Život potvrzující stříbro Acacia

Tato rostlina je známá jako mimóza.Ty samé nadýchané větvičky se zlatými kuličkami, které dávají dámám počátek jara.Botanický rod Acacia, čeleď Fabaceae (Legumes).

Slovo „stříbro“ v jejím názvu není bez důvodu.Listy tohoto typu akátu jsou popelově zelené díky hojné pubertě.Říká se jí také „bělená“.

) Botanická charakteristika

Jehličnatý strom s hustou korunou ve tvaru deštníku. Průměrná výška je 10–12 m , zatímco ve své vlastní zemi roste s obrovskýmstromem do 45 m .Tento host z tropických zeměpisných šířek je okouzlující a úžasný, ale nejprve si udělejme první věci.

Kořenový systém


Strom mávýkonný horizontálně rozvětvený oddenek. Hlavní kořen rychle přestane růst a všechny síly jdou k četným kořenovým potomkům.

Listy

Listy dvojité pinnate stříbrné akácie jsou rozptýleny do mnoha tenkých laloků.Mohou dosáhnout délky 20 cm.Jsou dospívající s malými chlupy.Tyto chloupky jsou určeny k ochraně rostliny před chladem a ztrátou vlhkosti z povrchu listu.Také zachrání strom před spálením.

Květiny

Je těžké nazvat malými květy žlutých korálků.4-8 mm inprůměr těchto četných koulí tvoří květenství panicles. Prašníky květin jsou jasně žlutéa tyčinky jsou nažloutlé nebo dokonce oranžové.Stříbřité květy od poloviny zimy a podle počasí až do poloviny jara.

Kmen a kůra

Průměr kmene vje 70–80 cm.Kůra s věkem ztmavne, ale zůstává hladká.U dospělého stromu je barva kůry šedavě hnědá nebo hnědá, s mnoha podélnými trhlinami.Gum vyteká skrz tyto trhliny.

Žvýkačka - kapky silné tekutiny zmrazené na kmeni nebo větvích stromu.Má vlastnost zahušťování (pronikání do vody, bobtná a vytváří adhezivní roztok).Používá se v různých průmyslových odvětvích, včetně medicíny.

Ovoce


Plody akácie jsou plochétmavé nebo fialovohnědé fazole , jejichž délka je nejvýše 20 cm.má podlouhlý tvar a lze jej otevřít dvěma tenkými křídly.V kouscích fazole jsou malá (3-4 mm) velmi tvrdá semena tmavé barvy.

Místa

Stříbro akátu se objeviloze vzdálené Austrálie. Kvůli své schopnosti samočinného výsevu zakořenila na mnoha místech po celém světě.Nachází se na pobřeží Středozemního moře na Madagaskaru v Jižní Africe.Od poloviny 19. století roste na pobřeží Černého moře na Kavkaze.

Rostoucí akácie

Tato rostlina potřebuje pro růst určité podmínky.

Přistání

Akátmiluje sluneční svita je nejlepší pro přistánímísto, které je často osvětleno sluncem, udělá.Uvnitř by mělo být okno na jižní straně budovy.Na konci podzimu a zimy, kdy jsou denní hodiny krátké, je mimořádně důležité zajistit další osvětlení,postačí 3-4 hodiny.

Teplotní podmínky

Akácie nemají rádiani vysoké ani nízké teploty. Příliš teplé teplotní podmínky ohrožují výskyt hmyzu v měřítku hmyzu.

Scutellaria je extrémně malý a hbitý hmyz pokrytý skořápkou.Saje vitální šťávy z rostliny, v důsledku čehož může zemřít.

Aby se zabránilo jeho výskytu, neustále a pečlivě prozkoumávejte sazenice.Chcete-li se zbavit chrasty, proveďte ruční čištění a pro spolehlivost postříkejte strom insekticidním roztokem.

Půda


Půda pro pěstování akácie potřebuje volné a lehké, bez zhutnění.Chcete-li doma pěstovat stříbro, měli byste připravit speciální substrát.Zahrnuje trávník a listovou půdu, hrubý říční písek a humus.Poměr částípro substrát by měl být 2: 4: 1: 1.

Vlhkost a zalévání

Akácie není nutné stříkat, , ale je důležité pečlivé zalévání. Od jara do podzimu je zalévání pravidelné (1-2krát týdně) a hojné, v zimě mírné (jednou za 10 dní).

Vrchní obvaz

Během jara a léta se rostlině krmí složitá hnojiva.To musí být provedenojednou za tři týdny. Podzimní zima pro akácie - období odpočinku,oplodnit to v tuto chvíli není nutné.

Kvetoucí

Někteří jednotlivci začínají rozkvétat již ve dvou letech. Ve 4. roce života všechny stromy prudce kvetoua přinášejí ovoce.Akácie kvetou koncem ledna - začátkem února a nadále potěší oko několik měsíců.

Prořezávání

Tento strom roste velmi rychle.Pokud akácie není oříznuta, pak větvená část zhoustne a nebude fungovat krásná korunka.Je těžké prorazit paprsky slunce skrz větve a listy, které jsou příliš silné. Při absenci jasného světlaexistuje nebezpečí rozvoje patologií.Po květu nakrájejte agát.

Rychlost růstu a délka života

Níže uvedená tabulka ilustruje ohromující rychlost růstu tohoto stromu.

Rok života Výška v metrech Poznámka
) 1 0,4-0,5
2 2-2,5 ) Někteří začínají rozkvétat
3 4-5 Asi 7 m
Následující roky 12-15

Tento druh agátu žije až 40 let.
Na stránkách našeho portálu jsme pro vás shromáždili informace o nejúžasnějších druzích akátu - o žluté, černé, růžové, Sandy, Belaya, Lankaran a Tanning.

Rozmnožování


Rozmnožování probíhá semeny a řízky.V lednu jsou semena před výsevem namočena v teplé vodě.Přes den v60 ° C, dva dny při 40 ° CPoté jsou zasety do substrátu.

Akácie se šíří řízky (10 cm dlouhé)v aktivním období (jarní konec léta).K tomu je třeba je umístit na lehký substrát a zakrýt skleněnou nádobou.Zakořenění obvykle trvá 2-3 měsíce.

Obdivovat barevné žluté větve akátu v zimě je neuvěřitelné.Pokuste se tento strom pěstovat svými vlastními rukama - nebude to trvat moc času a přinese radosti neměřené.

Fotografie

Dále vidíte fotografii stříbra Acacia:

)

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o rostlině:


Užitečné materiály
Následuje seznam článků, které mohou být pro vás užitečné:

  Akácie Druh:
 1. Žluté akácie
 2. Lankaran Acacia
 3. Černá akácie
 4. Akácie pískové
 5. Bílá akácie
 6. Růžová akácie
 7. akácie Catehu
  PéčeAkácie:
 1. Akácie v medicíně
 2. Květy akácie
 3. Výsadba akácie ​​