Zdroj nádherné vůně citronu: popis, domácí péče a fotografie

Myrtleje taková okrasná a překvapivě domácí rostlina, že je velmi obtížné si ji představit v tropických nebo subtropických lesích.

Odtud pochází citrón citron, za přírodních podmínekroste v Austrálii, Americe, na pobřeží Černého moře.

Tento strom se dlouho pěstuje jako pokojová rostlina.

Nádherné květiny, vůně listů, schopnost snadno tolerovat srážky, tvorba koruny z něj udělala oblíbeného pěstitele květin: s starodávným myrtem je spojeno mnoho legend, znamení a víry.

Obecný popis

Myrta citronová se nazýváBackhousia citriodora F. Muell, myrta citronová. Stálezelený strom s voňavými zářícími listy 10 cm dlouhými a 5 cm širokými.

Kvetou s bílými, smetanovými nebo mírně žlutými květy, které kvetou se střapci na koncích větví.

Kvetení se nemusí zastavit celé léto. Plody opylovaných rostlin jsou světlé, šťavnaté modré bobule, které se někdy používají jako koření.Pokud zrají, jsou schopni produkovat semena.

Jak se starat doma?

Domácí péče o citronovou myrtu nevyžaduje zvláštní péči, existuje však řada podmínek, které je třeba dodržovat.Rostlina by měla být transplantována do nádoby s dobrou drenážní vrstvounaplněnou substrátem listnatého humusu, písku arašelina.

DŮLEŽITÉ! Nepoškozujte strom, pečlivě umístěte kořenový systém do hrnce, posypte rašelinou.Od jara do podzimu by měla být rostlina udržována hnojivy, ale v zimě by se to nemělo dělat, myrtle v tuto chvíli téměř neroste.

Osvětlení

Citron myrta je velmi rád slunce,dokonale toleruje přímé sluneční světlo,proto se doporučuje pěstovat na oknech z jižní, východní, západní strany.S dobrým osvětlením začne kvetat 3-5 let stará rostlina.

Teplota

V létě rostlina potřebuje teplotunejméně 18 stupňů. Ale myrtle miluje chlad, takže pro něj stačí 20–25 stupňů.

V zimě můžete teplotu snížit dokonce až o 10 stupňů Celsia, myrtle obvykle takovéto poklesy a průvan toleruje.

​​

Zahřívání bateriínebo mrazivý vzduch je mohou poškodit.

Vlhkost

Aktivní růst vyžaduje velmi vysokou vlhkost, kterou je třeba udržovat postřikem listů.

Zalévání

Myrtle potřebuje zalévat téměř celý rok, v žádném případěby nemělo být povoleno sušení půdy. Dokonce i během klidového období, které trvá od 1 do 3 měsíců, pravidelně navlhčete půdu a listy.

Kvetení

Květy myrty s malými květy shromážděné v květenstvích, které jsou umístěny v osách listů.

Pokud rostlina nedostává dostatek světla, paknemusí kvetnout.

Při rozkvětu i malý ponornese vůni kolem domu, pro kterou dostal myrta své jméno.

Fytoncidy sekretované květinamivšak ničí také mikrobya patogeny.

Hnojiva

Mirt reaguje velmi dobře na téměř všechna krmení, nemá rád pouze vápno.Takže ji musíte oplodnit alespoň 1krát týdně, nejlepší možností je po 2 zavlažování 3.

Kultivace

POMOC! Pokud váš mladý myrta získal sílu, nemusíte si dělat starosti - rostou pozoruhodně.Nadýchané stromy můžete bezpečně svírat, aniž byste se dotýkali bočních vrstev.Než začnete řezat, rozhodněte se, jaký tvar chcete stromu dát.

Myrtle má velmi ráda ty, kdo pěstují bonsaje, protože myrtle pomáhá realizovat jakékoli fantazie.Takže vytvořte nízký nadýchaný polštář nebo kulatou korunku vzduchu, po dobu jednoho roku dosáhnete výsledku, další umožní jeho opravu.

Na vaši pozornost citrónový citrón na fotografii:

Transplantace

Transplantujte strompodle potřeby. Mladé stromy jsou nejlepší 1krát ročně a dospělí - 1krát za několik let, když se pot pro kořeny zmenší.

K vaší pozornosti užitečné video o transplantaci myrty včetně citronu:

Propagace

Myrtle se šíří semeny a řízky.Semena však nezaručují zachování vlastností odrůdy, takže je nejlepší se pokusit pěstovat myrta z řízků.

Řízky

DŮLEŽITÉ! Stopka by měla být přijata se silným a dobrýmrostoucí rostlina.Polo Osvěžené vrstvy, nejlépe pěstované v posledním roce, ošetřené kořenem nebo heteroauxinem a umístěné do nádoby naplněné oblíbenousměsí myrty: humus listoví, trávník a písek.

Řízky jsou zakořeněny ve sklonu 45 stupňů a pokrývají zemi třemi pupeny.Zbývá umístitnádobu na tmavé místoa zalévat myrtu, aby se zabránilo vysychání půdy.Kořeny myrty se zakoření do měsíce.Potom může být rostlina přesazena na trvalé místo.

Pěstování osiva

Tato metoda není úspěšná pro všechny.

  • semena citronové myrty se zasejí do směsi hrachu a písku, zakryjí školku sklem a pravidelně se zalévají a větrají;
  • líhněte se na velmi dlouhou dobu - 2 až 3 měsíce.A pokud vyklíčili, všechno pro vás vyšlo;
  • Sazenice rostou přátelsky a rychle;
  • Pokud mají 2 listy, mohou být vysazeny.

Nemoci a škůdci

Kočky, třásničky, klíšťataa mnoho dalších škůdci myrty mohoupokud ne zničit, pak je skvělé ublížit myrty.

Shchitovka, mealybug,trůn amšicporazíte Actaru postřikem 1krát týdně po dobu jednoho měsíce.

Lze také vyzkoušet Actellik, který při kontaktu s ním ničí škůdce.

Škůdci lze zničit důkladným otřením rostliny až po poslední listvatovým tamponem nebo štětcem namočeným v alkoholové tinktuře, měsíčkové tinktuře.

Postřik za slunečných dnů pomůže snadno zničit roztoče pavouka, tento postup je nutné provést pouze včas, aby se zabránilo šíření klíštěte a smrti listů.

Klesání listů

V zimě mohou listy rostliny vysychat a poté zcela odpadnout.Takže,myrta byla příliš horká. Nepropadejte panice, rostlina nezemřela.Umístěte jej na jasné, ale chladné místo, udržujte vysokou vlhkost a zalévejte.

A na jaře se myrtle ožívá a potěší vás mladými výhonky a krásným listím.
Listy zbarvují žlutě , vadnou také proto, že voda v zemi stagnovala. Možná kořeny začaly umírat.Přemístěte rostlinu a zabraňte zamokření, může jí pomoci odvodnění.

Přečtěte si také na našich webových stránkách, proč listy následujících rostlin zaschnou, zžloutnou a spadnou: Schefflers, Chlorophytum, Stromantha, Citron, Bambus, Yucca, Avokádo, Euphorbia, Croton, Maranta ], Calathea, Chřest, Ivy, Cypress.

Závěr

Pokud výše uvedené potíže nejsou strašidelné, určitě si na slunných okenních parapetech najdete místo pro citrónovou myrtu.A o rozmanitosti druhů a odrůd myrty si můžete přečíst zde.

A myrt, o kterém je složeno mnoho legend a legend, vás potěší nejen krásnými listy, jedinečnou korunou a nádherným kvetením, ale taképomůže v boji proti nachlazení, stresům.