Zázvorová rostlina Aloe motley (žíhaná)

Aloe motley (žíhaná)má krásné zbarvení, dlouhou životnost a baktericidní vlastnosti.Propagováno semeny a výhonky.Kvete jednou za rok na jaře.

Tiger aloe patří do sukulentní lilie rodu Aloe.Jedná se o běžný pokojový květ.Ocenil své neobvyklé barevné zbarvení a lékařské vlastnosti.


Šťáva z listů této rostliny, rozřezaná na polovinu, mábaktericidní vlastnosti .Obsahujevitamíny a minerály .Používá se jako diuretikum.Tiger aloe vynikajícíobnovuje tkáň, léčí abscesy. Používá se v bojis Kochovými hůlkami a očními chorobami.

Při špatném trávení se šťáva z rostliny spotřebovává dovnitř, s tekoucím nosem se šťáva uspořádá do nosních dírek.U abscesů, akné, je nutné aplikovat listy nakrájené na polovinu na postižené oblasti kůže.

Popis rostliny


Květina dosahuje výšky nejvýše 30 centimetrů.Listy rostliny jsou na rozetách u kořenů nebo malých stonků.Kolem natáčení jsou krouceny v řadách ve spirále.Na délku nepřesahují více než 15 centimetrů.Na okrajích mají malé hroty.

Listy jsou tmavě zelené s pruhy a skvrnami sněhobílého odstínu.Dookraj rostliny je sněhově bílý pruh.Kvůli tomuto neobvyklému zbarvení byla rostlina nazývánapestrou nebo tygří. Kmen květu je široký u základny.

Kořenový systém květu je velmi silný.Na délku, květiny nedosahují více než 3,5 centimetrů.Na výšku u stopek nejvýše 30 centimetrů.Perianth je uvnitř jantarového stínu, vnější je růžovo vínová s smaragdovými pruhy.Má miniaturní zvonovité trubkovité květiny a vzpřímený stopku.

Výsadbarostliny by se měla provádět na jaře nebo na podzim.Je lepší zvolitvelké kapacity .

Kořeny se nesmí opírat o stěny hrnce.

Složení půdy:hrubá písčitá /listová /sodná půda.Kyselina půdy je neutrální.Tiger aloe má silný kořenový systém.Proto se ve větším kontejneru každé aloe transplantuje každé jaro, dospělé aloe za dva až čtyři roky.Transplantace po zakoupení se provádí v matryoshkových květináčích v půdě se směsí hrubého písku a shnilého kompostu.Vrchní vrstva dvou centimetrů by měla být malé kameny nebo expandovaná hlína.

Domácí péče


Vlétěby měla být zalévánímírné , nikolivíce než jednou týdně. V ziměje rostlina umístěna nachladném místě .

Mokření půdy a časté zalévání květu netoleruje.Mezi zavlažováním musí být půda suchá.Při silném přelití může kořenový krk umřít.

Aloe dává přednostnízké vlhkosti .Roste dobře v osvětlených oblastech.Miluje skleníky, zasklené lodžie a parapety s malou penetrací spáleného slunečního světla.Dokonale zima při pokojové teplotě až 20 ° С.Roční růst je 10 centimetrů na výšku.Životnost rostliny je 15 let.

Charakteristiky pestré aloe

Doba odpočinku trvá od poloviny podzimu do poloviny zimy.Je to kvůli nízkému osvětlení.Doma rostlina kvete velmi zřídka.Ve sklenících v Jižní Africe kvetou aloe každý rok na jaře.Doba květu březen-duben.Má jemnou příjemnou vůni. Vrchní obvazse provádí jednou měsíčně na podzim a na jaře.

Krmení je vynikající: „Živá síla“, „Květinové štěstí“, popel, humus, odvar ze zeleniny.

Pro týdenní zalévání by mělo být přidáno tekuté hnojivo.Reprodukce probíhá pomocí apikálních a laterálních výhonů.Řezají se a suší se do 48 hodin.Pak jsou zasazeny do opevněné půdy a vázány na kolík pro stabilní růst.V prvních 7 dnech by se rostlina neměla napojit.Listy ze stříkačky je nutné stříkat 2-3krát denně.

Nemoci a škůdci

Nebyli pozorováni žádní škůdci.Tygří aloe není ovlivněno suchými a kořenovými hniloby.Někdy na listech může začít pochva.V tomto případě se škůdci z postižených oblastíseškrábnoua rostlina sama se promyje teplou vodou a mýdlovou vodou.řešení.

Motley Aloe nemá rád silnou půdní vlhkost, není ovlivněn škůdci.Doma roste dobře v uzavřených lodžiích a dobře osvětlených parapetech.

V přírodě existuje mnoho odrůd aloe.Na našem portálu najdete nejužitečnější informace o pěstování aloe vera, arboreal a aloe vera doma.

Fotografie

Další fotografie aloe vera viz níže:

Užitečné video

Podívejte se na video o transplantaci tygra aloe:


Užitečné informace
Zobrazit více souvisejících materiálů:

 1. Tajemství pěstování aloe spinosové
 2. aloe vera healer - péče o rostliny
 3. Aloe: rostlina, růst, množení
 4. Jak pěstovat aloe doma?Pravidla transplantace aloe
 5. Aloe - z divočiny na domácí léčitele
 6. Aloe je váš domácí lékař
 7. Je vaše aloe nemocná?Další informace o příčinách a možnostech léčby!
 8. Blokuje Aloe jednou za sto let?Proč se rostlina obecně nazývá agáve?
 9. Domácí aloe: vše o správné péči
 10. Aloe vera je elixírem zdraví u vás doma!
 11. Aloe vera - léčivé vlastnosti a kontraindikace