Ztělesnění krásy nebo fialové "Modré mlhy".Péče o rostliny a fotografie květin

Na zahradních pozemcích, ve vnitřních podmínkách a ve městských záhonech potěší mnoho druhů okrasných rostlin lidi svým kvetením.S péčí a péčí květinářství dávají květiny estetickou radost.

Fialky jsou běžnou preferencí milovníků květin.Violet je rod rostlin fialové rodiny.Je známo více než pět set jejich druhů a rostou většinou na severní polokouli, v horách a v mírném podnebí.

Obecněpopis odrůdy

Tuto odrůdu lze nazvat nenáročný, je však třeba dodržovat určité podmínky, které zabrání výskytu chorob a zvýší rychlost vývoje květů.Vyznačuje se dlouhým a hojným rozkvětem (až rok) a rychlou a hromadnou reprodukcí.Má krásný klobouk a odolné stopky.

Tato fialová je vhodná pro začínající pěstitele.

Kdy a jak to vypadalo?

V roce 2001 se objevila rozmanitost fialek „Blue Fog“ .Tuto rozmanitost těchto květů vynalezl a vyvinul chovatel Konstantin Morev (ostatní odrůdy vyšlechtěné Morevem jsme podrobně popsali v v samostatném článku ).Domovem všech fialek je východoafrickáprovincie.Podle jména guvernéra provincie se tyto květiny nazývají také „Saintpolis“.

Vzhled: listy, květy

Listy fialové vypadají jako sametové .Tvar je oválný, oválný, kulatý nebo se základnou ve tvaru srdce.Vzhledem k vzhledu získává vnější část listu různé barvy, od světle po tmavě zelenou.Vnitřní část povrchu je světle zelená nebo šeřík s výraznými žilami.

Hlavním rysem odrůdy Blue Fog jsou světle modré a modré dvojité květy.

Okraje okvětních lístků jsou orámovány bílou barvou.Květenství nebeského odstínu je velké.Mají kulovitý tvar.Rozeklané listy.

Stopky dlouhé a silné .Květiny se zvedají nad listy.Na jednom stopce 3 - 4 pupeny.Během letního kvetení mají květy sytější odstín modré a nesmí na nich být bílý okraj.V zimě se barva změní na typickou pro tuto odrůdu.

Foto

Dále se můžete seznámit s fotografií a popisem vzhledu fialové "Modré mlhy"

Krátký videopřehled fialové odrůdy Blue Mist:

Charakteristické rysy péče

Při pečlivé péči a správné půdě rostlina kvete 10měsíce v roce.Ve stejné době, fialky kvetou hojně.Dokonce i mladé květy tvoří modrý klobouk.

Pravidla pro péči o fialku Blue Mist :

 • Je vyžadována konstantní teplota 20 až 25 ° C.
 • V místnosti by neměl být žádný průvan.
 • Vyhnout sespálení v místnosti musí být zastíněné.
 • Je také nezbytné kontrolovat vlhkost, jakékoli kolísání 50–60% normy může vést k nemocem.V suchém mikroklimatu mizí květiny.Můžete si koupit mini skleník.
 • Důležité je správné zavlažování, proto se usazená nevařená voda používá mírně teplejší než pokojová teplota.Zalévá se jemným proudem, bez postřiku vodou na listy, ne více než dvakrát týdně.

  Existuje několik faktorů, na kterých závisí načasování zavlažování, jako je velikost hrnce, sezóna, teplota a vlhkost místnosti a doba květu.Na jaře - na podzim musíte rostlinu navlhčit častěji.Senpolia obvykle vyžaduje podávání vody každé 3 až 4 dny.

  Při nadměrné vlhkosti může kořenový systém senpolia začít hnít a květina se stává nemocnou.To si můžete všimnout hnědými skvrnami na listech.
 • Na povrchu listů fialek se může hromadit prach.Měl by se umývat, nejlépe jednou měsíčně.Toho lze dosáhnout tak, že se hrnec s rostlinou dostane do koupelny a nahradí se pod proudem teplé vody.Vysušení poté není nutné.
 • Pokud je v půdě nedostatek živin, je třeba květiny oplodnit.K tomu se používají kapalné organické látky, tenké tyčinky a tablety.Při květu se přidává vrchní obvaz a tento postup se v případě potřeby opakuje každou sezónu.

