Způsoby, jak se starat o úžasnou květinu - Trubkovitá lilie

Lilie jsou krásné květiny s úžasnou vůní.

Rostlina vyroste z malé cibule.Poddruh má širokou škálu barev.

Miluje hojné množství slunečního světla.

Obecný popis

Lilií trubek jsou úžasně vonící květy.Mají neobvyklý dekorativní vzhled.

Mají protáhlé květy různých odstínů a zkrácené stonky.Květiny mohou být spárovány nebo jednotlivé.

Charakteristickým rysem odrůdy jsou velké květy, které lze nasměrovat do všech směrů.Květiny rostou v květenství několika kusů.Hybrid byl vyšlechtěn na začátku20. let .

Vizuálně viz tubulární lilie na níže uvedené fotografii:

K dnešnímu dni bylo chováno velké množství lilií, například druhů.Zveme vás, abyste se seznámili s tímto a vynikajícími odrůdami a druhy rostlin :

Péče

Jak pečovat o tubulární lilii a pěstovat rostlinu doma?

Prořezávání

Ořezávání rostliny je nutné pouze předpříprava na zimování.Po rozkvětu je nutné, aby stonky mírně suché na slunci.Zemní část květu může rychle vymřít.

DŮLEŽITÉ! Oříznutí větví je přísně zakázáno!

Květiny pro zbývající období získávají potřebné množství minerálů.Všechny vitamíny by měly zůstat v zárodku.

Pokud je stonek odříznut v polovině léta, nemůže se květina připravit na květ příští rok.

Předčasné prořezáváníbrání žárovce v přípravě na další sezónu .

Výsadba a opětovná výsadba

Při pěstování na otevřeném prostranství je vysazená rostlina na kopci.

Preferovaná kyselost půdy , pH 4,5–8 .Při pěstování v pokojových podmínkách je nutné zvolit větší nádoby.

Je však třeba poznamenat, že ve velkých květináčích nerostné složky nedosahují kořenového systému.

Proto, pokud byla rostlina zasazena za účelem hojného kvetení, neměla by být kapacita větší než3-5 cmod výsadbové baňky.

Hloubka květináče by měla volně vyhovovat rozlehlé kořenové soustavě lilií.Rostlina roste dobře v drsné, listnaté půdě smíchané s humusem.Transplantace rostlinnení žádoucí .

DŮLEŽITÉ! Výsadbový materiál se dováží ze zahraničí.Všechny cibule mohou reagovat odlišně na povětrnostní podmínky.Někteří začnou hojně rozkvétat, jiní - snižují kvalitu kvetení.

Další informace o přistání a přesazení.Tubulární lilie je vidět na videu níže:

Teplota

Lilie jsou považovány za velmirostliny milující teplo .Jsou špatně tvarované ve stínu a za chladného počasí.Při pěstování na otevřeném terénu by teplotaneměla klesnout pod 15 ° C .

Za pokojových podmínek je třeba zabránit náhlé změně teploty.Optimální teplota se může pohybovat v rozmezí18-28 ° С .Vlhkost by měla býtnejméně 50% .

Nenechávejte květinu v blízkosti radiátoru.V horkém počasí lze množství zvýšit až do prvního vyschnutí půdy.

Osvětlení

Tento druh rostlin je velmilaskavý na osvětlení .Je důležité, aby množství slunečního svitu potřebovalo dopadnout na květ.

Při pěstování lilií ve stinné oblasti dochází ke špatnému vývoji pupenů.Rostlina nemůže aktivně rozvíjet a růst.

Aby se květiny nedeformovaly, je rostlina umístěna vedle velkých oken.Při pěstování na otevřeném terénu je květina vysazena na slunných vyvýšených plochách.

Pěstování

POZOR! Rostlina miluje horké klima a spoustu slunečního svitu.

Odrůda může být vysazena ve sklenících, botanických zahradách a zahradních pozemcích.Při dobrém osvětlení a pečlivé péči lze lilie vysadit na balkonech, lodžiích nebo v pokojových podmínkách.

