Základní pravidla pro pěstování papriky Atlantské: popis odrůdy a fotografie

Pepper Atlant mávynikající chutnost .

Milovali zahradníci pro jejich nenáročnou kultivaci.

Nevyžaduje systematické zalévání.

Dobře reaguje na hnojiva.

Popiscultivars

Keře papriky Atlantjsou středně velké, napůl stonky, mírně se šíří .Listy jsou malé av malém množství.Atlant patří kodrůdám s předčasným zráním .

105-125 dnů přechází z sazenic do technické zralosti.K plné biologické zralosti - 125–145 dní.Plody odrůdy jsou ve tvaru kužele.Na palpaci jsouhusté, velké, masité, šťavnaté a křupavé .

Mají vysokou chutnost.Hmotnost dosahuje 105-165 gr.Největší paprika může vážit až 400 gramů.Plody patří do 2-3 komor.Tloušťka buničiny se pohybuje od 4 do 6 mm.Zralá paprika dosahuje šířky 7-8 cm a délky 14-15 cm.

Z odrůdy papriky sladké je někdy velmi obtížné vybrat nejchutnější.Na našem webu se můžete naučit , jak vybrat nejlepší odrůdu, a přečíst si podrobný popisa doporučení pro pěstování takových odrůd: Kakadu, Bogatyr, Ramiro a 9 dalších zajímavých odrůd papriky zeleninové.

Foto

Představujeme vám vaši fotogalerii plodů papriky Atlantské:

Příprava semen

Semena 2-3 hodinynamočené ve vodě .Po úplném bobtnání se převedou do směsi manganistanu draselného.To by nemělo být příliš silné, jinak by semena výsadby mohla zemřít.Ideální konzistence je světle růžový odstín.

Po tomto postupu by se semena výsadby měla důkladně omýttekoucí vodou .Poté se přenesou po dobu 10-12 hodin do vody pomocí chemického stimulátoru růstu.Je vhodné nechat je v tomto roztoku přes noc.

Epin Extra, Zircon nebo Heteroauxin jsou skvělé. 0,5 ml roztoku se zředí ve 2 litrech vody .Poté se zvyšuje životnost semen.Doba klíčení: 5-7 let.Po postupu stimulace růstu se semena promyjí vodou.

Příprava nádoby a půdy

Pěstování papriky této odrůdy probíhá prostřednictvím sazenic.Nejběžnějším způsobem výroby středně velkých keřů jesetí semen v kazetách .Semena se vysejív první dekádě února .

INFORMACE! Pro výsadbu semen by měly být připraveny speciální nádoby s drenážními otvory na dně.Drenáž pomáhá kořenovému systému sazenic nehnit.

Nejlepší je použítoblázky, expandované hlíny nebo cihly rozdělené na malé fragmenty .

Jako půdu použijte speciální zakoupenou půdu pro zeleninové plodiny, papriky nebo kvetoucí rostliny.Můžete také připravit zemi sami.K tomu je půda smíchána s pískem a humusem.K této směsi lze přidat sklenici popela.

Tím se zvýší klíčivost rostlin.Půdu do nádrže nalijte opatrně. Netlačte zeminu .Je důležité, aby Země zůstala volná a lehká.Jinak semena nebudou klíčit.

Výsadba semen

Před výsadbou je země navlhčena slabým roztokem manganistanu draselného.

Vzdálenost od povrchu půdy k okrajům hrnce by měla být větší než 2 cm.

V každém kontejneru jsou tužkou nebo tyčinkou vytvářeny malé prohlubně - díry.

Neměly by být hlubší než 1-1,5 cm. Pokud jsou semena zaseto do hlubší vzdálenosti, nebudou moci růst a hnilobně v zemi.

Je žádoucí vytvořit drážky ve vzdálenosti 4 až 8 cm od sebe.

Suchá semena by se neměla ukládat do jamek.Nejprve je třeba je namočit.

Jsou pečlivě posypány zeminou a napojeny na pokojovou vodou ze stříkací láhve.Nedovolte přímý proud vody, protože semena mohou být vyplavena velkým proudem.

Pěstování sazenic

Sazenice jsou pokryty fólií nebo sklem .Je důležité, aby materiál propouštěl světlo. Papriky této třídymají rádi teplo .Musí zajistit teplé, osvětlené místo bez průvanu.

Nádoby můžete umístit poblíž baterií nebo topných zařízení.Kontrolovat půdu denně.To je nemožnéumožňují sušení půdy.2-3krát týdně provzdušněte sazenice.První výhonky se objeví za týden.Po vylíhnutí malých klíčků jsou kontejnery uspořádány na parapetu.

