Země pro Zamioculcas („Dolar Tree“): jak si vybrat a kultivovat půdu?

Zamioculcas se snadno vyrábí na slušnou velikost pro každého, kdo chce ozdobit svůj domov zástupcem africké flóry.

Alese nesnažtevyjádřit svou lásku k němu s nadměrnou péčí ve formě častého zalévání a hojného vrchního oblékání.

V tomto článku se budeme zabývat tím, jaký druh půdy je potřebný pro zamioculky nebo „dolarový strom“.

Do jaké půdy se zasadíte?

Obvyklé chápání nezkušených zahradníků o vysoce kvalitní půdě v případě pěstování Zamioculcas může způsobit smrt této rostliny, protože tato rostlina se vzhledem k povaze půdy v přírodních podmínkách cítí dobřevvelmi výživnápůda propustná pro vzduch.

Hlíny obohacené o humus v půdě se zdráhají rozdělit se na vlhkost, což může vést k začátku procesu odbourávání oddenků.

Nejpohodlnější kořenový systém zamioculků ve směsitrávníkové půdy a písku , ke kterému se přidává dobrá částz expandovaného jílu , malý štěrk nebo obyčejné středně velké kameny z polní cesty.

Před výsadbou musí být půda získaná smícháním různých půd a směsí dezinfikovánarozlití vroucí vodou nebo kalcinace v troubě.

DŮLEŽITÉ! Kořenový systém zamioculků negativně reaguje na hrubý mechanický účinek, proto opatrně přesuňte rostlinu do nového hrnce pomocí metody překládky.V případě potřeby po transplantaci rostliny v důsledku přetečení a začátku rozpadu kořenů se poškozené podzemní části oddělí.

V jaké zemi doma pěstujete květinu?

Tři možnosti:

  • při nákupu (vhodná půda pro sukulenty, kaktusy);
  • univerzální (podléhá povinnému smíchání s čistým pískem a perlitem /expandovanou hlínou);
  • vařili sami.

Schéma míchání zemin a přísad pro přípravu půdy

Půdní složení pro Zamiokulkas je reprezentováno směsí:

  • 1 díl trávníkové půdy,
  • 1 h. List,
  • 1 h. Mírně kyselá rašelina,
  • 1 h. Písek bez hlinitých frakcí.
DŮLEŽITÉ!
Před naplněním půdy do květináče se 1/5 kapacity naplní drenážní složkou.Tato vrstva poskytne další přístup vzduchu do podzemku rostliny.Přirozeně je nutná přítomnost drenážních otvorů v hrášku.

Primární kultivace půdy chemikáliemi

Chemikálie obvykle nezpracovávají půdu, , ale větve rostliny- pokud zjistí, že je napadena roztočem,mšice, hmyz šupinatý.

První dva druhy škůdců jsou kontrolovány infuzí tabáku a roztok mýdla a tabáku smíchaný s denaturovaným alkoholem.odpovídajícím způsobem.

Niklinsulfátový postřik se používá proti mšicím.K přípravě takového roztoku použijte gram léku na litr mýdlové vody.

Obzvláště obydlí škůdci jsou rostlinné části otírány hadříkem nebo tamponem navlhčeným dezinfekčním roztokem podle bodu.Den po dezinfekci je keř umyt pod teplou sprchou nebo několikrát otřen navlhčeným hadříkem.

Není nutné hnojit rostlinu, pokud není k dispozici vhodné hnojivo - Zamioculcas je citlivý na nadbytek hnojiv a můžeonemocnět v důsledku předávkování .Optimální množství zalévání s přidáním stopových prvků není více nežkrát za měsíc , když se rostlina aktivně vyvíjí.

Zamiokulkas roste dobře v zahrádkářech, zřídka, ale hojně ho zalévá, pravidelně ho stříká čistou vodou ve zvláště horkých dnech a při přesazování používá půdy s vysokou propustností vzduchu.

Na našich stránkách jsme pro vás také připravili články o metodách rozmnožování tropických rostlin a kompetentních péči o nenáročný a ozdobný Zamiokulkas.

Užitečné video

Vizuálně můžete získat představu o transplantaci Zamiokulků na videu: