Záleží nám na kráse.Jak často potřebujete zalévat orchideje?

Pravděpodobně každý slyšel o takových krásných květech, jako jsou orchideje.Tyto rostliny nás vždy ohromily svou nádhernou krásou.Na první pohled se zdá, že pěstování takového zázraku doma není tak snadné.Ve skutečnosti ne všechno je tak složité.Orchideje jsou divoké a vnitřní, tropické a rockové, ale všechny jsou krásné a nádherné.Amazonští Indové pevně věřili, že tato květina má božský původ.

Co určuje frekvenci zavlažování?

Stejně jako všechny květiny a rostliny i orchideje vyžadují zvláštní péči.Ale jak zalévat květinu doma, což je hygrofilní a zvyklé růst ne v obyčejné půdě, ale na kameny nebo stromy?

Typicky se hybridy tropických orchidejí prodávají v obchodech.Takové rostliny dávají přednost poměrně vysoké vlhkosti a dřevnatému substrátu.Musíte vědět, jak zalévat tuto rostlinu doma v době, kdy je v klidu i během vegetačního období.

Rostliny se v přírodě živí dešťovou vodou.Čerpají vlhkost z shnilého dřeva.Příliš mnoho tvrdé vody na tyto květiny obvykle teče v městských jeřábech, a proto je lepší připravit vodu na zavlažování zvlášť .Někdo získávápro své domácí mazlíčky déšť nebo tát, někdo používá filtry, okyseluje vodu fluorem, kyselinou šťavelovou, nebo vzít destilovanou vodu.Voda na zalévání orchidejí by neměla být vyšší než 35 stupňů a ne menší než 30.

Kvalita vody, její složení a teplota určují stav pokojové rostliny.Aby byla voda měkčí, někteří pěstitelé používají vroucí vodu.Během tohoto procesu se sloučeniny chloru odpařují z vody, nežádoucí mikroflóra se ničí, koncentrace železa se mnohokrát snižuje a vysrážejí se soli, které vytvářejí bílý povlak na horní půdní vrstvě.Hlavní věc je, že zavlažovací tekutina nezískává zvýšenou kyselost.

Zde jsme psali o tom, z čeho voda na zalévání orchidejí zde.

Jak zjistit, co je třeba zvlhčit?

Majitelé orchidejí často nechápou, proč rostlina náhle stagnovala, nekvetla a zemře.Takové květiny jsou velmi náročné na výživu. Člověk musí být schopen rozpoznat stav půdy, ve které se rostlina nachází. Existuje několik známek, které stojí za to věnovat pozornost.

 • Hmotnost hrnce.

  Pokud je kontejner, ve kterém roste orchidej, poněkud těžký, je substrát stále syrový a neměl by být napojen.

 • Obsah hrnce.

  Můžete substrát trochu vykopat a zjistit, jak je mokrý.

 • Barva kořenů.

  Pokud se kořeny květů změní ze zelené na šedé, pak uschnou a potřebují zalévat.

 • Zkontrolujte párátkem.

  Stojí za to vložit do země dřevěnéhůl a ukáže, kolik suché nebo mokré půdy je v hrnci.

 • Signálem nedostatku vody může být takékapání listů .
Pozor! Zalévání květin je nejlepší ráno.Poté jsou jeho kořeny během dne dobře nasycené vlhkostí a substrát zasychá.Orchideje odpočívají v noci.
​​

Kolikrát týdně potřebujete vodu?

Doma

Pokud je květina doma, zalévání se také velmi liší od možnosti, pokud například orchidej žije na ulici, slouží jako ozdoba verandy nebo roste nastojí za oknem.

V prvním případěbude zalévání sytější, protože teplota vzduchu v domě je vyšší. Nezapomeňte, že je lepší nezalévat orchidej právě zakoupenou po transplantaci na několik dní (viz zde, jak zalévat orchidej po transplantaci).Je lepší dát jí čas na přizpůsobení tím, že ji na okenní parapet a až poté, co orchidej prošel období stresu, může být provedena zalévání.V zimě se zalévání zalévá na 3krát za 3–4 týdny jak zalévat květinu na podzim a v zimě ?).

O tom, jaké metody zalévání orchidejí jsou doma, si přečtěte zde.

Na ulici

Frekvence zavlažování je určena typem orchideje, ročním obdobím, kvetením nebo spícím obdobím, úrovní vlhkosti, rozptylem půdy.Květiny rostoucí na blocích na verandě nebo na vnějších stěnách domu je třeba zavlažovat mnohem častěji než rostliny rostoucí v květináčích na domácích parapetech , jak zalévat orchidej v květináčích a květináči ?).Letní ulicekvětiny potřebují zalévat 2-3 krát týdně.

Frekvence zavlažování rostlin:

kvetení

Frekvence zavlažování pro každou rostlinu je individuální .Všechny orchideje jsou odlišné a každá potřebuje svůj vlastní přístup. Zalévání orchidejí během květu je také důležité a bohaté, na rozdíl od rostlin, které jsou v klidu.Tvorba květenství a jejich kvetení vyžaduje hodně úsilí a orchidej, jak víte, přijímá jídlo nikoli ze země, ale z vody a vzduchu.

Ne kvetoucí.

Rostlina v klidu by měla být napojena mnohem méně často, protože orchidej potřebuje získat sílu a v tuto chvíli není aktivní.To znamená, že nadměrné zalévání může vést k rozkladu stonku nebo kořenů.

Co se stane, když se zvlhčí:

Příliš často

Mnoho lidí si myslí, že pokud rostlina pochází z horkých zemí, pakpotřebuje konstantní a hojné zalévání.Ale tyto epifytické rostliny nepřicházejí do přímého kontaktu s vodou.S podmáčením mohou být důsledky nevratné. Hniloba kořenů způsobí smrt květu .

Nápověda! Pokud rostlina nekvete, nedává nové listy a kořeny, stav usazení a nadměrné zvlhčení nebude prospěšný.

Rovněž je třeba zabránit tomu, aby voda po zavlažování zůstala na listech, v axilárních pupenech nebo v soklu, je odstraněna ubrouskem, vatovým tamponem nebo vatovou vložkou.Zadržená voda může rostlině poškodit a způsobit hnilobu.

Nedostatek

Pokudpotřeby rostliny jsou ignorovány a zalévání orchideje je velmi vzácné, to také nebude bez důsledků.Když orchidej získá zelenou hmotu a začne květovat, řídké zalévání ji bezpochyby zničí.Pokud si vybavíme klima deštného pralesa, pak jsou období sucha, denní poklesy teploty, tropické srážky.Protojsou pro tyto barvy důležitá cyklicita a neustálá změna podmínek .

Před nákupem této elektrárny je nejlepší nejprve prostudovat všechny informace o její péči.Každý druh vyžaduje vlastní podmínky pro údržbu.Stojí za zvážení, že klima a teplota se mohou lišit i ve stejném bytě.Pro tyto rostliny jsou vhodné západní a východní parapety.

Pamatujte, že všechny dovednosti přicházejí se zkušeností.Při dodržení všech pravidel vám orchideje přinášejí radost a estetické potěšení, když uvažujete o těchto úžasných květenstvích.