Zakoupení šťávy z aloe pro budoucí použití: jak ji udržet doma bez ztráty prospěšných vlastností?

Aloe šťáva se díky svým jedinečným vlastnostem aktivně používá v kosmetologii a medicíně.Každý, kdo se stará o své zdraví, chápe, že v kosmetických prostředcích v obchodě není nic jiného než název užitkové květiny a v lékárně je aloe, ale v polovině chemie.Proto je lepší si sami připravit zdravé mačkání.

Před každou aplikací to není příliš výhodné, a v souvislosti s tím vyvstává řada otázek o nákupu šťávy pro budoucnost, na které odpovíme v tomto článku.

Je možné produkt uchovat bez ztráty užitečných vlastností?

Ano, je možné připravit lisování šťávy pro budoucí použití a skladovat jej po určitou dobu bez ztráty užitečných vlastností, avšak za určitých podmínek:

  • je třeba sbírat šťávu ve vzduchotěsné nádobě, nejlépe z tmavé nádoby.sklo;
  • držte se dál od světla;
  • při nízké teplotě.

Tato pravidla se vztahují na skladování šťávy v jakémkoli stavu: čerstvě vymačkané a jako tinktura.

Skladování při pokojové teplotě

Aloe šťáva pod vlivem tepla a kontakt s kyslíkem rychle ztrácí své prospěšné vlastnosti, takže při pokojové teplotě se po hodině stane nevhodnou propoužití.

Bude to patrné a vizuální - tekutina získá tmavě hnědou, hnědou barvu.Pokud tedy po použití zbývá přebytečná šťáva, umístěte ji na chladné místo.

Jak a kolik je uloženo v lednici?

Ideálním chladným místem by byla lednička , kde by se teplota pohybovala od 3oC do 8oC. I tato teplota však může šťávu uchovatne více než týden, dokonce se může začít zhoršovat ještě dříve - po 2-3 dnech, pokud během vaření nebyla pozorována sterilita.Nebude obtížné identifikovat zkažený produkt: jeho barva ztmavne, struktura se změní a objeví se nepříjemný zápach.

Skladovatelnost squeeze můžete prodloužit zničení užitečných vlastností o několik dní: před vložením do chladničky je třeba přidat několik kapek citronové šťávy nebo grapefruitu nebo několik krystalů kyseliny citronové.

Jak zmrazit v mrazničce?

Je možné a dokonce nutné zmrazit šťávu.Právě tento způsob skladování je považován za nejoptimálnější, protože je schopen produkt uložit po celý rok.Pro usnadnění následného použití je nutné nalít šťávu do porcovaných nádob a vložit do mrazničky, a po úplném zmrazení mohou být postavy vyjmuty z formy a přeneseny do společné nádoby.

Před použitím by měla být dostatečně velká část rozmrazena při pokojové teplotě, pouzenelze použít nucené zahřívání, protože vysoká teplota okamžitě zkazí produkt.

Je možná varianta sekundárního zmrazení zeleninové šťávy, avšak ne více než dvakrát.

Zmrzlý aloe led lze použít jako tonikum - k otření obličeje masážními pohyby.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak si vyrobit led s aloe:

Jak jinak se mohu připravit na budoucnost?

Tinktura

Domácí tinktura s aloe šťávou může být dvou druhů: na bázi alkoholu a medu.Podmínky skladování jsou stejné pro jakýkoli druh šťávy a tinktury na jejím základě, aledoby skladování se liší:

  • alkoholová tinktura je skladována po dobu jednoho roku;
  • med - půl roku.

Listy

Další možností skladování šťávy je zachování celých listů rostliny.Jsou vhodné pro budoucí mačkání nebo pro přímé použití podle pokynů.Tato možnost je také praktická v tom, že listy jsou skladovány o něco déle než vymačkaná šťáva - asi v duchu týdnů.

Pro zachování je nezbytné:

  1. Listy omyjte.
  2. Otřete do sucha.
  3. Vakuové balení (může být v plastové fólii bez kyslíku).
  4. Vložte chladničku.

Nebojte se, pokud vidíte, že listy jsou méně pružné.Stalo se tak díky skutečnosti, že se část kapaliny z buničiny odpařila, ale prospěšné látky v ní byly koncentrovanější.

Nákup šťávy do budoucnosti, aniž by došlo ke ztrátě účinnosti užitečných vlastností, lze na krátkou a dlouhou dobu skladovat při dodržení technologie přípravy a podmínek skladování.Tím se zkrátí doba vaření před každým použitím a ušetří se přebytečný produkt, aniž by byl vyhozen.