Získejte dominantní kuřata a v prvním roce dostanete 300 vajec!

Moderní chovatelé nadále aktivně vytvářejí plemeno kuřat, které dokáže nést co největší počet vajec.

Dosud lze jedno z poměrně mladých plemen kuřat snášejících vejce nazvat dominantní plemeno.

Má oproti starým plemenům drůbeže mnoho výhod.

Jedná se o takové plemeno kuřat, jako je Dominant, o kterém budeme hovořit v tomto článku.Seznámíme se s historií plemene, jeho vlastnostmi a vlastnostmi.

Původ plemene

Kuřata byla poprvé získána v České republice.Místní chovatelé se po dlouhou dobu pokusili chovat, což bude nenáročné na kvalitu krmiva, životní podmínky.

Chovatelé zároveň chtěli chovat ptáka s dobrou imunitou a zdravím, aby se i při nedostatku vitamínů mohl cítit dobře.Se vším tím se však pokusili rozmnožit ptáka, který má velmi vysokou produktivitu vajec a atraktivní vzhled.

Nyní toto plemeno kompletně dokončilo vytváření svých vnějších rysů.Je aktivně chována ve 30 zemích světa a ve Švýcarsku jsou tyto slepice aktivně zapojeny do environmentálních programů pro výrobu přírodních produktů.

Popis dominantních kuřat

Mají několik odrůd.Všechny barvy a tvar těla připomínají jiná oblíbená plemena.Faktem je, že chovatelé se pokusili vytvořit opravdu atraktivní ptáky, kteří by mohli nést velké množství vajec.

Všechna kuřata se vyznačují velkým a masivním tělem .Malá hlava s šarlatovou tváří a hřebenem.Kohouti mají malé, červené, zaoblené náušnice a kuřata mají velmi malé, ale také červené.

Křídla plemene těsně přiléhají k tělu a dobře jej doplňují.Z dálky můžete vidět, že kuřata vypadají docela dřepě.Toto je vysvětleno krátkými světle žlutými nohami a velmi nádherným peřím.Vizuálně se kuře zvětšuje.

Existuje několik nejpopulárnějších odrůd Dominant.Mezi nimi dominuje dominantní černá D100.Slepice tohoto druhu mají tmavou barvu peří a tělo charakteristické pro toto plemeno.

Tsarskoye Selo slepice se liší od plemene, které zvažujeme v tomto článku.Mají své výhody a nevýhody.

Kdykoli se můžete seznámit s ptačí hypertermií zde: https://selo.guru/ptitsa/bolezni-ptitsa/travmy/gipertermiya.html.

Další populární možností je dominantní Sussex D 104. Kuřata se zpravidla vyznačují lehkým peřím a zvýšenou odolností vůči jakékoli změně klimatu.

Obsahové prvky

Dominantní je velmi odolná drůbež.Mohou tedy žít za jakýchkoli podmínekvelmi vhodný pro začínající farmáře.Slepice tohoto plemene snadno snášejí intenzivní teplo, mráz, vysokou vlhkost a nadměrnou suchost.Byli speciálně vyšlechtěni, aby snadno snášeli jakékoli nepříznivé počasí.

Kromě tohonevyžadují velké množství krmiva .Při chůzi si mohou najít vlastní jídlo.Pokud ptáci dostanou většinu krmiva od farmáře, pak si mohou koupit krmivo nízké kvality, protože tělo ptáka snadno přijme užitečné látky i z takové potravy.

Někteří zemědělci tvrdí, že dominantní je velmi snadné určit pohlaví.I po vylíhnutí je jasné, která z kuřat bude kohout a která bude kuře.Tmavší kuřata jsou zpravidla slepice, lehká kuřata kohouti.

Tito silní ptáci mají velmi dobrou imunitu.Z tohoto důvodu téměř nikdy netrpí nachlazením.Pokud se ve stádě objeví virus patogenu, bude se toto plemeno kuřat rychle zotavovat z choroby, pokud se chovatel stará o kvalitní ošetření.

Samozřejmě bychom neměli zapomenout, že dominanty jsou plemeno vajec.Jsou schopni produkovat více než 300 vajec v prvním roce produktivity.

Naštěstí toto plemeno nemá prakticky žádné nevýhody, protože se ho chovatelé pokusili během chovu minimalizovat.Nyní i začátečníci se mohou zabývat chovem a jeho údržbou.

Slepice jsou z hlediska údržby naprosto nenáročné.Mohou být uchovávány jak v uzavřených prostorách, tak v malých domech zdarmachůze.Můžete také krmit toto plemeno kuře různými krmivy, musíte však vzít v úvahu skutečnost, že různá krmiva mohou mít různý vliv na produktivitu vajec každé nosnice.

Proto by mělidostávat s jídlem dostatečné množství bílkovin a vápníku .Pouze v tomto případě lze dosáhnout maximální produkce vajec.

Pokud jde o mladé, je také téměř nenáročný.Díky svému zdraví jsou kuřata méně citlivá na různé nachlazení.Navíc dokonale zvládají náhlé změny teploty a vlhkosti.

Vlastnosti

Vrstvy se vyznačují vysokou produktivitou vajec.Na farmě mohou ročně produkovat průměrně 300 vajec.Všechna položená vejce váží asi 70 g. Kuřata váží asi 2 kg.Současně mohou kohouti přibrat na váze až 3 kg.Všechny tyto vlastnosti se však mohou u jednotlivců lišit.

Dominantní černý D 100 může produkovat z 310 vajec v prvním roce produktivity.Jeho průměrná životaschopnost je 97%.Váha obou pohlaví se nemění.

Druhy snášky dominantní odrůdy Sussex D 104jsou schopny průměrně 320 vajec ročně .Rychle také přibývají na váze.Váha jednoho 18měsíčního kuře je 1,4 kg.Již v 68 týdnech dosahuje pták váhu 2 kg.V tomto případě má životaschopnost tohoto druhu tendenci k 97%.

Kde si mohu koupit v Rusku?

  • Farma „ Compound Gorki “ prodává kuřata dominantního plemene.Zde si můžete koupit vejce pro inkubaci, denní příspěvekkuřata a dospělí ptáci tvoří stádo rodičů.Farma se nachází v blízkosti Petrohradu, v okrese Gatchinsky.Chcete-li zjistit přesnou cenu ptáka, můžete zavolat na +7 (952) 285-97-73 nebo kontaktovat na vhodné stránce www.ferma-gorki.ru.
  • Do prodeje je zapojena zemědělská farma „ Oderikhinsky “.Nachází se ve stejnojmenné vesnici v okrese Pereslavl-Zalessky v oblasti Jaroslavl.Všichni ptáci jsou chováni v pohodlných domech pro volný výběh.Chcete-li zjistit přítomnost kuřat a vajec pro inkubaci, volejte na +7 (903) 828-54-33.

Analogy

Kuřata Lohmann-Brown lze považovat za jediný analog.Jsou to vynikající nosnice schopné produkovat až 320 vajec ročně.Navíc mají dobré zdraví, dobrou odolnost vůči virovým onemocněním.

Lohmann-Browns nevyžadují intenzivní krmení a zvláštní údržbu, takže se do jejich chovu mohou zapojit i začátečníci v zemědělském podniku.

Závěr

Dominantní kuřata jsou ideální nosnice s nejvyšší produktivitou u ostatních plemen.Jsou schopni nést více než 300 vajec ročně.Navíc kuřata tohoto plemene dobře přežívají za jakýchkoli podmínek a mají také vynikající zdraví, což umožňuje chovatelům ušetřit na veterinární péči.