Zámořský host - Euphorbia Belozhilkovy (bílá žilka) péče a fotografie

Euphorbia bělokorá -Nejběžnějšímezi mléčnými řasami pěstovanými uvnitř.

Někdy se nazývá kaktus kvůli tlustému stonku a jindy palma kvůli svěžímu listí na vrcholu kmene.

Euphorbia bělokorá je často zaměňována s hřebenem Euphorbia.

Pro správné určení druhu je nutnévěnovat pozornost žilám .V bílých žilách jsou jasně vyjádřeny, navíc je to bílý žilk, který vypadá jako palma, je nejvíce dekorativní.

Popis

Domovem mléčných řas jeMadagaskar .Nyní se nachází v subtropické Americe a Africe.

Stonek

Spodní část je kulatá, hustá, tenká.Zhoustne nahoře, stává se žebrovaným, obvykle má 4 až 5 žeber, podél okraje jsou lemované proužky.S růstem je kufr postupně vystaven zespodu.Při správné péči může květ euforie bílé (žíhané) růstaž dva metry.

Listy

Tmavě žluté listy mají pruhy bílé barvy, rostou na dlouhých řapíkech s načervenalé barvy, samy o sobě jsou také dlouhé, jsou ) do 20 cm.

Mladé listy rostou nahoře, na koruně, což způsobuje, že rostlina vypadá jako palma.

Květina

Kvetení není jednou z předností tohoto sukulentu.

Listiny se skládají z pevných šupin, ze kterých vykukující květiny vypadají jako tenké bílé nitě.Obecně vypadá květinaextrémně nenápadně.

Ovoce

Po ukončení květu zůstává uvnitř krabice tří hnízd, kde dozrávají semena.Po úplném zrání semen to praskne, semena jsou rozptýlena různými směry a rychle klíčit ve všech květináčích v okolí.Pro tuto euforii se běžně nazývá „ šampaňský sprej“.

Pokud je třeba sbírat semena, je nutnésledovat zrání schránkya mít čas na její odstranění, než dojde k prasknutí.

Aby nedocházelo k samovolnému výsevu, musí být květiny pečlivě odříznuty, otáčením ve směru hodinových ručiček a mléčnou šťávou odstranit vlhkým hadříkem.

Fotografie

Dále můžete na fotografii vidět euforii Belozhilkovy (bílou žílu):Tyto druhy mléčných řas jsou mezi zahradníky velmi oblíbené jako: vícekvěté, ohraničené, cypřiši, Tirukalli, Pallas ], Mile, Trihedral.

Domácí péče

Rostoucí euforie bílou žílou (bílou žílou) doma, zjistíte, že je to jedna z nejjednodušších rostlin, které je třeba ošetřovat.

Výsadba

Před výsadbou vložte do hrncevysokou vrstvu drenáže , je lepší, pokud se jedná o štípanou cihlu nebo expandovanou hlínu.

Tento sukulent nelze vysadit bez drenáže, protože při nejmenší stagnaci vodymohou kořeny a stonek hniloby .

Pot je lepšívzít mělký, ale dostatečně široký.Když rostlina dosáhne velmi působivé velikosti, kromě drenáže by mělo být do hrnce vloženo několik kamenů.V opačném případě může euforiepřevážit korunua hrnec padne na svou stranu.Při výsadbě musí být zajištěno, aby byl závod umístěnpřesně uprostřed nádoby .

Transplantace

Jak transplantovat euforii bílou žílu? Mladé mléčné řasy jsou každoročně přesazovány do čerstvé půdy, staré mléčné džbány jsou méně běžné, stačí to udělatjednou za 2-3 roky.

Kořenový systém, a to i pro velké mléčné řasy, je malý, takže při transplantaci byste neměli brát hrnec mnohem větší než ten předchozí.

Transplantacimůžete provést kdykoli v roce , protože nedochází ke znatelné změně ročních období v vlasti sukulentů.

Zalévání

Rostlinaje hojně napojena v létě , v zimě je zalévánísníženoa napojeno až po úplném vyschnutí kómatu.Použijte měkkou, teplou vodu.

Vlhkost

Zařízenínepotřebujedodatečné zvlhčování, jedobře přizpůsobeno úrovni vlhkosti v bytě , dokonceke zvýšené suchosti v topné sezóně.

Miluje stříkání a mytí pod teplou sprchou , ale tyto postupy se provádějí výhradně pro hygienické účely, protože velké listy se rychle zakryjí prachem.

Osvětlení

Euphorbiamiluje světlo , ale netoleruje sluneční paprsky, způsobuje na listech popáleniny.Může úspěšně růst na severním parapetu a v zadní části místnosti.

Aby byla čepice listů krásná, musí být rostlina neustále obrácena v různých směrech ke světelnému zdroji.

Teplotní podmínka

Vlastník mléčných řas je blízko rovníku, je tam vždy teplý.

Mléko řasy jsou na úrovni genů termofilní , a proto nemohou tolerovat chlad.

Pokud teplota klesne pod 15–16 stupňů, může spurge infikovat kořenovou hnilobu.

Zejménaje nezbytné chránit kořenyrostliny před podchlazením.

Rostlina miluje čerstvý vzduch, v létě ji lze odebrat venku, ale je třeba mít na paměti, že při poklesu teploty snadno onemocní.Jakmile začnou rozdíly v nočních a denních teplotách, je třeba je vyčistit do domu.

Půda

Nejlepší alternativou pro substrát je písek, rašelina, humus ve stejném poměru.

Krmení

Mléčné řasynevyžadují časté krmení , a bílý žilk není výjimkou.Krmivo by se nemělo krmit kaktusy více než jednou měsíčně, počínaje jarem a koncem podzimu.

Prořezávání

Po rozkvětuse provádí ořezávání bílých mléčných chaluh , výhonky se ořezají asi o 10-15 cm.

]

Rozmnožování

Jak šířit euforii bílou žílu?
S rozmnožováním nejsou žádné problémy.

Nejjednodušší jsou semena , která jsou zaseta na povrch substrátu a lehce posypaná nahoře.

Nejsou vyžadovány žádné další podmínky.

Pokud se pravidelně napojí, objeví se velmi rychlevýhonky a jejich aktivní růst začíná.

Propagaci mléka z bílého žilkování (bílého žíhání) lze provést řízky.Z postranního procesu lze také pěstovat nové sukulenty.

Odřízli jej, na chvilku dali do teplé vody, aby nechali mléčnou šťávu vytéct, poté ji vytáhli a poprášili práškovým uhlím.

Řízky se nechají zaschnout2-3 dny .Po výsadbě v zemi a umístěny na teplém místě až do zakořenění.Propagace tímto způsobem je na začátku léta lepší .

Nemoci a škůdci

Euphorbia je častopostiženo houbovými chorobami , které vyvolávajínízkou teplotu a nadměrnou vlhkost .Při prvních známkách úpadkumusí být podmínky zadržení změněny .Ve velmi špatných světelných podmínkách může začít spadat listí.V tomto případě je rostlina umístěna na světlém, ale nikoli slunečném parapetu.

Hlavní škůdci:

  • roztoč pavouk;
  • mšice;
  • hmyz v měřítku.

Bojují s použitím tradičních metod:jsou omývány mýdlem a vodou , dlouhodobě jsou ve sprše a v extrémních případechjsou ošetřovány chemickými přípravky .

Prospěch a újma

Je možné euforii bílou žílu udržet doma?

Má se za to, že takový sukulentpřináší do domu materiální prosperitua mír.

Experti Feng Shui ho milují.

Domnívají se, že rostlinné rostliny euforie bílých žil chrání dům před zlými silami, musí být instalovány blíže ke dveřím do bytu.Doporučujeme umístit jej blížepočítač a televize kneutralizaci záření.

Použití v lidovém lékařství

Léčivá síla takového mléka je známa již dlouhou dobu.Lékaři z nípřipravili masti pro hojení těžkých ran , používali se k léčbě ochrnutí, omlazujícího činidla kůže a byly vyrobeny infuze, které zmírňují otok.Má tu vlastnost, že usnadňuje zvracení, anestetikování, působí jako projímadlo a diaforéza.

Lékaři nyní předepisují infuzi mléčných řaspro onemocnění žaludku a střev, plic, hemoroidů a cystitidy.

Nebezpečí

Je třeba si uvědomit, že mléčné řasy bílých žil (bílé žíly) mohou být kromě svých výhod škodlivé.

Pro lékařské účelypoužívejte pouze kořenya suchozemská mléčná řasaje jedovatá .

Samozřejmě, pokud jen stojína okenním parapetu , nikomu neublíží.

Jaká je nebezpečí, že euforie květnatá?

​​

Ohrožení představuje pouze její šťáva, jejedovatáa obsahuje látku eufurin.

V žádném případěby nemělo být dovoleno , aby se děti dotkly rostliny, odřízly listy.

Rovněž nestojí za to nechat jej na místech přístupných domácím zvířatům, i když zvířata na instinktivní úrovni jsou schopna rozpoznat nebezpečné rostliny a nedotýkat se euforie.Ale z toho všeho je euforie bělokorávhodnější pro kancelářenež pro domácnost.

Otrava šťávou

V případě otravyzávratě se může objevit nevolnost .S takovými příznakyje lepší se obrátit na lékaře.

Šťáva na kůži častozpůsobuje popálení .Zasažená oblast by měla být omytapod proudem studené vodya vzít antialergenní prostředek.

Při práci s rostlinou je třeba nosit rukavice a po dokončení práce si důkladně umýt ruce.

Podle všech preventivních opatření můžete pěstovat luxusní euforii podobající se palmě.Bude mít cenné místo ve sbírce, ozdobí jakoukoli místnost.

Zahrajte si roli tasemnice v květinovém aranžmá.