Známé příznaky a příznaky ptačí chřipky u ptáků: co by měl každý hostitel vědět?

Zkušení chovatelé se někdy setkávají s chorobami ptáků, které pěstují.Existuje mnoho nemocí, které ovlivňují kuřata a kuřata.

Jednou z nejnebezpečnějších patologií je ptačí chřipka.Co to je, jak se vyvíjí a léčebné metody budou posouzeny podrobněji.

Co je to?

Tato nemoc byla poprvé zmíněna v Itálii v roce 1880.Odborníci zjistili, že se liší od cholery, pojmenovali escudativní tyfus slepic.V Rusku byla ptačí chřipka poprvé zaznamenána v roce 1902.

V moderní době byla ptačí chřipka zavedena stěhovavými volně žijícími ptáky, po kterých začala u domácích zvířat vážná epidemie. Nebezpečí této choroby je, že se vyvíjí rychlostí blesku.

Je dost obtížné přijmout včasná opatření k léčbě.Tento virus se šíří tak dynamicky, že je schopen rychle zničit celou populaci kuřat.Jedinečnost tohoto viru spočívá v tom, že u volně žijících ptáků se příznaky neobjevují, na rozdíl od domácích zvířat.

Příznaky ptačí chřipky u ptáků

Po infekci ptačí chřipkou vnemocné kuře není pozorováno charakteristické příznaky během dne.Je téměř nemožné odlišit se od zdravých jedinců. Po dni může kuře pozorovat následující patologické příznaky ptačí chřipky:

 • inhibovaná reakce;
 • počet vajec kladených denně je výrazně snížen;
 • nemocné zvíře pije příliš mnoho vody;
 • peří vyčnívají různými směry;
 • zakřivení krku a křídel;
 • špatná chuť k jídlu nebo jeho úplná ztráta;
 • zarudnutí očí;
 • nadměrná sekrece hlenu z zobáku;
 • hřeben a náušnice mění barvu - stávají se purpurově cyanotickými;
 • nestabilní chůze;
 • pravidelné křeče.

Nejprve je poškozen centrální nervový systém, který se projevuje ve formě nepravidelného chodu a apatického stavu vůči vnějším podnětům.

Když se objeví tyto příznaky , je poměrně obtížné okamžitě zachránit kuře. Při pitvě lze pozorovat krvácení vnitřních orgánů.

​​
Upozornění! Bohužel se charakteristické příznaky ptačí chřipky u ptáků projevují, když léčba již nemá smysl!

Z tohoto důvodu je nutné nepřetržité sledování zvířat.Při prvních netypických patologických příznacích u ptáků byste měli okamžitě kontaktovat svého veterináře.

Příčiny choroby

Zdrojem poškození těla zvířete je virus H1 N1. Nositeli této infekce jsou stěhovaví ptáci, vodní ptáci a exotičtí ptáci.

Také kuřata a kuřata mohou být nakaženi virem nakažením infikovaných kachen nebo slepičích vajec, jakož i z nemocných těl.

Léčba dospělých a kuřat

Nejstrašnějším okamžikem výskytu této choroby u zvířete je to, že je nemožné ji vyléčit.Protože jeho vnější projevy naznačují nevratné procesy, ničení kuřecího těla.

Ani v moderních podmínkách nebyly vyvinuty účinné léky pro léčbu zvířat z ptačí chřipky.

Jediné akce, které musí kurevort podniknout při objevení nemocného zvířete, jsou jeho okamžitá izolace od zdravých kuřat a kuřat a jejich porážka. Jatečně upravené tělo postiženého ptáka však bude stále nebezpečné. Za účelem ochrany ostatních zvířat před infekcí je třeba spálit jatečně upravené tělo nemocného kuře.

Je důležité si pamatovat! Konzumace infikovaného kuřecího masa je přísně kontraindikováno!K tomuto viru je také náchylná osoba.

Preventivní opatření pro ptáky

Aby se zabránilo infekci influenzou ptáků u domácích zvířat , je třeba dodržovat následující pravidla:

 1. ) by při nejmenším podezření na infekci mělo zvíře okamžitě izolovat od ostatních kuřat;
 2. zabránit tomu, aby jejich kuřata dosáhla míst, kde by mohla volně žijící stěhovavá a vodní ptactvo obývat a pohybovat se;
 3. V žádném případě by se neměla nakrmit mladá zvířata nakoupená přírodním masem nebo vejci.

Dále následujestarat se o vyváženou stravu zvířat.Pomůže to posílit imunitní systém kuřat, což výrazně sníží náchylnost k viru.

Je ptačí chřipka nebezpečná pro člověka?

Nelze opomenout skutečnost, že lidé jsou také náchylní k infekci ptačí chřipkou.Proto při detekci kuře s touto chorobou je nutná mimořádná opatrnost.Při ohniskách influenzy ptákůmusí být osoba, která má farmu, očkována.

Pokud jde o preventivní opatření při styku s postiženým kuřetem, nesmí kuřecí dýmka tato zvířata krmit ručně, ani jíst jejich vejce a maso.

Abyste se ochránili před poškozením těla tímto virem, musíte dodržovat následující pravidla:

 • zakazovat dětem kontakt s volně žijícími zvířaty a ptáky;
 • zbavit nemocných kuřat spálením, pouze tímto způsobem může být virus zničen;
 • Při likvidaci postižených zvířat musí osoba nosit ochrannou masku a rukavice.Po zákroku si musíte důkladně umýt ruce mýdlem;
 • je přísně zakázáno jíst maso a vejce pochybného původu, neověřené produkty;
 • kuře je třeba skladovat odděleně od vajec v lednici, neměla by se dotýkat;
 • je-li zjištěno nakažené kuře nebo kuře, je nutné kontaktovat veterinární službu;
 • , pokud jsou v kontaktu sU nemocných zvířat se u člověka vyvine exacerbace nemoci dýchacího traktu, musíte se okamžitě poradit s odborníkem.To je jeden z prvních příznaků infekce ptačí chřipky.

Podívejte se na video o tom, zda je ptačí chřipka nákazlivá na člověka:

Závěr

Ptačí chřipka není běžné onemocnění.U domácích zvířat je to velmi vzácné.Jeho nebezpečí však spočívá ve vážných důsledcích, které může infekce vést.Proto je třeba pečlivě sledovat chování ptáků.Při prvním projevu příznaků byste se měli obrátit na svého veterináře.