V tomto případě by květina měla růst vedle velkých jasných oken.Takové lilie se nedoporučujívysazeny v severních oblastech země.

Tyto květy produkují nerozvinuté ošklivé pupeny.Toto je punc tohoto poddruhu.

Rozmnožování

Rostlina se množí cibulkami a semeny.Žárovky doporučujeme koupit ve specializovaných prodejnách.

POMOC! Semena můžete získat sami z ovocných krabic.Při výsadbě semen je nutné udržovat teplotu 18–20 ° C.

Před vznikem se půda důkladně zalévá vodou z postřikovače.Tento druh šlechtění se také používá k získání nových hybridních poddruhů.

Kvetení

Z pupenů roste výhonek s květinami.Formace je položenana začátku května .Rostlina se tak připravuje na budoucí kvetení příští rok.

Stonek květů je chráněn šupinami.Od konce jara do pozdního léta tvoří rostlina mladé cibule.Poté se položí hlavní stonek nesoucí květ.

Do konce podzimuna něm rostou počátky větví.Vegetace stonků začne příští rok.Ve spodní části se začne objevovat nový kořenový systém.

S příchodem tepla začne stonek s květinou aktivně růst.Na začátku léta se vytvoří pupeny.Kvetení nastává ve druhé dekádě července.

Květy rostliny jsou velmi vonné.Přitahují velké množství hmyzu.Mají různé barvy.

Hnojivo

Rostlina reaguje dobřena vrchní obvaz .Můžepoužívat minerální a komplexní hnojiva.Lze je aplikovat listovou cestou nebo zavlažováním.

DŮLEŽITÉ! Při používání hnoje je důležité zajistit, aby kompost neklesl na holé kořeny.Jinak dojde k velmi vážnému popálení.Stonek květů bude ovlivněn a rostlina ztratí své pupeny.

Terapeutické vlastnosti

V lidovém léčitelství mohou být tinktury vyráběny na okvětních lístcích rostliny.Je odebrána z pálení žáhy, gastritidy, střevních chorob.

Rány a popáleniny se promyjí směsí.Rozmazat bradavice, papilomy, škrábance.V pylu rostliny je také vitaminP a karoten .

Pylové tinktury pomáhají zbavit se vysokéhokrevního tlaku .

Díky této směsi lze normalizovat funkci střev.Okvětní lístky mohou být naléhá na alkohol.Roztok léčí rány na kůži, změkčuje pokožku.

DŮLEŽITÉ! Všechny tinktury musí být skladovány na chladném místě při teplotě nepřesahující 4 ° C.

Nemoci a škůdci

Rostlinaje středně odolnávůči škůdcům a všem druhům chorob.Někdy to může být ovlivněno roztočemroztočem, scutellum nebo mealybug .

Vzhled škůdce naznačuje špatnou péči o rostliny.K tomu postříkejte listy teplou vodou.Bavlněný tampón odstraní celý web.

Můžete také umístit květ pod proud teplé vody.Ale předem je nutné zem uzavřít, aby nedošlo k erozi živin z půdy.

Po několika dnech se rostlina znovu zkontroluje na škůdce.Pokud voda nepomohla, použijtealkohol, roztok manganistanu draselného .

Obě složky jsou předem naředěny vodou.Listy a stonek jsou otírány vatovým tamponem.Ale nemůžete dovolit, aby se drogy dostaly do kořenového systému.Jinak může dojít k vážnému popálení.

Pokud se listy začaly hroutit, je třeba zvýšitvlhkost .Rostlina začíná stříkat ze spreje.Někdy je na paletě položen květináč s lesním mechem nebo mokrými oblázky.

Počet zavlažování roste.Pokud se na stonku a listech začne objevovat špinění nebo hniloba, znamená to , že půda je podmáčena .

Rostlina je umístěna v teplejší a slunnější místnosti.Zalévání a stříkání přestávají.Můžete také transponovat tubulární lilie do nového substrátu.

Lilie dobře reaguje na vrchní obvaz a systematické zalévání.Mohou růst ve sklenících, chalupách nebo v interiéru.Milujte hodně sluníčka.Propagováno semeny a cibulkami.