Životodárná vlhkost pro světlé květiny: jak zalévat orchideje v zimě a na podzim?

Orchideje dokázaly získat lásku zahradníků.Na parapetech domů a bytů se stále častěji objevují světlé květiny.U orchidejí je však nutné zajistit pohodlné podmínky, zejména v chladném období.Jedná se především o zavlažování.

Toto bude projednáno v tomto článku, konkrétně: jaká je jeho frekvence, jak připravovat vodu a jiné nuance.

Vlastnosti růstu vchladné období

Na podzim se z spícího období, které zažívají během horkého léta, objevuje mnoho orchidejí.Na začátku podzimu, kdy je denní světlo stále dost dlouhé, začne orchidej tvořit stonek květů.Doba růstu stopky je zpožděna o několik měsíců a do poloviny zimy květy orchidejí.V tuto chvíli lze orchidej bezpečně nasadit na parapet, protože spálení v zimě není hrozné.Kromě toho bude užitečné jej osvětlit uměle tak, aby denní světlo trvalo 12 až 14 hodin.

Proč je vyžadována speciální regulace vlhkosti?

Je třeba připomenout, že orchidej je tropická rostlina.Proto musíte být obzvláště zodpovědní za péči o ni v chladném období.Může se stát nedostatek světla a suchého vzduchufatální pro rostlinu.Vytápěcí zařízení suchý vzduch často vysouší. Aby mohla květina zůstat zdravá, je třeba jí věnovat náležitou péči.

Jak často by se mělo zavlažování provádět na podzim a v zimě?

Při péči o orchideje je třeba mít na paměti, že se jim nelíbí nadměrná vlhkost v květináči , jak zalévat orchidej rostoucí v květináči ?).Je lepší trochu vysušit půdu, než ji naplnit.Jak často je třeba zalévat rostlinu doma v zimě, záleží na rychlosti zasychání půdy (jak zalévat domácí orchidej v kteroukoli roční dobu, přečtěte si zde ).To je obvykle jednou týdně.

Zalévání však může být třeba ještě méně často.Závisí to na podmínkách, ve kterých je orchidej obsažena.Čím chladnější a tmavší místnost, tím pomalejší vysychání z půdy.Interval mezi zavlažováním tak může růst až 10, někdy až 14 dní.

Reference. Není-li půda vyschlá shora, není třeba spěchat do vody.Půda v hloubce hrnce je zpravidla stále mokrá.Je lepší odložit postup na další jeden až dva dny.

Nejúčinnějším způsobem , jak určit úroveň vysychání půdy, je dřevěný špíz , spuštěný do hrnce.Pokud zvlhlo, je příliš brzy na zalévání orchideje.

Je vhodné sledovat sušení půdy, pokud orchidej roste v průhledném květináči.V takovém případě ji musíte zalévat, když se kondenzát přestane shromažďovat na hrnci.Barva kořenů je také indikátorem vysychání půdy: vyplatí se zalévat orchidej, když se kořeny zesvětlí.Pokud jsou kořeny zelené -zalévání by mělo být odloženo.

Jak často je třeba zalévat orchideje, je v popsáno jako samostatný materiál.

Úprava vody

Voda na zavlažování orchidejí by měla být teplá.Stačí jednoduše sbírat vodu z kohoutku předem, nejméně jeden den předem, a nechat trvat na tom, že budete v otevřené nádobě.Voda tak získá příjemnou pokojovou teplotu a vypaří látky škodlivé pro rostliny obsažené v tekoucí vodě.Pokud je však místnost chladná, je lepší vodu mírně ohřát, aby nedosáhla teploty ne vyšší než 300C.

V zimě je potřeba krmení snížena. Proto by se rostlina neměla oplodnit před jarem.Výjimkou může být případ, kdy je orchidej pod speciálním umělým osvětlením.

O tom, jak zalévat orchidej a jak často se to dá udělat, si přečtěte zde.

Podrobné pokyny

Existuje názor, že v chladném období opláchněte orchidej ve sprše nebo ve spreji.Nejprve by se však měl řídit stav závodu.Pokud se rostlina cítí dobře, pak je opravdu lepší odložit takové zavlažovací metody na teplejší čas.

Od září do listopadu

V podzimních měsících můžete k zavlažování použít metodu máčení. K tomu potřebujete:

  1. Vložte květ orchideje do prázdné nádoby, o něco větší než samotný květ.
  2. Nalijte vodu do květináče orchideje.Je důležité nelít přímo na kořeny, ale na substrát.
  3. Zalévání těmdokud hladina vody ve vnější nádrži nedosáhne ¾ výšky květináče s orchidejí.
  4. Nechte hrnec ve vodě po dobu půl hodiny.
  5. Vyjměte nádobu a položte ji na paletu.To umožní odtoku přebytečné vlhkosti.Nechte jej působit 20 minut.
  6. Po 20 minutách vypusťte přebytečnou vodu a vložte orchidej na stálé místo.
Doporučení. Hrnec orchideje můžete vložit přímo do vodní nádrže.V tomto případě ji musíte držet tak, aby se květ neotočil a substrát nevylil z hrnce.Suchá kůra je velmi lehká a nedrží hrnec na dně pánve.Může to jen vyskočit.

Od prosince do února

V zimě můžete zalévat orchidej stejným způsobem ponořením (jaké další způsoby zalévání orchidejí jsou ?).Měli byste však věnovat pozornost obecné vlhkosti.

Je-li místnost velmi suchá, musí být zajištěna další vlhkost. Za tímto účelem můžete:

  • Vložte zvlhčovač vzduchu do místnosti.
  • Postříkejte vzduch kolem orchideje z rozprašovací láhve.Hlavní věc není dostat se na zásuvky.
  • Vedle orchideje můžete umístit nádobu s vodou, aby se plynule odpařovala.
  • Pokud je orchidej poblíž baterie, můžete na ni vložit mokrý ručník a při zaschnutí ji vyměnit.

Jaké potíže vyvstávají?

Nejčastěji jsou problémy se zavlažováním orchidejí v chladném období způsobeny nadměrnou vlhkostí. Orchidej nemá ráda chlad a vlhkost v květináči může vyvolat podchlazení kořenůa v důsledku toho i jejichhniloba a plísňová onemocnění.Abyste tomu zabránili, musíte po zavlažování rozhodně nechat vodu dobře odtéct a včas ji z pánve odstranit.

Aby se předešlo výskytu takových problémů, je nezbytné zajistit tepelnou izolaci květu.Můžete jej přeskupit z parapetu na teplejší místo.Ale pak se musíte postarat o dobré osvětlení.Pokud není kam uspořádat banku, můžete pod ni položit vrstvu polystyrenu nebo blokovat banku s průvanem.

Na první pohled se může zdát, že orchidej je velmi rozmarná.Chcete-li se o to však starat, musíte dodržovat poměrně jednoduchá pravidla, s nimiž může začínající pěstitel zvládnout.Hlavní věc je pečlivě ošetřovat vaši květinu a jednat pouze na základě jejích potřeb. Při pečlivém zacházení s orchidejí potěší její kvetení uprostřed chladné zimy , jak ji zalévat během kvetení ?).

Správné zalévání je velmi důležité pro každou rostlinu, zejména pro rozmarnou orchidej.Proto, pokud máte v úmyslu pěstovat takovou květinu doma, přečtěte si o , jak ji správně zalévat, včetně po přesazení do jiného květináče.

Užitečné video

Z videa se dozvíte, jak zalévat orchidej v chladném období.Jaký je vztah zavlažování s osvětlením a teplotou vzduchu: