetoucí „Isadora“, neobvyklé „víla“,a také odrůdy fialek řady Optara , které miloval každý.

Závěr

Fialový bronzový jezdec fialovým kvetením vyplňuje pokoje a balkony krásou. K prodloužení květu je třeba úsilí a pečlivá péče .Saintpaulia musí být chráněna před přímým slunečním světlem, dodržovat podmínky teploty a vlhkosti.Potřebujete pravidelné zavlažování v množství, které závisí na ročním období.Během květu vyžaduje rostlina další minerály.