Nuance při výsadbě a pěstování, možné choroby

Pro růst a dobré kvetení této rostliny musí být splněny určité podmínky :

 • Půdní směs pro kultivaci musí být volná.Složení: trávníková půda (3 díly), rašelina (5 dílů) a písek (1 díl).Tuto směs půdy najdete ve specializovaných prodejnách.
 • Půda musí být také výživná a vodně náročná s mírně kyselým pH 5,5 až 6,5.Půdu úložiště můžete zlepšit přidáním perlitu.Přidání minerálních štěpků zlepšuje strukturu půdy a činí ji lehčí.
 • Základním požadavkem pro pěstování fialek je schopnost půdy procházet vzduchem.Kořenový systém rostliny potřebuje po celý život nepřetržitý přísun kyslíku.
 • Asi po dvou měsících je čas oblékat se, protože do té doby se vyčerpají zásoby živin v půdě.Hnojiva se liší účelem.Dusíková hnojiva se používají k pěstování rozet, hnojiva potaše zajišťují zdraví stopek.Koncentrovaná komplexní minerální hnojiva mohou květinám poskytnout jídlo, protože prvky v nich jsou snadno stravitelné.
 • Je třeba rozhodnout o výběru kapacity pro květ, jeho velikosti a materiálu.Vhodné jsou plastové a keramické nádoby.Plastový hrnec je lehký a odolný, ale neumožňuje průchod vzduchu.Ve velké kapacitě rostlina vyvíjí kořenový systém, neusiluje o kvetení.
  Pro hojný vzhled stopek je nutný malý hrnec.Ve spodní části hrnce by měly být otvory pro vypouštění přebytečné vody.
 • Pro pohodlnou existenci vyžadují fialky velké množství světla, ale nikolipřímé sluneční světlo.Přímé vystavení slunci vede ke vzniku žlutých skvrn na listech.Hrnce s těmito květy jsou umístěny na východní nebo jihovýchodní straně, často se používají regály (v tomto případě je rostlina osvětlena zářivkami).Vzdálenost od květu k lampě by měla být 25 cm od květu.
 • Rostoucí rostlina musí být přesazena na nové místo.Zpočátku se používají nádoby o průměru asi 4 - 5 cm, ale když fialová roste, stává se přeplněným.O šest měsíců později potřebujete kapacitu 9 cm. Mladé rostliny vyžadují transplantaci 2krát ročně, na jaře a na podzim.Poté se bank jednou ročně vymění.Pokud není Saintpaulia transplantována, hromadí se v půdě soli, což zabraňuje krmení kořenů.Při transplantaci se odstraní nemocné a sušené listy.
 • Tři roky po výsadbě ztratily fialky své dekorativní vlastnosti a rostlina se stala náchylnější k chorobám.Řezání a zakořenění horní části rostliny může být omlazeno.Místa řezů jsou zpracována speciální přípravou.

Vnitřní fialky mohou trpět chorobami a parazity .Mezi nepřátele fialek patří:

 • roztoč pavouk (proti němu se používají drogy Fitoverm a Actellik);
 • molice (s použitím insekticidů);
 • mealybug (prací mýdlo);
 • múčnatka (fungicid);
 • Fusarióza (ošetření půdy pomocí roztoku síranu měďnatého).
Představujeme vám přehled nejpopulárnějších a nejroztomilejších odrůd fialek: stávkující Chanson, elegantní „Třešně“, svěží kvetoucí „Bronzový jezdec“ a „Isadora“, krásný „víla“, tajemný „macešky“, připomínající konvalinek „Skleníkový efekt“ a vynikající odrůdy řady Optara .

Závěr

Milovníci pokojových rostlin nebudou lhostejní k nádhernému a velkému květu fialové modři mlhy.Je snadné ji pěstovat doma, ale pro aktivní vývoj květu je zapotřebí několika podmínek.Saintpaulia by měla být chráněna před přímým slunečním zářením, výkyvy vlhkosti, vysycháním, nemocí a neživou půdou.