Je důležité , aby bylo slunečnímu záření vystaveno sazenice.Pepř této odrůdy je fotofilní rostlina.Nesmíme však dovolit zmrazení sazenic v blízkosti studeného okna.

Optimální teplota se může během dne lišit od 24 do 28 ° C.V noci - od 21 do 25 ° C

Přesazení do skleníku

Věk sazenic by měl záviset na účelu použití.Pokud máte v plánu poslat pepř ke zpracování, můžete zasadit 24-46denní sazenice.Věk je určen novými letáky.Během transplantace nesmí být dovoleno poškození kořenového systému.

Po vyjmutí z nádoby by kořeny neměly být roztrženy a rozpadat se na zbytcích půdy.

Odrůda je trvalka .Mladé rostliny mohou být vysazeny okamžitě do skleníku.

V jižních oblastech se po dobu prvních 5-6 let doporučuje pěstovat keře na volném prostranství.

Po 6 letech věku jsou přesazeny do skleníků.Schéma výsadby sazenic by mělo záviset na metodě zavlažování.Při zalévání deštěm: 60x25 cm. Při zalévání zavlažováním: 85 + 50x20 cm. Ale u pepře této odrůdyse doporučuje zahuštěná výsadba .

Na 1 ha je obvykle vysazeno 65 000 až 75 000 keřů.Před přistáním musíte vidět předpověď počasí. Rostlina nesmí být vysazena před mrazem, krupobitím nebo silnými dešti .Po výsadbě jsou keře pokryty zajetí dovnitřvyhnout se omrzlinám.

Důležité! Pepper Atlant má úžasnou vlastnost.Pokud vysazujete sazenice ve sklenících brzy na jaře, můžete sklízet dvakrát.Podruhé je plodnost keřů velkorysejší než ta první.S 1 sq.metrů může sbírat až 5 kg ovoce.

Hnojivo

Během vegetačního období se rostlinakrmí 2-3krát .Pepř lze hnojitsměsí dusíku .Ve 10-12 litrech vody se chová hnoje.Hnojem by nemělo být povoleno přímý vstup do kořenového systému.

Může vážně spálit kořeny rostliny.Než se pupeny objeví, pepř se hnojísměsmi fosforu a draslíku .Podzimní droga je perfektní.Obsahuje velké množství fosfátů a draslíku.

Zalévání

Voda na zavlažováníby měla býtteplá nebo pokojová teplota .Nezavlažujte keře příliš horkou nebo ledovou vodou.Jinak může být pepř velmi nemocný a přestat růst.

Teplota by měla být alespoň 30 ° C.Papriky této odrůdymilují časté zalévání 3-4 krát týdně .V horkém počasí mohou být keře napojeny každý den.

Zpracování výhonků

Papriky této odrůdynevyžadují ořezávání výhonků .

Potřebuje podvazek.I přes průměrný růst mohou keře silně růst.

Proto potřebují dobrou podporu.Takovou podporu můžete vytvořit z větví stromů, tenkých desek.

K nim je připojena stonek rostliny.Podpěry pomáhají pepři neproniknout za silného větru.

Sklizeň

Papriky lze sklízet bez rukavic.V technické zralosti mají papriky smaragdový odstín.

V biologické zralosti jasně červená nebo vínová barva. Produktivita je vysoká .Z 1 ha se sklízí 35 až 65 tun ovoce.

S 1 čtvrtinousklízí se 2 až 4 kg ovoce.Pepř je vhodný pro přepravu na velké vzdálenosti.Má vynikající prezentaci.

Chov na semena

Při řezání papriky jsou uvnitř uvnitř 3 komory.Jsou hustě plná semen.Jsou odstraněny a pečlivě vysušeny.Potom se ponechá ve vodě a roztoku manganistanu draselného.Po stimulačním roztoku jsou semena vhodná pro výsadbu.

Výhody

Plody této odrůdy lze konzumovat čerstvé a konzervované.Používají se k přípravě různýchsalátůadruhých chodů .Papriky mohou být pro konzervaci srolovány, jemně nasekané naomáčky a lecho .Pepř je vhodný pro zeleninové přílohy.Má univerzální účel.

Onemocnění a škůdci

Pepper Atlantnení nemocný a není napaden hmyzem .Pro prevenci můžete použít chemikálie.Rozprašují keře.Chemikálie se však nesmí dostat do plodů rostliny.Jinak se stanou bezcenné.

Plody papriky Atlantské mají univerzální účel.Mají vynikající prezentaci. Papriky chutnají velmi sladce , pro které nás milují profesionální zahradníci.